Új privát üzeneted érkezett!

Kedves Anyukák!

Most jutottam egy E-származék listához, amit a düsserdorfi egyetem gyermekrákkutató klinikájának a közlése. Remélem, hasznát veszitek.

1./ ÁRATALMATLAN ANYAGOK:
E100,101,103,104,105,111,121,122,126,130,132,140,151,152,160,161,162,163,170,174,150,180,181,200,201,202,203,236,237,238,260,261,262,263,270,280,281,282,290,300,301,303,305,306,307,308,309,322,325,326,327,331,332,333,334,335,336,337,362,400,401,402,403,404,405,406,408,410,411,413,414,420,421,422,440,471,472,473,474,475,480,

2/ GYANÚS ADALÉKOK:
E125,141,150,153,171,172,173,240,241,477

3./ VESZÉLYES ADALÉKOK:
E102,110,120,124

4./ EGÉSZSÉGKÁROSÍTÓK:
- Bélpanaszok: E220,221,222,223,224
- Emésztési
zavarok: E338,339,340,341,450,461,463,465,466,Jégkrém E407
- Bõrbetegségek: E230,231,232,233,
- A B12 vitamin károsítása: E200
- A koleszterin károsítása: E320,321
- Idegérzékenység: E311,312
- Szájpenész, szájgyulladás:
E330 A LEGVESZÉLYESEBB /RÁKKELTÕ/, tartalmazzák:
Schweppes citrom, Aroma mustár, Mezzo-mix,Rákkonzerv,Bonbel sajt, Dobozos gomba

5./ RÁKKELTÕ ADALÉKOK: E131,142,210,211,213,214,215,21116,217,239

VIGYÁZAT, AZ E 123 FOKOZOTTAN RÁKKELTÕ, az Egyesült Államokban, és a volt Szovjettúnióban már betiltották

A KÖVETKEZÕ ADALÉKOKRA, AZ ALÁBBI ÉLELMISZEREKBEN ÜGYELNI KELL!

MAMBA: E123 E110 !!!!!!!!!
GUMIMACIK, TREELS, SMARTIES, HARIBO, CSOKIGOLYÓK,ZOLL TEJSZÍNES PUDING, IGLO HALRUDAK, KRAFT-DORAHM CREME-FRAICHE-VEL, KRAFT SZALÁMIS KENHETÕ SAJT, VANILIA PUDING, MINDENFÉLE KÉSZ SZÓSZOK: E102,110.

Szóval, én csak szó szerint lemásoltam, nem tudom, minden igaz-e.

Pl. az E330-at veszélyes rákkeltõnek írják, ami a citromsav, és ezer dologban van. Pl a citromlében is.

Arra is vigyázzatok, hogy mostanában a gyártók nem merik nagyon ráírni a termékekre az E-ket, de a guar-gumi, céklavörös-színezék, ugyanaz.

Jó lenne, ha valaki feltenné ide, ha tudja, hogy külön-külön ezek az E-k mit jelentenek.

Puszi: Ladányi Kata
ladanyikata
 


Ilyen már volt itt, azért köszike.
Névtelen
 


Ha tényleg oda akartok figyelni ezekre a dolgokra, szerintem ezt az oldalt, és az itt található linkeket nézzétek meg.

[url=http://topcat.iit.bme.hu/~joker/eec/" TARGET="_top]http://topcat.iit.bme.hu/~joker/eec/[/url]
Laci
 

 
 

A probléma csak annyi, hogy ez a szerencsétlen düsseldorfi egyetem SOHA NEM CSINÁLT ilyen listát.

Az E 330 pedig köznapi nevén citromsav. Ami miatt pedig ez a hihetetlenül nagy sületlenség mégis köztudatba került az egy igen egyszerû történet. Létezik a citrátciklus, aminek egyik fontos résztvevõje a citromsav. Ezt a ciklust másnéven Krebs ciklusnak is hívják. A Krebs szó pedig németül rákot jelent.

Na pusz minden ijedezõnek.
Névtelen
 


Szeintem az igazsag valahol kozepen lehet, en nem veszek meg E-t tartalmazo sajtot vagy joghurtot pl, azt lehet E nelkul is csinalni. De azert vannak veszelyes E-k. megha a citromsavat nem sorolnam en sem ezek koze Kép
idike
 


Sajnálom, hogy csak leszólást kapok, én jót akartam, és senkit nem akartam megijeszteni.

Azért fogtam hozzá, mert a kisfiam "barátja" akivel egy napon született, és akit nagyon szeretünk, leukémiás.
Elborzaszt, hogy ekkora gyerekek ennyire betegek. MIÉRT??? Gondolom, az E-k nek is köze lehet hozzá. Nem pont a Marcihoz (így hívják a kicsit), csak a sok-sok súlyos beteg kicsihezKép

Ha figyelünk erre, legalább egy kicsit úgy érezhetjük, hogy mi megtettük a tõlünk telhetõt.

Nem tudom, honnan tudod kedves Névtelen, hogy a düsseldolfi egyetem nem csinált ilyen kutatást. Ott dolgozol esetleg? Vagy valaki rokonod?

Kihangsúlyoztam, hogy én csak lemásoltam.

Mindenesetre köszi, az E330 ügyben megnyugtattál (azt hiszem, bár ez az infó honnan származik?)

De én nem mondanám, hogy alaptalan a félelem...

Én sem olvasok le megszálottan minden dobozt, de a gyereknek gumimaci helyett biztos, hogy kandírozott gyümölcsöt fogok adni, mert pl a gumicukor nem tudom, hol egészséges. A gyerekek meg falják.

Ladányi Kata
ladanyikata
 


E nélkül úgy tudsz joghurtot venni, ha nem írta rá a gyártó. Lásd, a citromsav is nem kell, hogy E330-ként szerepeljen. Az E betû európai szabványt jelent, minden természetes, természetazonos és mesterséges élelmiszer adalékanyagnak van E betûs azonosítója, azért, hogy mindenki ugyanazt értse alatta.
Névtelen
 


E z igaz, de a Fanta Toxic izé Exoticban van pl gumiarábikum. Vajon minek? Kép

Hajrá kandirozott gyümölcs. Ne együnk annyi mûanyagot, de az is igaz, hogy egy csomó dolgot egyszerûen nem irnak rá például a virsliben mi van? Vagy a mindenféle pékáruban?

Zsunya

Élelmiszer-vegyész barátnõm csak legyintett az E-táblázatra. Azt mondta jobb nekem amig nem tudom mik vannak, kiküszöbölni egy város közepén úgysem fogom tudni. Kép Kép

 
 


Sziasztok!

Láttam hogy megnyitotta a topikot a Kata, de nem szóltam hozzá, gondoltam nincs mit, de...
Én is azt mondom, hogy nem lehet kiszürni itt a fõváros kellõs közepén a "mérgezõ" anyagokat semmibõl. Ha belegondoltok akkor nemcsak az elõre elõállitott termékek tartalmazhatnak vegyszereket, mérgeket. Lehet, hogy nem jutott eszébe senkinek, de szerintetek a gyümölcsfák, és az ültetvényeken mivel óvják meg a kártevõ rovaroktól a növényeket??? Permetezik õket, tehát igen a válasz vegyszerrel, és senki ne akarja nekem bemesélni, hogy nem sziv magába a növény semennyit belõle, mert nem hiszem el.
Szóval, ha nem BIO gyümölcsöt, zöldséget és nem olyan állat húsát amelyik semmilyen "tuning" tápot nem kapott azt sajna éri bizonyos káros hatás, akár akarja, akár nem és sajnos ez van. Akár vásárol az ember E-s terméket, akár nem, a káros anyagok !véleményem! szerint mindenben benne vannak, talán még a jó öreg Anyaföldben is... amilyen felelõtlen az ember (nagyvállalatok) KépKépKép

sasha

Kép
 
 


Így igaz Sasha, Zunya, Névtelen!

Sajnos tele van a város mérgezõ dolgokkal. Tényleg nem lehet kiküszöbölni, igazatok vanKép Egy esetben, ha elmész egy isten háta mögötti kis tanyára a hegyekbe, veszel kecskét, tehenet, keltetsz csirkét, magad termeled meg a napi betevõt.... na, de erre kevés az esélyKép na meg én és a kapálásKép Kép

Úgyhogy eszem én is az E-ket, nem E-ket, aztán hamarabb meghalokKép (mint mindenki sajnos).

Lehet, hogy kicsit megijedtem, azért tettem fel, mert a marci után kiderült, hogy a párom barátja (30 éves) is rákos, és olyan áttétjei vannak, hogy napjai vannak hátraKép

Erre tegnap este találtam egy csomót a combomban...Kép

Puszi: Kata
ladanyikata
 


Kata!

Nem fogsz olyan hamar meghalni, mint gondolod. Annak ellenére hogy mennyi káros hatás éri az embereket az átlag életkor NÕ! De azt hiszem ilyeneken gondolkodni nagyon nem jó dolog, úgyhogy léci-léci ne tedd!
Igen tudom mi van a Marcival és most a párod barátja is... de NE.
A csomó a combodban bármi lehet. Nem ismerem az emberi testet úgy mint aki öbb évig anatómiát tanul, de van ott izom, zsir, inak, miegyéb ami meghúzodhatott. Vagy tuodm is én. De ne fest az ablakot a falra!!! Márcsak Petibaba miatt se!
Remélem késõbb már jobb hangulatban leszel, de addig isküldök sok-sok jókedvet!
KépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKép Ennyi remélem elég leszKép

puszi nektek
sasha

Kép
 
 


Sziasztok!
Egy idõben én is nézegettem az E-ket, de aztán feladtam.
Szinte minden élelmiszerben van valamilyen E.

"Sajnos tele van a város mérgezõ dolgokkal. Tényleg nem lehet kiküszöbölni, igazatok van Egy esetben, ha elmész egy isten háta mögötti kis tanyára a hegyekbe, veszel kecskét, tehenet, keltetsz csirkét, magad termeled meg a napi betevõt.... na, de erre kevés az esély na meg én és a kapálás"
Ez jól hangzik, de sajnos akkor megnõ az esélyed, hogy a sok naptól börrákot kapj :-((
Sajnos ha azt akarnánk elérni, hogy a szervezetünk ne károsodjon akkor levonulhatnánk a föld alá egy 100 évre elég biókészlettel és talán lenne esélyünk.:-((
Névtelen
 


Hat az teny hogy pl joghurtot inkabb csinalok mint keszen veszek. Viszont altalaban abbol indulok ki hogy amit rairnak az igaz. Erre ugye torveny kotelezi a cegeket. Ha nem ir ra semmit (bar ez sem szabalyszeru), akkor feltetelezem hogy valami takargatnivaloja van es nem veszem meg. A virslire meg sajnos rairjak mi van venne (illetve az nem sajnos hogy rairjak, az a sajnos ami benne van), tehat pontosan tudhato. Nem is emlekszem mikor ettunk utoljara virslit.

Az igaz hogy van rengeteg egyeb karosito is, plane egy varosban, DE ez nem ok arra hogy akkor mar mindenmindegy alapon homokba dugjuk a fejunket. En nem fogom magamnal hordani az E listat mert megoldhatatlan hogy vasarlas kozben nezzem a lejarati idot (kint hagyjak a lejart cuccot szemrebbenes nelkul), az osszetevoket, az arat es most meg szelektaljam az E-ket is. Inkabb igyekszem nem E tartalmu cuccot venni.

A parom allergias bizonyos elelmiszerfestekekre, most csak a feje faj tole, de kiskoraban szabalyosan hiperaktiv lett, kezelhetetlen. A munarancs-levekben, -italokban van ilyen pl. Fanta es kepzeljetek hogy meg a legutobb torokgyuszira felirt antibiotikum is tartalmazza! Minek egy gyogyszernek szine legyen? Szep narancsos a kapszula, de minek?
idike
 


Kata!

Honnan van az info a citrát-ciklusról? Hát ezt általában gimnáziumban tanítják, pl. bilógiából vagy kémiából. Talán a pontos neve SZentgyörgyi-Krebs ciklus, emlékeim szerint a dologhoz köze volt Szentgyörgyi Albert Nobel-díjasunknak is.
Névtelen
 


Még:
A Krebs szó jelentése az szótárban megnézhetõ.
A düsseldorfi egyetem pedig külön közleményeket adott ki erõõl több izben is, a neten is olvastam, de TV-ben is láttam.
Névtelen
 


A virslirõl csak annyit, hogy amit a pultnál veszel kimérve cucc azon semmi nincs. Se sajton se felvágotton. Illetve van, csak a zseletelés miatt nem olvasható. Vicces nem?

Nekem a Mûegyetemrõl volt listám. Nem ilyen, hanem olyan amin egyesével ott van, hogy mi micsida és csillaggal jelölve hogy mennyire nem jó. (1,2,3 csillag) De nem mind veszélyes, ahogy az ebbõl is kiderül.

Ehh. Ez van.
Zsunya a szkeptikus

 
 


Mondjuk interpolalni lehet abbol kiindulva amit rairnak a hutopulti virsli csomagjara Kép Gondolom nagy difi nincsen Kép
idike
 


Szerintem rosszabb a helyzet a kimért áruval, mint az elõre csomagolttal. Mert ennél a gyártó is tudja, hogy nem fogod elolvasni. Kép

 
 


Ez egy korrektnek tûnõ táblázat, de sajna nem teljes.
Étkeink kellékei
Borcsa

Borcsa
KépKépKép
 
 


Itt a kedvenc táblázatom. Részletes, és nem pánikoltatni akar. A másik csak annyiból jobb, hogy abban határértékek is vannak.

Amúgy én azt gondolom, hogy az emberi szervezet alkalmazkodó képessége mesés. Semmit nem kell túlzásba vinni, és türelemmel várhatjuk a végelgyengülést! KépKépKép
Borcsa

Borcsa
KépKépKép
 
 


Egyetértek Borcsával: "az emberi szervezet alkalmazkodó képessége mesés"
Jöhetek itt ilyen csúnya gondolatokkal, hogy természetes kiválasztódás, meg hasonlók. Könnyen beszél az olyan, akinek nem történik katasztrófa a környezetében...
Mellesleg az okosabb gyártók már nem írnak E számokat a termékekre, mert tudják, hogy egyesek vadásznak rájuk. Inkább olyanokat írnak:
Gyümölcsjoghurtban - zselésítók: módosított keményítõ, pektin, nátrium-citrátok; színezékek: béta-karotin, paprika kivonat; étkezési sav: citromsav, természetazonos aroma(!); sovány tejpor, tejfehérje koncentrátum
Ez utóbbiakat nyilván úgy csinálják, hogy megszárítják a tejet. Kép
Ömlesztett sajtban - savófehérje koncentrátum, emulgeáló sók

Ami engem jobban izgat, hogy mi az, amit megiszunk. Épp tegnap, vagy tegnapelõtt volt a híradóban: - mi lesz a kipisilt gyógyszerszármazékokkal?
Hát megisszuk. Mert biológiai tisztítás nem történik ám!
Lehet, hogy a megmagyarázhatatlan meddõségek oka például a többiek fogamzásgátlója. És ez csak egy fajta gyógyszer a sok közül. A többit is megisszuk. És megissza a gyereked is.
Gyûlölöm a gyógyszereket. Ha lehet, akkor elkerülöm a használatukat.

SzaBori
 
 


Nem pontosan a témához tartozik, de egy ideje gyógyszerszagú a vizeletem, voltam vé/vizelet vizsgálaton, de semmi eltérés nem volt. Lehet, hogy ehhez valami speciális vizsgálat kell, akkor hol végeznek ilyet. Lehet hogy hülyeségnek tartjátok, de az is eszembe jutott mi van ha valaki mérgez.
Névtelen
 


Névtelen!

Elõször is! Betegnek érzed magad? Tapasztaltál valami más tünetet? Gyengeség, fáradékonyság, vagy valami? Nem tudom mert nem vagyok orvos, hogy van e olyan "méreg" aminek nincs tünete és mégis... A másik, hogy lehtséges hogy valamilyen étel/ital az oka? Mert én sem fogyasztok gyógyszert csak ha a fogam fáj/t/, és néha elõfordult hogy nekem is gyógyszerre hasonlitott a vizelet szaga. Végülis a mérgek is távoznak a vizelettel és bizonyos vitaminok amik elõidézhetik. Ha nagyon idegesit akkor kérdezz meg valamilyen orvost, hogy mitõl lehet, pl azt hiszem az urológus foglalkozik ezzel...

pusz
sasha

Kép
 
 


Szerintem a gyógyszer szagú vizelettõl nem kell nagyon megijedned. Lehet, hogy valamilyen kajának, amit megettél, hasonló a szervezeted által lebontott szaga. Lehet, hogy valamiért érzékenyebb lett a szaglásod. (Azért persze nem baj, ha kikéred a háziorvosod véleményét)
Néha én is érzek egészen furcsa szagokat, amit rajtam kívül senki.
Szerintem ez olyasvalami lehet, mint amikor ránézel valakire, és azt mondod: - nahát, hogy hasonlít XY-ra.
Erre ZÉ azt mondja: - ugyan! Dehogy! Kép
 
 


Sziasztok!

Én egyszer vettem a fáradságot és végigmazsoláztam egy abc majdnem teljes árukészletét az E-k miatt. Miben mi van? Megdöbbentõ volt, hogy még a zsemlemorzsában, a tejben, mustárban, tejfölben, felvágottban, üdítõben ...stb... mennyi mesterséges dolog van! Mindenben amit egy átlag háziasszony nap mint nap megvesz. Én azóta ha tehetem csak olyan terméket veszek amiben nincs, vagy kevés E szám szerepel, ill. szöveges adalék. Amit viszont sosem veszek meg, az minden olyan termék amiben az E szám után 1-sel kezdõdõ szám áll. Ugyanis az viszont biztos, hogy pl. az USA-ban az 1-sel kezdõdõekrõl valóban kiderítették, hogy károsak!

A víztisztítással kapcsolatban, az akkor a megoldás, hogy ásványvizet igyunk, s ne a csapvizet?

Régebben olvastam egy cikket valamelyik napilapban (nem a Mai Nap és társaiban), hogy a fõvárosban melyik kerületben milyen arányban fordulnak elõ rákos megbetegedések. Az eredmény ijesztõ volt. Valamilyen ok miatt kiugróan több rákos megbetegedés fordult/fordul elõ a XI. és a XIII. kerület tengelyében! Lehet, hogy van valami összefüggés esetleg a víztisztításnak és hasonlóknak a megbetegedésekhez?

Üdv
Mona
Mona
 


Rosszul írtam, mem minden 1-sel kezdõdõrõl derült ki, hogy tuti káros, csak néhányról, de én inkább teljesen kihagyom az 1-seket.

Bocsi az elírásért.

Mona
Mona
 


Nem megnyugtatásként mondom, de az ásványvíz sem tuti!
Például a szénsavmentes ásványvíz szó szerint megromolhat, ha nem megfelelõen tárolják. Azonkívül pedig oda kell figyelni, hogy ásványvizet, vagy ásványokkal dúsított vizet veszel. Ez utóbbi határozottan káros is lehet. Az ásványvizeknél pedig szintén nem tudható, hogy honnan is nyerik, hogyan is, mimódon... Annak idején a kismama tanfolyamon hallottam furcsa történeteket. Például, hogy az egyik fajtába túl sok fertõtlenítõszert nyomtak, mert fekáliával volt szennyezve. (pl árvízkor...)

Hajrá!
 
 


Lehet, hogy kicsit off topicos is leszek, elõre is bocsi ezért, de nagyon elgondolkoztatott, amiket írtatok.
Hogy nõ az átlagéletkor? Mit érünk vele? Inkább leélnék 60 évet teljes egészségben és boldogságban, majd hamar meghalnék esetleg egy olyan betegségben, ami ma már gyógyítható (mint pl. 100 éve), mint 80-at úgy, hogy az utolsó 10 évben többször mûtöttek áttétes rákkal, a büdös városban szívva a szmogot és nincs egy szép zöld erdõ, ahol sétálhassak, TISZTA vízzel, igazán BIO kajával, mûanyag és E adalékok nélkül. (Ja, a BIO zöldségre is hull manapság a savas esõ, mûtrágyázott talajvíz máshonnan...) De hát Rousseau-nak se sikerült ez a "vissza a természetbe" duma, az én álmom is megmarad különös utópiának.
A másik pedig, ahogy manapság az újszülöttekkel bánnak. Az ember mindig is szerette a gyermekét, nem akart neki rosszat. Csak sajnos van egy olyan rossz tulajdonsága, hogy mindenáron életben akarja tartani. Nem tudja elengedni, ha életképtelen. Nagyon szívszorító látvány volt pl. a tv-ben, hogy egy nõnek már beindult a spontán vetélése, de visszatartották az orvosok valahogy. Koraszülötten világra jött a baba, és soha nem lesz egészséges, a szüleire fog szorulni. Nem mûködik nagyon sok létfontosságú szerve, mindig csövek fognak kivezetni a hasából, stb. Pedig ha egy picit is kevésbé önzõk, a természetre bízzák a dolgot, és a baba csendesen meghal. Ezalatt ne azt értsétek, hogy ha lenne egy gyerekem és pl. 5 éves korában baleset miatt ugyanez történne vele, ledobnám a Tajgetoszon. Ugyanúgy szeretném, és gondoskodnék róla. Csak azt akartam mondani, hogy tudni kéne elengedni, ahogy az állatok is teszik. A cicámnak született 4 egészséges és egy beteg kicsinye. Felmérte a helyzetet,hogy az egyik beteg, és a többivel kezdett el foglalkozni. Oda raktuk a beteget, hogy szopjon, de értetlenül nézett ránk a mama. Nem szoptatta, a kicsi el is pusztult percek múlva. A többinek meg mintaanyaként örült. De nem a menthetetlennel volt elfoglalva.
Szerintem káros az emberiségre nézve ez a sok "tákolás". Pl. ha valaki egy spec. szívbajjal születik, az minden további nélkül mûthetõ, de tovább fogja örökíteni. Ha ilyen beteg lenne a babám, gondolkodás nélkül megmûttetném! De mit hoz ez a jövõ számára?! Nem jobb volt régen, amikor még az ember nem akart/tudott Istent játszani és életrõl és halálról dönteni ilyen szinten?

mana
mana
 


Mana!
De! Még ha fájó is ilyet mondani, a szívembõl szóltál. Néha úgy érzem én vagyok a rossz, amiért ilyeneket gondolok. Persze a saját gyümölcsömnél biztosan nehéz lenne olyan döntést hoznom, mint amilyet a macskád hozott. Mégis teljesen egyet értek.
 
 


Borcsa!
Jó tudni, hogy nem vagyok egyedül az ilyen gondolataimmal! Annyira örültem, hogy írtál! Kép

Ma bolognai spagetti volt a menzán. Elgondolkodtam, hogy hányféle E van benne, mibõl van egyáltalán az a vagdalthús, a tészta... Sokmindent hall az ember... Szörnyû volt! Soha többet nem akarok így enni! Lehet, hogy strucc módszer, de ezentúl tojom le az ilyesmit és CSAKAZÉRTIS megpróbálok boldogan élni ebben a szennyezett és túltechnologizált világban! Nem igazán tudunk mi kisemberek változtatni rajta. Kicsit lelkifurdim van, amiért hamarosan egy ilyen világra hozom a babámat. Mi lesz vajon a Födbõl, mire õ felnõ???

A belvárosban lakom fél éve, de nagyon szenvedek a sok betontól és bûztõl. Múltkor elsétáltunk a Nemzeti Színház elé, GYÖNYÖRÛ ott a fû! Mindenki a szobrokat nézte, én meg nem bírtam betelni a fûvel. Kép Le is feküdtem rá, annyira hiányzott már ez az érzés hónapok óta. Persze lebunkózott egybõl egy idegen csoport... Pedig ha úgy látták volna azt a tájat, mint én, talán mellém fekszenek.

Bocsánat a keserû levélért, de nagyon szerettem volna már elmondani valakinek.
Köszönöm a türelmet az off-topichoz!
Azért ha van kedvetek, írjátok le, hogy hogy is gondolkoztok ezekrõl, vagy hogy menjek máshova a témámmal.

mana
mana
 


Borcsa!
Megnéztem a profilodat, nagyon aranyos a kisfiad! Minden jót kívánok nektek (és jó egészséget!!!).

mana
mana
 


Kedves Mana és Borcsa!
Szívbõl egyetértek Veletek: mi azért költöztünk Debrecenbe Budapestrõl, mert itt még sok zöld van, csak a hegyek hiányoznak. A természetellenes születéssel kapcsolatosan nekem is hasonlóak a gondolataim, fõleg olyan családokban, ahol az egészséges 1-2 gyerek mellett vállalják a nagyon beteget, és nincs idõ az egészségesekre. Teljesen tönkretesz mindent.
Az E-s élelmiszerekhez van egy nehéz esetünk. Elvittem a kisfiam biorezonancia vizsgálatra, ahol megállapították, hogy a sok antibiotikum miatt nincs bélflórája, savas a szervezete, elég sok a gombája stb. Erre egy olyan diéta jött, hogy elõször teljesen megijedtem, nem ehetett: lisztes, cukros, élesztõs, húsos, szénsavas ételeket, italokat, tehéntejet, nem használhattam semmit, amiben tartósítószer van, sem pirospaprikát, sót (csak tengerit), allergiás volt néhány dologra: pl szója, napraforgó és még sorolhatnám. Ezután kezdtem odafigyelni miben mi van, és szinte semmi nem volt ehetõ számára. Csak a tönkölybúza és belõle a kenyér, tészta, bio zöldségek, diétás dolgok, magok, búzahús, növényi felvágott, bio margarin, kecsketej, hetente 3x bio csirke. Amellett, hogy rá kellett érezni, hogy fõzzek ezután, 4-5x annyiba került, mint a megszokott étel. Ezt scináljuk 2 hónapja, remélem rendben van, mert szegény már magától mondja, hogy ezt neki nem lehet, mert akkor nem gyógyul meg. Szerencsére van reform étterem, ahol van olyan fagyi, ami gyümölcsbõl van csak, és nincs benne cukor, és nagyon jó bioboltok. Ha végére érünk, akkor oda fogok figyelni, de azért néha jól esik egy kis bolognai spagetti is.
Sziasztok: Timi
 
 


Sziasztok!

Kicsit eltértünk az eredeti témától, de nekem tetszik a dolog, örülök, hogy másokat is érdekel ez a téma.
Nálunk az "egészséges dolgokra figyelés" úgy kezdõdött, hogy szegény párom keze ekcémás lett. (nem akarja elfogadni, hogy az, de az).
Sok sok orvos vizsgálta, kísérleteztek ezzel-azzal, ez most hosszú, nem írom le, míg 5 éve eljutott egy természetgyógyászhoz. Háát, neki kicsit durvák voltak a módszerei, mert aláírom, hogy kellett a méregtelenítõ kúra, de õ 3 évig "diétáztatta" a páromat. Nem ehetett: tejterméket, tojást, semilyen húst, szintén semmit, amiben tartósítószer van... Ment is ez 3 évig, szegény a 190 cm-jéhez 65 kg volt. A keze szebb lett, de egy szinten megállt, és az hol romlik, hol rosszabbodik, nagyon úgy látom, hogy lelki okok miatt. Ja, meg kimutatták, hogy allergiás a fénymásolófestékre, és fénymásolókat szerel....... (na, innen egyértelmû a dolog).
Szóval, tényleg a nagyon csúnya elmúlt, ee hol van, hol nincs neki újra. Most már amióta házasok vagyunk, eszik rendesen, de tanultam a diétás 3 évbõl, nagyon figyelek, mit eszünk. Pl. csak szárnyashúst, tartosítószerekre figyelek, barna, félbarna kenyeret, kandírozott csümölcsöt édesség helyett, a szárnyasnál is van egy húsos a piacon, ahol tudom, hogy kukoricával etetik a csirkéket.

Tímea! Mi az a biorezonancia vizsgálat? Mibõl áll, hol van, mennyibe kerül? Hol van? Miért kellet a kisfiadat odavinni? Mennyi idõs a kicsi? Hol van reform étterem? A szülinapján el akarjuk vinni étterembe, és nem vinném máshová, mert ki tudja, mit tesznek elé... egyszer voltunk, csupa csalánkiütés lett a Peti estére..Kép

Szóval, nehéz ebben a "szennyezett" világban élni. Én vidéken születtem, 10 éves koromig ott laktam. Nagyon vágynék egy csendes kis faluba...de a párom nem bírná ki sajnos. Talán, majd eg pár év múlva sikerül egy kertes házba költöznünk. Pestlõrincen van elég csöndes, kertes házas környék, ott lenne jó egy házikó...
Kutyust szeretne a Peti, és az csak ott lehet..

Puszi: Ladányi Kata
LadányiKata (ladán
 


Ja, még annyit, hogy képzeljétek, akartam venni Calgel fogzási gélt (eddig már kettõt elhasználtunk), és azt mondták a gyógyszertárban, nincs, és ami kinn volt nekik raktárban, azért is kijöttek, és visszavitték. Kérdem én, vajon mi derült ki róla???????????????
LadányiKata (ladán
 


Kata!

Párom is ekcémásKép Csak róla már kicsi korában kiderült. Nappal jó volt, de anyukája mesélte, hogy nagyon sokáig éjszakára vékony kesztyüt kellett ráadni, mert álmában véresre vakarta magát. Aztán kapott egy krémet ami pillanatok alatt elmulasztotta. Fonetikusan leirom a nevét, esetleg próbáljátok ki, de lehet, hogy csak receptre lehet. Florokort (Phlorocort???). Mostanában is ha érzi ki fog újulni gyorsan bekeni és elmulik. Hátha használna a párodnak is!

puszi
sasha

Kép
 
 


Kedves Kata!
Mi Debrecenben élünk, itt vannak ezek a dolgok. A biorezonancia vizsgálaton a homlokon, csuklókon és bokákon van egy pánt, amin keresztül hullámokat küldenek a szervezetre, és nézik, hogy hogyan reagál rá. 3500 féle dolgot néztek meg, hogy allergiás-e rá, és minden szervét végignézték. Nagyon leegyszerûsítve errõl van szó. (Van Budapesten is, a Szent István körút környékén, Kiss Ágnes (majd küldöm, ha megtalálom)) Elsõ vizsgálat nekünk 2 óra volt (Debrecenben 7000 Ft), utána kellett 4-szer 1-1,5 óra (ez itt 5000 Ft/alkalom). A fiam egyébként 4 éves, és azért vittem el, mert hiperaktív a mûtéte óta, és lehet, hogy ezek a dolgok okozták.
Szia: Timi
 
 


Kedves Kata!
Megtaláltam a címet: Budapest, Visegrádi utca 6 fszt.3, Kiss Ágnes: 06 302 503 548, itt is van biorezonancia vizsgálat. Üdv: Timi
 
 


Sasha! Az a baj, hogy a párom nem fogadja el, hogy ez ekcéma (függetlenül attól, hogy minden hivatalos kórházi papírján ez van), mert a természetgyógyász teletömte a fejét hülyeségekkel. Õ aki semmiben nem hisz (életa halál után, szellemek, túlvilág, Isten), azért azt elhitte a banyának, hogy elõzõ életébõl hozta a mérgeket, és azt hajtotta ki a mag-kúrával belõle 3 évig....még most is hajtaná, ha hagynám....bár megint ronda a keze, úgyogy ha elszédül megint a banyához, kezdhetem elõrõl a magokat, gyógyteákat.
Vettem már azt a Sudocrem? biztos nem jól írom, szóval pelenkakiütés-ekcéma, stb-re jó. Eredetileg a Petinek vettem, mert (érdekes) amíg szopizott, és én akkot sok tejterméket ettem, ekcéma-szerû lett a halántéka. Azóta, hogy nem szopik, eszik u.a. tejterméket, és semmi baja. Szóval, azt hiszed, bekente vele a kezét egyszer is? De azért megpróbálom rábeszélni a te általad ajánlott krémre.
Csak egy rövid kitérõ, mennyire befolyásolható szülõileg, meg banyailag a párom:
Nem ehetett éppen akkor cukrot sem, (se tejterméket, tojást, húst, stb-t), csak magokat nagyjából meg grízestésztát (a'la Anyuci) . Nagyon sovány volt. Anyunak sikeres volt egy hízókúra, ami dió-méz bõl állt. Annyi, hogy reggel és este (kaja, stb mellett) meg kellett enni elsõ nap 1 diót, amennyi méz elfedi. Másnap kettõt. Aztán így tovább 14 napig. Utánna 13 dió, 12, 11, stb. Anyu 7 kg-ot hízott!
Egyik este náluk a 2. nap volt, elõveszi a párom a diót, hogy egye. Hûûû a szülei!!! Nem mondta a doktornõ, hog szabad!!!! (külön ehetett diót, meg mézet is). Lökött párom úgy dobta el, mintha mérgezett lenne... Ja, ha a doktornõ nem mondta.....(azt se monda, hogy minden este mosson fogat, mégis mos)...Aztán nem is ette többet. 65 kg is maradt még 2 évig! Na, aztán "kezelésbe vettemKép 2 éve vagyunk házasok, most 80 kgKép


Timi! Köszi szépen!
De ez a "hullámozás" nem ártalmas? Na meg a Peti még csak egy éves lesz. Nem hiszem, hogy kibírná 2 óra hosszat. (még 2 percig sem marad meg )
Milyen mûtétje volt a kisfiadnak? Honnan lehet tudni, hogy hiperaktív egy gyerek? Petirõl néha ezt gondolom, olyan elevenKép

Szia: Kata
LadányiKata
 


Kata!

Milyen "banya" természetgyógyászhoz jár? A párod nem hallotta még azt a kifejezést, hogy több szem többet lát? Ezt akár úgy is lehetne érteni, hogy több nem megfelelõ tudású mondva-csinált természetgyógyász is létezik... Nem kéne mást is felkeresni? Amirõl beszélt, hogy elõzõ életébõl hozta át a dolgokat, az a karma, de nem muszáj beletörõdni! Tünetileg lehet kezelni, és akkor nem csúnya! Egyébként azt a krémet nem csak az ekcémára lehet használni. Mikor "ismeretlen" eredetü kiütések jöttek a lábamra 1 éjszaka alatt elmulasztotta. Persze mielõtt bekentem volna már végigvakaroztam 1-etKép
Jól tetted, hogy kezelésbe vetted a párod. Ahogy saccolni tudom van vagy 180 cm-er (a képeken ahogy láttam és a Te sacc/kb magasságodhozKép) és ahhoz a 65 kg iszonyuan sovány, fõleg egy férfinak.

puszi
sasha

Kép
 
 


Sasha!

Amúgy nem rossz a banya, csak megszállott. Mindenkivel magokat etetne. Akupunktõr is, jól csinálja. Meg egy csomó babát segített "létrehozni". Csak "magfüggõ". Apósomat a derekával kezelte, (meg is gyógyította), és neki is elõírta volna a magkúrát. Persze apósom nem ette. Érdekes. Csabinak kötelezõ volt, neki nem.....

Csabi 190 cmKép

Kata
LadányiKata (ladán
 


Kata!

190?! Az is szép magasság! Viszont ahhoz a 65 kg még sokkal kevesebbKépKép Értem, szóval magfüggõ! Az én párom a magokat nem eszi meg, mert szerinte az madaraknak való és õ nem madárKép De se mogyoró, se semmi kicsi olajos magKép

na cupp
sasha

Kép
 
 


Kedves Kata!
A hullámok nem ártanak a gyerekeknek, de szerintem 1 évesen még jól kell mûködnie a szervezetnek! Az, hogy hiper-e a kisfiad, arra majd 2-3 év múlva lehet biztos választ adni!
(Addig is látogass el a [url=http://bio.univet.hu/SALVE/fimota/" TARGET="_top]http://bio.univet.hu/SALVE/fimota/[/url]!!!start.htm címre, ami a hiperaktív gyerekek honlapja, és van levelezõlistája is) A kismanómnak 2,5 évesen vették ki a manduláit úgy, hogy elõtte 4 hónapig ha kiléptem vele a lakásajtón, 2 nap múlva 40 felett volt a láza. 1 hét antibiotikum, 1 hét szünet, 1 hét antibiotikum... így éltünk. A mûtét idõpontja is csak másodszorra sikerült, mert a max. 20-as süllyedés helyett neki 50 volt.
Ja, és találtam budapesti reform étterem hirdetését: Wabi Sabi reform étterem és teázó, XIII. ker, Visegrádi u. 2, Hétfõ-szombat 9-23, asztalfoglalás: 412-0427, www.wabisabi.hu
Egyébként mi is hasonló kúrát csináltunk, csak szabadott sok bio zöldséget, gyümölscöt is enni.
A férfiakkal sokszor nem lehet bírni. Az enyémet is úgy lehet orvoshoz küldeni, ha megzsarolom valamivel. Kép
Sziasztok: Timi
 
 


Sziasztok!

Köszi Timi az infót, meg a címeket. Nagyon rendes vagy. Ezért (is) szeretek babanetezni, itt mindenk olyan segítõkész a másikkal!!
Szerintem nem hiperaktív a Peti, csak iszonyat eleven...( de mindig azt mondom, hogy ebbõl látszik, hogy egészséges, inkább bontsa szét a lakást naponta háromszor, csak soha ne legyen semmi baja) Szegény kisfiad, a mandulái miatt volt ez a 40 fokos láz két nap múlva? Utánna elmúlt? Szegény pocok! Hogy viselte a kórházat, a mûtétet? Én elõre félek, ha szegény valaha is kórházba kerül...Annyi kutyaszõr van a lakásban (sajnos az alsó szomszéd rohadt ugatós kutyája szõre iszonyúan felszáll), és félek, hogy vakbélgyulladása lesz. Szerintetek lehet?

Puszi: Kata
LadányiKata (ladán
 


Kedves Kata!
Nem vagyok szakember, de mi a gyerekkorunkat sok állat közt töltöttük, a kutya velünk aludt, és nem lett vakbélgyulladásunk. A topic címére rímel egy kicsit a gyógyszerek okozta problémák is. Nálunk olyan nagy volt a mandulája a kicsinek, hogy nyomta a garatot, és nem tudott rendesen megtanulni beszélni sem. A mûtét is tulajdonképpen "véletlen" mûve volt. (Egy éjszaka szokások 40 feletti láza volt, és hívtam az ügyeletet. Ott az aszisztens ellátott tanácsokkal, hogyan vigyük le a lázat, de az orvost nem küldi, mert most úgyis mindenkinek ez a baja, elmúlik a hûtõfürdõtõl. Reggelig nem ment le a láza, bevittük sz ügyeletre, ahol kiderült, hogy kiszáradt, és benn tartottak minket. Ekkor küldtek át minket a fül-orr gégészetre, ahol azonnal beutalták. A körzeti orvosunk nem örült neki, mert 3 éves korig nem szabadna, de nálunk ezt már nem lehetett kivárni. Azóta nem nagyon volt beteg. )
A mûtét alõtt nem sokat nõtt, és nagyon sovány volt. Nem nagyon tudott enni, mert mindig fájta a torka, de akkor nem is jutottunk addig, hogy a gyógyszerek is okozhatják a problémákat.
Puszi: Timi
 
 


Sziasztok!
Azt olvastam valahol, hogy igen egyszerû a képlet: régen egy párnak átlag 8-10 gyereke született. Ebbõl a felnõtt kort 2-3 élte meg. Ezeknek szintén 8-10 gyerekbõl 2 maradt meg. Ma meg mi van? Egy párnak van 1-2 gyermeke, ami marad is. Azt a génállományt örökitve ami van. Igy az össz életképesség csökken. Ez is lehet oka a tömeges alergiáknak, nemzõképtelenségnek vagy az ehcémának. Kép

(Egyszer egy négygyermekes anya azt mondta nekem, hogy az emberiség legjobban akkor ártott magának, amikor kiagyalta a humanizmust. Maga felé fordult, mindenáron magát állitva a középpontba. Mint faj és mint egyed egyaránt.)

Zsunya

 
 


Sziasztok!


Elõsször is én is az E-s témához szeretnék hozzászólni. Tegnap olvastam, hogy melyik káros és melyik nem. Ma fogtam magam és megnéztem a hûtõben lévõ kajákat. Mit ne mondjak szinte mindegyikben volt valamilyen káros E. Nekem csak annyi lenne a hozzáfûzni valóm, hogy én is nagyon aggódok a csemetéim egészségéért, de ha csak olyan élelmiszert vehetnék, amibe nincs vagy csak kevés E van, a gatyánkat ráfizetnénk. Pl. (és gondolom nem vagyok ezzel egyedül) elõfordul, hogy a jól kiszámított havi pénz elfogy. Ilyenkor az ember kénytelen megvenni a párizsit (amibe szintén van E, stb. stb.) Szóval nem tudom mit adjak a gyerekeknek enni. Azt pedig végképp nem értem (most kapcsolódok a kutyaszõr allergia témához is), hogy mi régen (most 27 leszek) mindent megettünk, sõt igazából nem is volt ekkora választék, mégsem volt ennyi megbetegedés, allergia. Én egyébként 23 éve vagyok növény (fû,fa,virág) allergiás, mindig volt otthon kutyánk és rá nem lettem soha allergiás pedig mi is együtt aludtunk. Szóval ha mindig mindenre odafigyelnénk - bármelyik nagyvárosban - akkor szerintem elõbb utóbb minden anyuka begolyózna és már nem tudna mással foglalkozni, csak, hogy mire figyeljen oda és mire nem. Bocs a hosszúságért, de ez ki kivánkozott belõlem. Nektek mi a véleményetek?


Zsu
 


Az allergia azért vált ilyen általánossá, mert ma már minden apró kórokozóra oltást ill. gyógyszert kapunk, szedünk( szerintem e témában a legabszurdabb a bárányhimlõ elleni vakcina), így az immunrendszer nincs leterhelve, "pótcselekvés" képpen jön létre az allergia.

Az E-kel kapcsolatosan én is úgy gondolom, hogy leszámítva az extrém mû-dolgokat, nem vagyok hajlandó ezzel foglalkozni, mert úgyis megoldhatatlan elkerülni õket, csak lelkiismeretfurdalásom lesz, h. miket adok a családnak. Szerintem eddig is megvoltunk v.hogy, ezután is megleszünk.
 
 


Sziasztok!

Az E mizéria kissé tényleg röhej. Anno, mikor eljutott hozzám, én is megkerestem a Düsseldorfi Egyetem honlapját. Ahogy bármelyikõtök megteheti. Semmilyen ilyen témájú kutatás sincs náluk, nemhogy lista. Az pedig tuti, ha létezne, akkor feltennék, nem? Meg a neten terjesztett lista mellé tennék a linket, hogy innen származik, nem? Így meglehetõsen kitaláció szaga van a dolognak. Élen a 330-al.
Az mondjuk jogos és tény, hogy az lenne az ideális, ha minél kevesebb mesterséges dolgot ennénk, minél inkább a natúl alapanyagokból indítanánk a fõzést, de azért ennyire tiltakozni minden ellen az túlzás.

Az allergia terén egyik divat az óvás, és társai. De sajnos ez nem elég. Az én elsõ fiam töményen pollenallergiás, pedig abszólút nem voltam olyan, hogy a széltõl is óvtam volna. Sem a lakásban nem vagyok rendmániás, sem olyasmi nem volt, hogy ne lett volna természetes közegben, pici korában volt sokat vidéken is, állatok között is. Sõt még szoptatott csecsemõ kategória is volt. Sõt, a közvetlen felmenõkben nincs pollenallergiás. És mégis. És nála a légúti betegségek eldurvulása akkor kezdõdött, amikor kiköltöztünk a panelból a naív elképzelsünk szerinti jó levegõre a város szélére. Azóta tudom a környékrõl, hogy a közeli bányagödröt szemétlerakónak használták (-ják, de ez már a politika topik része), rákkeltõ anyagok szintjét is magasabbnak mérték emiatt. És érdekes módon sokkal több itt a kruppos,asztmás gyerek, mint a panelban volt.
Szóval én úgy érzem, a legnagyobb allergianövelõ tényezõ a környezeti szennyezés, ami az elmúlt 20-30 évben nagyon sokat romlott, és indokolná, hogy miért több most a beteg.

Egyébként a bárányhimlõ elleni oltást -általános esetben- én is túlzásnak érzem. Természezetesen a rizikócsoportban (eleve tartósan beteg stb) jogos lehet, de egyébként makk egészséges gyerekeknél felesleges. De nem az egyszem bárányhimlõn múlik immunrendszerünk edzettsége. Sokkal súlyosabb itt az antibakteriális termékcsalád, amivel olyan jól elhitetünk velünk, hogy ilyet kell használni, aztán leölik vele a normál flórákat, kifejlõdnek a szuperrezisztens kórokozók, mi meg (értem ezalatt az immunrendszert) totál elfelejtünk védekezni ellene. És ugyanez a mindenre antibiotikum adása, minden apró betegségre gyógyszeres kezelés alkalmazása. Engedni kell az immunrendszert dolgozni.

Ildi

Ildi
 
 


Hihetetlen, hogy a politikai keserûségedet mindenhová becsempészed. Szerinted a fideszes kerületekben nincs sem környezetszennyezés, sem allergia? Ezen igen elcsodálkozna néhány allergia-kutató.
Névtelen
 


Probalom, probalom kiolvasni, hogy hol van itt becsempeszett politikai keserueseg, de sajnos nem talalom.Help! Kép Kép Kép
Névtelen
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: