Új privát üzeneted érkezett!

Menta!

Szuper ez a topic! Küldöm is a címet a barátnõmnek, aki decemberre várja az elsõ babáját!!!

Anita
 
 


Ezt Fortitól kaptam Kép:
"A hasfájós babák általában szeretnek hason feküdni, mert akkor nem feszül a pocakjuk. Azt is nagyon szeretik, ha repülõ pózban tartod, akkor a karod nyomja a hasukat és nem fáj.
Valahogy így: Kép

Ha pedig hanyat fekteted, akkor a kis lábát meg kell támasztani hogy szintén ne feszüljön a hasija. Ezt tapasztalatból mondom, Levi is nagyon hasfájós volt. Én fekve szoptattam és ahogy õ hanyat feküdt, a combomra támasztottam a lábát."
 
 


Rita!

Remélem már begyógyult a melled! Nekem is sebesre szivta a fiam mindkét mellemet, de én nem használtam bimbóvédõt. Kentem a Garmastannal és szellõztettem. Ennyit birtam tenni én is. Amikor a baba bekapta és jól megszivta azt hittem bepisilek úgy fájt, de csak az elsõ 10 szivásig! Utána már nem is éreztem a fájdalmat. Aztán pikk-pakk elmult kb 2-3 hét alatt. Tulajdonképpen még jól is jött, hogy fájt amikor megszivta jól, mert akkor tudtam, hogy jól kapta be a cicit, mert sokszor volt, hogy nem jol kapta be és én csodálkoztam, hogy jééé most nem is fáj, akkor itt baj van. Azóta meg csak akkor fáj, ha nem jól kapja beKép

puszi
sasha

Kép
 
 

 
 

Extrém ugyan. Fürdésnek indul, aztán tessék. Kép

image

 
 


pff na mégegyszer, hátha

D:picfujitemp5cici

 
 


hm... akkor bocs. feladom. Kép

 
 


megvan.. bocsánat

Kép
zsunya
 


Zsunya!
Ez nekem is ismerõs!!!Kép
Nálunk minden együttpancsi így történt!
Kanga
Kanga.
 


Akartam mar irni, de eltunt a topic, s elfeledtem: jo a kepKép
-Afonya
Névtelen
 


Zsunya!

Tök jó a kép! Kép
Nálunk is ilyen minden együttpancsi. Kép Apa meg a hasát fogja ilyenkor a nevetéstõl... Kép
Viszont még eszünkbe sem jutott lefényképezni! Jó ötletet adtál. Jót nevetnek majd a csemeték a képen ha 20 év múlva meglátják... Kép

Kata

KépKép


KépKép
 
 


Mi ezt nemes egyszerûséggel VIZICICI-nek hívjuk!
Jó ötlet a topik! Puszi: Szofi
Szofi
 


Abus. Kép
Kép
Virág (fiore)
 


Bocsi, ez nagy lett. Kép
Virág (fiore)
 


Hogy én milyen vaksi vagyok! Csak most találtam meg ezt a topikot!

Menta,
nagyon klassz képeket tettél fel!

Én is megpróbálok keresni egy párat:

Kép

Kép

Kép

Virág,
jaj, nagyon tetszik a kép!Kép

Szila
 
 


Szila,
a te képeid is tök jóóóóók! Kép

Virág
Virág (fiore)
 


Én is vaksi vagyok, csak most találtam rá erre a topicra! Nagy vagy Menta! És ti is többiek, akik még tesztek föl képeket. A lurkók csuda édesek!

Cory, ha olvasod: sok nagy mellû mamának válik be, ha tartja a mellét szoptatás alatt, így nem csúszik ki minduntalan a baba szájából a súlya miatt. Van, aki összecsavart törülközõt tesz a melle alá, így emelve meg a mellet.
Holnap megpróbálok beszkennelni és feltenni képet a befeléforduló bimbóról.

Rita, rendbejött a melled? Általában a pozícionálás segít a sebesedésen. Nem mindig az a baj, hogy a mama tartja rosszul a babát, hanem lehet anatómiai probléma is a hátérben. (Pl. a baba hátraugró álkapcsa, ún. retrognátia, vagy lenõtt nyelv.)Azon is lehet segíteni.

Iboly
 
 


Sziasztok!

Iboly: a tartós módszert alkalmazom immár lassn 17 hónapja, csak az elején nagyon fárasztó volt 1,5 órán át Kép De ez a törülközõs módszer tetszik, kipróbálom Kép

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Cory, remélem, beválik!

Na, akkor jöjjenek a képek!
Az elsõn a befelé fordult mellbimbó látható nyugalmi állapotban
Kép

Ha összepréseljük a bimbúudvart és nem emelkedik ki a bimbó, akkor valódi befelé forduló bimbót látunk
Kép

Így néz ki, ha hátrahúzzuk a bimbóudvart és a bimbó kiemelkedik
Kép
 
 


És ez nem fáj? Szörnyû volt látni... Kép

Virág
Virág (fiore)
 


Na, akkor az enyém csak szimplán lapos Kép

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!

Valódi befelé forduló bimbó esetén használható, az ún. Niplette.
Állítólag szopi, baba elõtt plasztikai mûtétet csinálhatnak (hogy mi lesz a tejcsatornákkal, azt nem tudom), de ez a ketyere olyan minõségû változást hoz, mint a mûtét, csak vákum útján. Rendszeresen használva egy idõ után a bimbó kinn is marad. Terhességben csak az elején használható, mert ugye a ciciizgatás veszélyes lehet késõbb...
Ha valaki késõn szembesül a problémával, akkor szopik elõtt teheti fel pár percre amikor kiemeli a bimbót, hogy a baba be tudja kapni. Ekkor azonban szopik között visszasüllyed.
Hogy fáj-e a használata, azt nem tudom. Gondolom nem kellemes...

Snoopy
snoopy
 


Sziasztok!

Iboly
Köszönöm, most már jól vagyunk, Balázs hízik azóta rendesen.Most 5920gr., 3 hónapos. az elsõ 4 hétben 20 dkg-t hízott csak, de ezt má rég bepótolta. (2 hónap alatt 2 kiló)
A mellem nem gyógult be teljesen, vagyis inkább úgy tûnik, nem jól forrt össze, de már nem fáj, és ez a lényeg. Mondjuk a létezõ összes kenõcsöt rákentem.KépAz tuti, hogy volt rajta gomba, mert a gombaölõ kenõcs után 2 nappal már tudtam szoptatni.
Most pár napja a másik mellbimbóm mondta be az unalmast, és olyan vérfürdõ volt egyik este, hogy komolyan megijedtem. Bali pont akkor kapott oltást és az agyamban összeállt egy kép az oltás mellékhatásáról, meg a vérrõl, mivel mellem egyáltalán nem fájt. De aztán kiderült, hogy bizony kettérepedt, úgyhogy 1 napig abból nem etettem. Kentem gombaölõvel és gyönyörûen elmúlt. Szóval, most minden OK.

Bocs a litániáért, Rita
 
 


Sziasztok!
Ezt találtam http://www.amamantar.org/ESPANOL.html -on:
Kép
Borcsa

Borcsa
KépKépKép
 
 


Kép
Virág (fiore)
 


KépKép
 
 


Nagyon jó képek!Kép
Nekem is van egy jó fürdis , de még hosszan tanulmányoznom kell , hogyan is kell ide betenni és akkor még a kicsinyítésrõl nem is beszéltem.Hát igen én egy analfabéta vagyok.Kép
Kanga

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
[img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/e49f5b8951.png[/img:ba0f9b55a6][img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/dceb25d9d6.png[/img:ba0f9b55a6]
 


Kanga,
ne beszélj hülyeségeket...! Kép

Virág
Virág (fiore)
 


Sziasztok,

ez hatásos lehet cumizavaros babák visszaszoktatásánál (kicsit beljebb kell lenni a babapopsijának, hogy függõlegesen legyen a baba, csak nálunk már nem fért el, kisebbeknél ezt könnyebb kivitelezni):
Kép

Ágci

Kép
 
 


Sziasztok!

Menta!
Azt a képet, amin a helyes mellrehelyezés virít a jól látható nyelvpozícióval szívesen beletenném egy cikkbe. Áldásodat adod rá?

(Nők lapja café: Felkészülés a szoptatásra)

A választ előre is köszi!

Snoopy

KépKép
 
 


Sziasztok!

Van valakinek ötlete arra, mit tegyek ha - szerintem- a bébi szopizás közben a felsö ajkát is beszippantja? Vagy ez is normális?

kösz
üdv.
 
 


Timili,
az alsó ugye nincs beszippantva? Mert akkor még nincs minden veszve Kép Cicó gyakran szippantotta be a felsőt, még idősebb (4-5 hónapos) korában is, ehhez képest a szopiban nem zavartatta magát, éppen négy-öt hónaposan csinált olyan tejtermelést nekem, hogy ihaj Kép
Amúgy szerintem érdemes ezzel a kérdéssel átjönnöd a Szoptatás topikba, ez eléggé kihalt.

Üdv
Kriszi
 
 


Szia Kriszi!

Én azért most ide írok Kép Nem köszöntem még meg a harapással kapcsolatos bíztatásodat - köszi! Kép A csipkedést-kaparászást sikerült megoldani ülve szoptatáskor is, visszatértem ahhoz a helyzethez, hogy a kezemmel nem tartom Katát, a felhúzott lábamon fekszik. Így - mint egy törött szárnyú veréb - a mellem mellett lenyúlva le tudom fogni a lenti kezét is. Készült fénykép is, csak azt hiszem, le kellene kicsinyíteni, hogy fel tudjam tenni ide. De majd megpróbálom.

GyeZsu
 
 


GyeZsu,
tedd fel, amellett, hogy őrült hasznos, gondolom, kedves látvány is Kép
Ugyan már, nincs mit...

Üdv
Kriszi
 
 


sziaztok!
tudja valaki, hogy hogyan lehet azt elérni, hogy több tajcsi termelödjön? (minden szopcsi után fejem)
Titimke
 
 


Titimke!

Ezt a kérdést tedd fel a Szoptatás topikban, mellékelve azt, hogy most épp mi a helyzet nálatok. Milyen idős a babád, milyen a gyarapodása, mennyivel született, egy 24 órában hányszor szopizik, igény szerint vagy órára szopik, van-e cumi, cumisüveg, bimbóvédő, kap-e pótlást, ha igen, miből, teáztatod-e, pisis és kakis pelusok hogy alakulnak, mennyi folyadékot fogyasztasz, eszel-e rendesen, mennyire vagy nyugodt, stb......
Ezek nélkül nehéz megtalálni a megoldást.
A legjobb tejszaporító maga a gyermeked, ha minél többször kerül mellre, és lehetőleg minden szopási igényét a melleden elégíti ki.
Közben a keresőben megtaláltam, amit egy másik topikban írtál. A három hónapos babának, nagyon kevés, ha négyszer szopizik csak. A pótlást miből kapja? Mennyi pótlást kap?
Ha erre a sok-sok kérdésre válaszolsz a Szoptatás topikban, akkor ennél az egy általam leírt általános igazságnál sokkal több ötletet fogsz kapni.

Üdv:

Zita
 
 


A Szoptatás topikot a Társalgón belül, az Anyaságról címszó alatt, a jelen topik alatt kettővel találod.
 
 


Pzita
átmentem
köszi
Titimke
 
 


Kép ...és szaladok is tovább...
 
 


Kép Tandem
 
 


Kép Így is lehet
 
 



Sziasztok!

Bocsánat a betolakodásért, egy jótékonysági felhívást szeretnék közölni Veletek!

Muzsikával az újszülöttekért
- jótékonysági gálakoncert a Gólyahír Egyesület javára -

Időpontja: 2007. november 03. szombat - 16h
Helyszíne: Otthon Művelődési Ház – Soroksár
Bp. XXIII. Ker. Szitás u. 112
(a Hősök terei Templomtól egy percre)

Műsorunkban felejthetetlen dallamok hangzanak fel
egyebek mellett Puccini - A bohémélet, Gounod - Faust, Donizetti - A szerelmi bájital
és Donizetti - Don Pasquale című operáiból!

Fellépnek a Magyar Állami Operaház művészei:

Cecília Loyd, Boross Csilla, Csák József, Szvétek László, Vághelyi Gábor, Ghillány Márta
Németh Mónika, Szentidai Szilvia, Töreky Katalin, Angyal Enikő, Czira Judit, Réder Katalin
Zongorán közreműködnek: Katona Anikó és Köteles Géza
„Szívből reméljük, e nemes cél érdekében sokan döntenek majd úgy, hogy részesei kívánnak lenni e remek szórakozást ígérő koncertnek, és adomány-tartalmú jegyeik megvásárlásával segítik a Gólyahír Egyesület munkáját!”
Jegyek 2007. október 1-től válthatók 2000 Ft-os áron az Operaház jegypénztáraiban, vagy elővételben a Gólyahír Egyesületnél, számlára befizetve a jegy árát 2000 Ft/fő
név megjelöléssel, (a jegyek a koncert előtt a helyszínen vehetők majd át).
Érd és Vidéke Takarékszövetkezet: 64800073 - 10705005
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet:

 

cron