Új privát üzeneted érkezett!

Én is két gyerekes vagyok. És szerintem fontos, hogy lássam a babát séta közben. A mi kocsinkon menet közben is lehet változtatni a tolás irányt. Igaz, csak az egyik végén vannak bolygókerekek, de simán meg lehet szokni mindkét végen.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok

En 3 gyerekes vagyok, de nekem alapkovetelmeny volt a forgathato tolokar eddig mindig. Elso babakocsimnak csak 2 kereke bolygot, de megis soksozr hasznaltam az atforditast. A mostaninak 4 kereke bolyog de en nagyon ritkan fikszalom le megis imadom tolni.
De szerintem mama fuggo kinek mi fontos. Nekem 2 alapkovetelmeny volt az egyik az atforditas a masik a visszintesig dontes. Igy nekem nagyon sok babakocsi kieset vegul mindig komersz kocsink volt, de egyik hetnyelven beszelovel se csereltem volna sose el. Igaz en sose terep babakocsiztam. Hisz varosba eltunk. videken lehet mas szampontok szamitottak volna.
Napocska
 


Harmadik óriás gyereknél vettük a bergont. Én egyébként a peregora esküszöm, de ez most jobban bevált. Mondjuk jó súlya van, de itt vidékies üzemmódban megfizethetetlen a terepjáró mivolta. Stabil, és mindenen átmegy. Na és én is az átfordítható karra esküszöm, mert kb. egyéves koráig szerintem nyugodtabb a gyerkőc, ha engem is lát. A gond azzal van, hogy vízszintesen van középen egy gödör. Így Tündérke nem tud benne hasalni. De állítólag erre már kitaláltak valami szivacsot. És ezek a kerekek nem bolyonganak, úgyhogy egyszerű a kart átfordítani. Kép
sofka
 
 

 
 

Sziasztok!
Vki meg tudná mondani pontosan, hol is van az a bizonyos Könyves Kálmán körúti üzlet?
És esetleg azt tudja vki, hogy Bergon kocsit hol lehet venni?
köszi
Andi
Névtelen
 


Sziasztok!

Nekem is Graco TS-em (is) van, de az autobaby-ben nem hinném, hogy túl kényelmes a babának, persze bizti úgy van kiképezve, hogy jó legyen, de csak jobb, ha elfexik.
Örülök a szemből (is) tolható kocsinak, jó tágas, kényelmes Kép
Ezenkívül 9 kg, a Graco pedig tán 7-8...nekem nem mindegy, mert cipelnem kell.Kép 9 kg baba nélkül nagyon könnyű felhozni, de babával nehéz. Ezért úgy csinálom, hogy behozom a lépcsőházba, kiveszem a Fannit, felhozom és leszaladok a kocsiért. Némi sport Kép

Andi: Ahogy jössz a Népliget Buszpályaudvar felől, az első villamosmegálló (1-es, a Hungária krt felé), a ligettel szemközti oldalon egy alacsony tégla alakú épület. Nem túl nagy, de jó nagy betűkkel ki van írva, hogy Babakocsi kis- és nagykereskedés Kép

Barbi
DBarbi
 


Sziasztok,
mai setankon jutott eszembe: ami az atfordithato karos kocsi mellett szol a "latom_a_babamat" erven kivul /amit en is fontosnak tartottam es utolag is azt mondom, jo volt, hogy lattam, megigazithattam a sapkajat, a ruhajat, tudtam hozza beszelni, hogy o is latott, nem volt "egyedul", stb../, hogy tudod széliránnyal szemben tolni, ami osszel-telen nem mindegy am. Nem lehet mindig szelarnyekban boltba menniKép
Es a oszi-teli babaknak bundazsak, overall, 88 takaro miatt jo nagy hely kell. Par honapig ugyse nagyon fogsz varosban buszozni, metrozni, egyreszt a suru szopik miatt, masreszt pici meg a baba. A setalasnal meg nem gaz a nagy kocsi, nem nagyon kell emelgetni /hoban kulonosen jo a nagy kerek/. Az enyem nem volt bolygosithato, nem hianyzott, hamar meg lehet szokni ezzel is a manoverezest.
Fel ev mulva- amikor mar uldogel a gyerkoc - meg ugyis veszel egy konnyu, kicsi kocsit es szaguldozhattokKép

-Afonya

ui: en liftes hazban lakom, lepcsozoknek biztos mas is bejatszik
Névtelen
 


Jó, nem kell mindjárt kiakadni! A szélre ugyanaz érvényes, mint a napsütésre. Ami meg a babanézést illeti, az jó dolog, de a fiam, mióta ülni tud, inkább előre akar nézni. Az egész falu azon röhögött, hogy toltam a gyereket átfordított karral a Pierre Cardinben, tuti szél- és napárnyékban, anyuci felé fordítva, ő meg kihajolt oldalt a babakocsiból, már amennyire az öv engedte (abban kétpontos volt), és nézte az utat, amerre mentünk. Úgyhogy egy idő után megadtam magam, átraktam a Gracoba, toltam arccal előre, és boldogan tűrte a szelet meg a napot, csak előre nézhessen (nem is anyucira). Mondjuk az én gyerekeim elég mókásak sok más szempontból is, lehet, hogy ez egyedi eset. A lányomon anno azért nevetett mindenki, mert ahogy ült a kocsiban, mindig szopogatta a lábát, és a popsija állt előre.

Amit írtok, aszerint csak én fogtam ki béna kocsit, amit nem lehetett tolni úgy, ha a másik irányba bolygott. Azért talán nem baj, ha elmondom, hogy ilyen is van?!
 
 


Sziasztok!

Köszi a válaszokat, LolaKép Hétvégén kiválasztottuk a kocsinkat, és tudod milyet? Peg Prego VeneziatKép A Milano XL is nagyon tetszett, ugyanazokat tudja, csak 1,5-2 cm vel szélesebb és majdnem egy kg-val nehezebb, és a leírás szerint esővédőt nem lehet rá kapni. Egyelőre az átnézett márkák közül (kb az összes) ez felel meg leginkább az elvárásoknak!
Cleo, a másik ami nagyon tetszett az a Bergonnak a kocsija volt, a lux változat csak a 4 bolygókereket nem tudja , és a fő ok, az kocsi legalább 16 kg! Nekünk is azt mondta hogy 11 kg, de én előtte megemeltem egy Peg pregot, ami 9,3 kg, simán fel bírtam, emelni, ezt a kocsit viszont nem hogy a csomagtartóba nem tudnám betenni, de egy kézzel megemelni sem bírtam. Az autós hordozója pedig nem fix bázisú (tehát autóban hagyható) hanem az alját kell befűzni az autóba. Szerintem ez csak úgy megoldható, hogy a gyereket kiveszed. Tehát mindenképpen felébred, így feleslegessé válik ez a funkció!
Napocska, milyen kocsid van?

Lola77
lola77
 


Sziasztok!

Mi februárra várjuk a csöppségünket. Tegnap voltam először babakocsi-nézőben. Tudnátok segíteni?

A Mega Toys-ban láttunk egy Brevi márkájú babakocsit, amihez egy mózeskosár, autósülés, és olyan ülökés rész van, amit már nagyobb gyerkőc tud használni. (Bocsi, de nem értek még hozzá. Nem tudom mi ennek a neve.)

Van valakinek tapasztalata Brevivel kapcsolatban?

Előre is köszi a választ!

Zsazsa
 
 


Zsazsa! Szerintem mindenképpen érdemes Peg Perego-t venni, ha hasznaltan is! A babunak az a legkényelmesebb. Sajna, ha uj, nagyon draga...Kép

A babaülést pedig érdemes külön venni, én azt olvastam annak idején, hogy az ilyen babakocsihoz valok nem eléggé biztosak!!! A Römer Babysafe a legjobb, legbiztosabb a picike babunak!

Pusza! Jo valogatast!!!Kép
Vendég
 


Zsazsa!

Én is a Peg Perego-ra szavazok. Pláne ha több gyermeket terveztek. Általába a használt Peg Perego nagyon jó állapotban van. Kismama újságba v. itt a neten is találhatsz. pl. www.babaszoba.hu
Sajna én nem vettem meg amikor az első babámat vártam. Nem volt akitől érdeklődjek, hogy milyet érdemes. (Még nem ismertem a Babanetet.)

Tina
 


Sziasztok!
Én Peg Perego-t vettem és nagyon bevált.
Bolban volt egy kiállítási darab ezért 52eFt kb 70e helyett. Még így is elég húzós ár, de hosszútávra megéri.
Kriszta
Nyanya
 


Sziasztok!
A Peg Perego a király. Veneziánk van, a második gyerek nyüvi, és alig látszik rajta, hogy folyamatosan használjuk már két teljes éve. kocsiban, vonaton, mindenhol elfér, és nem is nagyon nehéz. Kicsit nehéz nyitni-csukni, legalább is szerintem.
Mindenképpen megéri a beruházást.
Ami engem nagyon érdekelne, az valamilyen normális árú, nagyon könnyű és kicsire összecsukható sportkocsi. 13 kilós legénnyel kell, hogy felszálljak vele a buszra.
A Kikában vettünk 10 ezerért egy jó magas szarvú kocsit, de egyszerűen, alig hogy elkezdtük használni, szétnyeklett. Pedig könnyen csukható, dönthető háttámlás sportkocsi volt, csak tolni és általában közlekedni vele nem lehetett.
ennek pótlására kéne egy normális kiskocsi. Ha valakinek van bevált márkája, nosza!
 
 


Dorka, peg perego pliko!!!
Névtelen
 


Chicco Ponee, nekem még a régi van, nagyon bejött. Fordulékony, könnyű, egykezes babakocsi.
Névtelen
 


Sziasztok!

Azóta mi is körbe jártuk a témát és valóban a Peg Peregó tűnik a legjobbnak.

Lenne még egy kérdésem, hátha jár erre valaki mostanában. Azt hallottam, hogy a bolygókerék nem jó, mert ha tönkre megy, akkor a kocsinak annyi. Irányíthatatlanná válik. Ezért jobbak, a nem bolygósítható - egyébként is jobban rugózó - nagy kerekű kocsik.

Nektek mi a tapasztalatok ez ügyben? És a Peg Perego bolygói hogy bírják a strapát?

Zsazsa
 
 


Zsazsa
Mi előző gyereknél először vetünk egy "nemtommilyen" márkájú bolygókerekest és egy hét mulva lecseréltük. (bolygókerék a rücskös uton teljesen használhatatlan volt)
Gyorsan vettünk egy CAM Tris nagykerekű (mozes plusz külön ülős) babakocsit. Első gyereket tökéletesen kiszolgálta a földúton is. Kép
Aztán még két kisamamának adtam kölcsön egy-egy babához és egyben visszakaptuk. Kép Kép
Ma szedte elő a párom a pincéből és összeraktuk ujra. Könnybe lábadt tőle a szemem, hogy szegény kis kocsi milyen jól birja.
Szerkezetileg tökéletes csak a huzatján van egy kis napsziiitta folt. (azért még jól néz ki)
Ma le is szedtem a huzatot és betettem a mosogépbe, kiváncsi vagyok hogy birja a mosást. Kép

Szoval nekünk a nagykerekű rulezzz! (de nem lehet vele fölférni egy BKV buszra) Kép

Azért tavaszra azt tervezzük, hogy ha lemegy a mozeskosarazos korszak, akkor lehet, hogy veszünk egy "futkározos" terepre való babakocsit is.

fiona
még 40 nap!
 
 


Megvettük mi a is a kocsit a könyves Kálmám krt-on.

Íme:

pusz: KataKépKép
LadányiKata
 


Sziasztok!

Ti milyen kocsit vennétek a helyemben? A főbb szempontok:
-esernyőre csukható
-könnyű
-vízszintesig dönthető, de ülni is lehet benne
-jó rugózású
-belefér egy jól megtermett, böszme baba is, mondjuk 10-12 kg-os.

Városba, BKV-hoz kellene, esetleg akkor is, amikor már tud járni a picike, csak elfáradt (lesz ilyen korszaka egyáltalán?).
Köszi mindenkinek, ha kifejti véleményét!

Bóbita
 
 


Sziasztok!

Most találtam rátok, és élvezettel olvastam a profi hozzászólásokat. Én kicsit speciálisabb témában kérem a segítségeteket: most 15 hónaposak az ikreink, és az ikerkocsi helyett testvétkocsira szeretnénk átállni. Van esetleg tapasztalatotok, milyet keressek? (csak használtban gondolkodok) Szempontok:
-falun lakunk
-a lányok egyidősek, most kb. 10 kg-osak
-ne legyen túl nagy és nehéz (ezért cseréljük le a PegPerego ikerkocsinkat)
-lehetőleg 5pontos biztonsági öv

Esetleg van is valakinek eladó?

Köszi,

Barbara
Barabara
 


Kedves Bóbita,

én a legfrissebb márkában nem vagyok járatos, mert folyamatosan használt kocsijaim vannak (ld. fenti kérdésem). Nekem a CAM Pretty vált be, az unkahúgunk 4 éves korában is használta, könnyű, strapabíró, kényelmes - nem egy rugózásbajnok, de az n kicsi lányaim is szerettek benne lenni.

A barátnőm szereti nagyon a Neonatóját, de az nagyobb.

Ami szerintem fontos: 1. jó, ha a lábtartó pozíciója állítható, mert a pici babánál avval zárod le a kocsi végét, a nagyobbnál pedig így tud kényelmesen ülve aludni 2. a kupolatető teljesen és könnyen átfordítható legyen, mert a nap mindig a leghülyébb szögekben süt. És ez ellen nem véd, ha a kar megfordítható. + Ha a kupolatető fix, nyáron megsül a gyerek alatta! 3. nagyobb gyereknél csak az 5pontos biztonsági öv nyújt védelmet, mert különben feláll, kiugrik stb. Nincs az a 3pontos, ami benttartja őket, amikor már járnak!

Én most ezeket venném figyelembe, remélem, segítettem.

Üdv,

Barbara
Barabara
 


Szia Barbara!

Gratulálok az ikrekhezKépKép!
Köszi, köszi, sokat segítettél az újabb szempontok felvetésével is, nehogy aztán megbánjuk a vásárlást.
Én is használt kocsiban gondolkodom, találtam is egy pár oldalt a neten, de az igazi kocsira még nem leltem rá, a javasolt típusokat most megnézem.
A CAM Pretty az nem nagyon drága? Vagy már keverem valamivel?
Kocsi témában nem nagyon tudok segíteni (főleg testvérkocsiban). Egyet tudok, hogy az ABC Design babakocsink, amit az unokatestvérkéktől örököltünk, az borzasztó, nem ajánlom senkinek, csak mazochistáknak.

Bóbita
 
 


Kedves Bóbita,

a CAM valószínűleg drága volt már anno is, de szerencsére mi örököltük. A szempontokkal ém is úgy vagyok, hogy csak gyűlnek-gyűlnek, aztán kiderül, hogy csak a legdrágább kocsik elégítik ki az igényeket (vagy még azok se). Pedig jónéhány dolog egyszerűen nem hiszem el, hogy igazán pénzbe kerülne a kocsi összárához képest (ilyen rejtály számomra pl. a lecipzározható tetővég). Na, mindegy. Mi most elgondolkodtunk azon, hogy kinézünk Bécsbe, ha a neten találunk boltokat. Nagyon utálom, hogy itthon minden boltnak van 1-3 márka, amit forgalmaz, és istenments, hogy könnyen tudjál választani. Persze mi az ikrek miatt amúgy is erősen hátrányos helyzetűek vagyunk.

Elszomorodtam az ABC-ről, amit írtál, mert idáig egy olyan típus tűnt a legnormálisabbnak. Nehéz tolni, vagy mi a baj vele?

Üdv,

Barbara
Barabara
 


Sziasztok!

Én az Emmaljunga babakocsikat ajánlom, svéd gyártmány, én is azt használtam/használom és nagyon bevált. Azt nem tudom, hogy Magyaro-on forgalmazzák-e? Svédül, dánul, németül, angolul van info az alábbi címen.

http://www.emmaljunga.se

üdv
Csilla

Kép
Kép
Kép
 
 


Csilla,

milyen típusu Emmaljungád van? Itt (Finno) árulják tömegével, szinte mindenki azt vesz. Egyetlen bajom vele, hogy nagyon sötétek a színei.
Szerintem Mo-on nem forgalmazzák.

Soraya
 
 


Soraya,

Classic Duo Combi (2001-es évjáratú) van nekünk, szürke. Cserélhetö fekvö és ülörésszel, így sokáig lehet használni.

Nekem is furcsa volt elöször amikor megláttam a szürke, sötétkék, fekete babakocsikat. De ez a divattól is függ, hogy éppen milyen színüeket gyártanak. Néhány éve viszonylag világosak voltak.

Én meg vagyok elégedve a mienkkel, jó választás volt, már a második gyerek használja. Terepen, városban egyaránt megállta a helyét eddig.

Az is furcsa volt amikor megrendeltük. Azt gondoltuk, hogy az ember bemegy az üzletbe, kiválaszt egyet és megveszi, hisz az üzlet tele van egy csomó kocsival, de azok csak próbára vannak.

Mi a kezünkbe kaptunk egy katalógust és onnan kellett összeválogatni, hogy mit kérsz hozzá. Milyen legyen a kocsi vázának a formája, milyen anyagból készüljön és milyen színü legyen a váz,
milyen kerekekkel, a fekvö rész belseje milyen felépítésü legyen, milyen keménységü rugózással kéred és a kocsi színe, kívül belül. És kb 1-2 hónap a várakozási idö. Bár így nem lehet állítani, hogy nagy az esélyed, hogy lesz még egy olyan kocsi, mint a tied.

A másik kocsi ami nagyon tetszett nekem a Teutonia, ez német gyártmány. Csak abban az évben, amikor nekünk kellett, csak terepszínüek közül lehetett választani. Ez akkor még nem tetszett nekem, de most már igen.

Nektek milyen van?

Csilla

Kép
Kép
Kép
 
 


Csilla,

nekunk még semmilyen, a baba most van útban Kép
A cserélheto fekvo és ulorész az olyan akkor, hogy lepattintható, ugye? Meddig volt jó a mózes része nektek?
A Teutonia is nagyon tetszik, egy barátnom Németo-ból rendelt, és a most 15 hónapos vígan használja. Nekunk is ilyen klassz rugózású, nagykereku kocsi kell majd mindenképp. Tényleg, az Emmaljunga mennyire nehéz?
Kicsit le vagyok törve az áraktól, Emmaljunga 600-700 euro itt Kép De ha kiszolgál 2 gyereket akkor nem fogunk ezen spórolni. Csak a színek..
Nekem a nagy kedvencem a Peg Perego Velo-ja, de az ára horror!

Soraya
 
 


Soraya,

A fekvö rész 80 cm hosszú, belméret, a babától függ, hogy meddig kényelmes neki. De a belméret között is vannak kis eltérések, attól függ milyet rendelsz. Ezzel könnyebb a kocsi. Könnyen levehetö, biztonságosan van rögzítve.

Az ülörész, amit szintén el lehet fektetni, már kicsit nehezebb, hisz jobban kell bírnia a strapát. Ha már nagyobb a gyerek fordítva is lehet rögzíteni, hogy az utat figyelje a pici. 5 pontos biztonsági öv van benne.

Ezt 2-3 éves korig lehet használni. Szóval ha duo combi mellett döntessz simán megéri. Két év garancia. Én elégedett vagyok. A huzatot le tudod szedni teljesen, 65 fokban mosható.

A fekvö rész huzatja is levehetö, mosható 65 fokban.

Csilla

Kép
Kép
Kép
 
 


Szia Barbara!

Az ABC-vel a következő gondok vannak:
-a fogantyúja átfordítható, de a jobbik oldalon mindkét tartópöcök letört teljesen normális használat mellett, a másik oldalon viszont csak úgy lehet tolni, hogy minden lépésnél belerúgsz a kerekekbe
-a kinyitása és becsukása szakirányú egyetemi végzettséget és minimum 6 végtagot igényel
-van neki két lába, amikre csukva kéne támaszkodnia, ehelyett eldől
-csak az egyik irányban tolható egyenesen, a másik irányban olyan nyomon lehet csak haladni vele, mint az ökörpisi
- ha fekvőre van állítva, nem lehet semmit berakni a kosarába, és mivel más tároló nincs rajta, így kell egy hátizsák a hátadra, továbbá bevásárlás szóba se jön
-min. 100kg
-mi még nem használtuk így, de asszem 3pontos az öve, mert az unokatesó állandóan életveszélyesen kiugrált belőle
-ha fel akarod emelni, hogy pl. a járdáról lekerülj, nincs 2 olyan pontja, ahol rendesen meg lehet ragadni 2 kézzel (fogantyúnál nem lehet, lásd 1. bekezdés)

Még vannak további apró kellemetlenségek, ezeket most nincs lekierőm felidézni. Lényeg, hogy nem egy német precizitású alkotás, inkább úgy tűnik, hogy kiadták a jelszót, hogy csináljuk egy babakocsit, aztán az első hülye ötletüket megvalósították. Igaz, ez egy kb. 5 éves modell, lehet, hogy időközben fejlődtek.

Lehet egyébként az is, hogy egy csomó jó tulajdonsága is van, de én csak ezt ismerem, és nem is tudok róla, hogy más kocsiknál ezek a tulajdonságok nincsenek meg.

Szia: Bóbita
 
 


Sziasztok!

Babakocsi téma.
Nekünk Graco ts van, az is a drágábbik fajta amiben lehet fordigatni az ülőrészt, hogy előre vagy hátra nézzen a gyerkőc.
Vizszintesig ledönthető, hogy hason is alhat a gyerek benne, és 5 pozicióban állítható az ülése.
Falun használjuk, itt agidres gödrös tájon jó, viszonylag nagyok a kerekek az első bojgósított.
Én meg vagyok vele elégedve, ugyan az első 7 hónappban pesten használtuk, hát épp hogy befért a liftbe, és nem volt vele öröm BKV-ni, ahhoz képest elég nehéz.Itt most nem kell emelgetni max amig a lépcsőn felhozom. Az autóban való szállítás már nehézkésebb, Wagon Rben csak az egyik hátsó ülés lehajtásával fér be a csomagtartóba. Citroen picassó csomagterébe is csak keresztbe fér el, és féli megtelt a csomagtarató.Mostanában egyre többet gondolkozom, hogy ha a csemetém elindul, már nem sokára, hisz tegnap volt 1 éves kellene valami mobilizálható könnyű babakocsi. Vagy szerintetek fölösleges, mert annó közel 100e volt a babakocsi, végül is ebben is tud ülni, mert függőlegesig fellehet dönteni a támlát.Azt nem tudom hogy miért jók a sportkocsik, nézegettem a graco sport cityjét, hát nem is tudom, mennyivel jobb az esernyő kocsi mint a sport kocsi, segítsetek, mert nem igazán vagyok tisztában a dolgokkal.

Sziasztok
Manó2

Kép
Kép
 
 


Szia Manó2,

mi is 1 évesen cseréltük le a kocsinkat sportkocsira, írok pár dolgot, hogy szerintem miért jobb és rosszabb:
- kisebb helyen elfér mint a lapra csukhatós, igaz valamivel hosszabb is lesz így (eddig Fiat Unoban és Suzuki Swiftben próbáltam ki, de sokkal több hely marad a csomagtartóban és az anyósülésen is)
- könnyebb is valamivel

Ha rászánod magad, szerintem mindenképpen gyerekkel együtt próbáld ki, mármint tologasd benne, mert a mi Avanti kocsink üresen tök könnyen volt tolható egy kézzel is, egy 11-12 kg-s gyerekkel már csak két kézzel tudom tolni.
Ennyi jutott hirtelen eszembe, hátha a többieknek van még ötletük.

Kobudo

Kép

Kép
 
 


sziasztok Lányok!

Most kezdek rádöbbenni hogy nem 28 hetesen kellett volna elkezdenem a babakocsi kínálatot felmérni.
Nekem is megvannak az igényeim, és már azt is elfogadtam és rájöttem, hogy 1 gyereket 1 kocsival nem úszunk meg. 1 éves kora körül jön a tavasz akkor majd veszünk egy könnyű esernyő kocsit (azt hallottam fontos, hogy a háttármlája ennek is merev legyen, mert csak ez kényelmes a kicsinek), de addig egy olyat keresek amivel sétálni viszem a környékre
vizszintesig döntehető, később ültethető
nem kell mózeskosár mert júniusi baba lesz
nagy fekvőfelület, mert nagy babának saccoljuk
nagy kerekű (20cm átmérő), mert vegyes terepen használnám, és bkv-val ezt nem
átfordítható tolókar, mert én is úgy hallottam, hogy az praktikus
magas kar, mert 2 m a férjem, én meg 1,7m.
jó lenne ha boylgósítható lenne a kereke, de itt azt olvastam, hogy nem is annyira jó.

A brendonban szombaton nem találtunk ilyet, sajnos a peg-peregoban ami átfordíthatós karú az kicsi kerekű.

A bergon mennyire jó kocsi, félek nehéz, vagy a nagy kerekűek mind azok, van valami jó ajánlatotok? (az abc design kihúzva ezek szerint).

Köszi a segítségeteket: Marcsi
 


Marcsi!

Brendonban árulják a Retrus Ruby babakocsit.Közepes kerekű, de szerintem elég vegyes terepre is, mindennek megfelel csak nem bolygókerekes. De az sokak szerint nem biztos, hogy jó. Ár 34-37000 FT. Legalábbis nekünk ez jött be a legjobban.
Sok sikert. Ja azt azért hozzáteszem, hogy még nem használtuk, mert a mienk is júniusi baba lesz. de hasonlóak voltak az elvárásaim , mint Neked. Az eladó itt Szegeden azt modta, hogy ha nem peg peregot veszek, akkor ezt ajánlja.
Mucska

Andi
Kép
 
 


Marcsi!

Mi Bergont vettünk, és meg vagyok vele elégedve, bár az tuti, hogy ha bkv-znék is vele, akkor a súlya miatt beleszakadnék. Szerintem ez az egy hátránya lehetne, de szerencsére nem kell tömegközlekednem vele. 11 kg gyerek nélkül, de azért egy családi házban néhány lépcsőn le lehet vinni simán. Utána meg már nem kell emelgetni. Mi a terep miatt vettük a nagy, felfújható kerekű változatot, és kellett is, mert mással elsüllyedtünk volna a télen. A nagy fekvőfelület stimmel, más, általam ismert kocsikhoz képest szinte óriási. A tolókart át lehet fordítani, és a magasságát is lehet szabályozni, pont a magas papák miattKép. Bolygósíthatót is lehet kapni belőle, de az állítólag éppen a terepre nem jó. Jó nagy bevásárlókosara van, és az egész kocsi nagyon jól téliesíthető. 40 valamennyi volt. Szerintem érdemes elnézni a nagykerbe a Szentmihályi útra, elég felkészültek és rendesen elmagyaráznak mindent. Ami még jó, hogy óriási a színválasztékuk.

Ja, és ne izgulj, még egy halom időd vanKép

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
 
 


sziasztok!

megvettük. Bergont a szentmihályi úton, jól lefárasztottam az embert. valóban nehéz, de egy év múlva ilyenkor majd veszek egy könnyű szaladgálós, tömegközlegedőset kis kerekekkel a city-be, de addig jó ez a dömper itt a rákosligeti vegyes terepen.

Mucska!
amikor a Brendonban voltunk nekünk nem ajánlották a Retrus Rubit, pedig nagyon rendes fickó szolgált ki. Átfordítható karos?

Marcsi
 


Sziasztok!

Tud valaki mondani nekem valamit az ABC Design Travel Systemről?

Köszi,Kinga
 
 


Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata a Peg Perego kocsikoz kapható Navetta mózeskosárról? Van egy Peg Perego Atlantico kocsink, amit nagyon szeretek, ehhez vennénk meg születendő babánknak a mózeskosárt, ha érdemes...

Beszti

KépKép
KépKépKép
 
 


Beszti Kép
Hol kapható Peg Perego kocsi?
Mindenhol csak erről olvasok, agyon dicsérik, de még egyetlen kismama áruházban sem láttam. A graco, taco és bébé comforttal van tele minden.
Taco ügyben érdeklődtem az őszi babáknál? nem tudsz erről valamit?

Edit
Kép


Kép
 
 


Edit!
A Brendonba rengeteg Peg Perego van. Ott Graco nincsen például.

Ines
ini
 
 


Ines Kép
Köszi, akkor megkuksizzuk a Brendont Kép

Edit
Kép


Kép
 
 


Edit!


Én úgy tudom, hogy a Peg Perego kocsik forgalmazója a Brendon, ezért nem találsz máshol.
A Megatoys és a Brendon nem árul azonos márkákat babakocsikban és etetőszékekben (ha elég jól figyeltem meg).
A Tacoról még soha nem hallottam, ehhez képest nekem kicsit drágának tűnik. Az én kocsim 70 e Ft volt (igaz nem mózeskosaras, de itt a márkát is meg kellett fizetni), de márkás 4 funkciós kocsit + autósülést lehet kapni 130 e Ft-ért.
Persze lehet, hogy csak nekem nem ismert a márka...
Egyébként ha nem ott veszitek a kocsit, akkor is érdemes a Brendonban körülnézni és babakocsi és autósülés ügyben kikérdezni az eladókat, mert sokszor jártunk ott, és mindannyiszor nagyon tájékozottak voltak, akármilyen kérdésünk volt. Sajnos a Megatoysban autósülés ügyben voltak rossz tapasztalataink...

Beszti

KépKép
KépKépKép
 
 


Beszti Kép
Köszi.
El fogunk menni mindenképp a Brendonba. Egyrészt, mert még úgyis nagyon korai lenne megvenni a kocsit és előtte jól körülnézünk, másrészt meg ez a Taco a legeslegelső kocsi volt, amit megnéztünk.
Azért is érdeklőstem, mert gőzöm nincs a babakocsikról.

Egyébként a Megatoysban autósülés ügyben nekünk is rossz tapasztalataink voltak. nem tudom nektek milyen típusú rossz tapasztalat volt, nekünk konkrétan az eladónő volt totál tájékozatlan és nekem minden mindegy hozzállású.
Edit

Edit
Kép


Kép
 
 


Edit!

Ezért is mondtam a Brendon eladóit, mert ég és föld! Nekünk is az eladóhölggyel volt gondunk, az általuk a Kismama újságban hirdetett dologról nem tudott semmit (az is fura, hogy az a hirdetett termék nem volt kapható az egyik legnagyobb (ha nem a legnagyobb) Megatoysban (soroksári), de hogy még az eladó sem tud róla semmit). Ja, egyébként nem nagy dologról volt szó, a Graco üléshez akkor kezdték gyártani azokat a talpakat, amivel könnyeben (és szerintem biztonságosabban) lehet rögzíteni az autósülést az autóban. A Brendonban a Peg Peregoból már volt kiálított darab, csak szerettem volna megnézni Gracoban is. Egyébként többek között ezért is lett Peg Perego kocsink!Kép
A Megatoys eladóit nem ismerem, de a Brendonban tudom, hogy többek, akik ott vannak, már évek óta ott dolgoznak (van olyan, akivel akkor is találkoztunk 5 éve, amikor Benit vártuk), és gondolom ezért is tájékozottak, nem először kell elmondaniuk a dolgokat.

Beszti

KépKép
KépKépKép
 
 


Beszti!

Megnézzük.
Egyébként a Megatoysban a babakocsis osztályon dolgozó csaj előtt, ellentétben a kocsiülésessel, le a kalappal.
Nagyon kedvesm pörgős, tájékozott, segítőkész stb. volt. Szóval ő volt az első benyomás és korrekt volt, utána nagy pofára esés volt a kis nyafka.
Ennyit az eladókról, most már inkább a kocsikra koncentrálok Kép
Még egyszer kösz.

Edit
Kép


Kép
 
 


Sziasztok!

Nekünk Peg Perego Venezia típusú 2 funkciós babakocsink van, amit a Brendonban vettünk 2002-ben 70.000,- Ft-ért. Igaz nem volt olcsó, de én nagyon meg voltam és vagyok vele elégedve, mindenkinek ajánlani tudom.
- Ami szerintem fontos, legyen átfordítható a karja. Amíg kicsi volt, csak úgy vittem sétálni, hogy lássam mit csinál a lányom. Amikor már ülni tudott, már nekem háttal fordítottam, hogy kilásson. Még most is fontos az átfordítás - pedig már 18 hónapos - például esett az eső múlt héten, és magam felé kellett fordítani a lányom, hogy az ernyőt fölétartsam, ami minden további nélkül kényelmesen sikerült. Igaz kaptunk ilyen átlátszó fóliát, de egy másfél évesre már nem lehet ráteríteni.
- A háttámlája legyen több fokozatban dönthető. A miénk három fokozatban dönthető, amíg csecsemő volt feküdt, amikor ülni tudott már a középső fokozat volt a jó, most pedig természetesen csak az ülőfokozatban van illetve ha elalszik, akkor a vízszintesben.
- Kaptunk a babakocsihoz lábzsákot és táskát. A lábzsák igen fontos volt, mivel a lányom októberi egészen tavaszig hordtuk. A táskát, pedig a mai napig használom és nagyon hasznosnak tartom. Rá lehet kapcsolni a babakocsira és könnyen le lehet szedni. Nagyon klassz!
- A kerekei bolygósak és rögzíthetők mindkét irányban, így ha átfordítjuk a kart is ugyanúgy lehet menni vele.
- Van nagy kosara alul a bevásárláshoz, könnyen levehető és mosható a huzata.
- Ötpontos biztonsági öv van hozzá, igaz most már csak a lábánál rögzítem 3 ponton
- Igaz a kerekei nem nagyok, de szerintem ez csak a csecsemőkorban fontos utána már mindegy milyen nagyságú a kerék.
- Nagyon könnyű, gyerek nélkül kb. 7 kg, így könnyen lehetett felemelni csecsmőkorban. Most is ha fontos, fel tudom kapni.
- Sportkocsivá alakítható, így nem kellett másik kocsit venni, még most sem.
- Egyetlen hátránya, hogy összecsukva elég nagy, alig fér be a kocsiba, de azért meg lehet oldani.

A gyereküléssel kapcsolatban: szerintem a csecsemőülések kb. ugyanolyanok az összes típusban, esetleg annyi, hogy érdemes a 0-13 kg-ost venni, mert a 0-9 kg-ig nagyon kicsi. A második ülésnélmMi 9-18 kg-os Römer King quikfix-et vettünk, szerintem ez most a legjobb. Mindenhol megnéztük, kipróbáltuk, érdeklődtünk és végül is a Megatoysban (Újpest) volt a legkedvezőbb áru. Érdemes utána nézni több helyen is és több típusnak is. Nekünk ez tünt a legbiztonságosabbnak.

Ha van még valami, kérdezzetek!

Üdv. Momóci
 
 


Sziasztok!

Többször olvastam itt a fórumon egy Könyves Kálmán körúti babakocsi boltról. Hol található ez pontosan, illetve mi az üzlet neve? Milyen márkájú kocsikat árulnak és milyenek az árak? Válaszaitokat előre is köszönöm.

Üdv.
tmlaci
 
 


Szia Nóra!A Babakocsi kis és nagy kereskedés a Könyves Kálmán Kőrút és Biró Lajos utca sarkán található.Lengyel babakocsikat árulnak ugyan nincsenek agyon reklámozva de reális áron igen jó minőségű babakocsikat kapni náluk...Képaz enyém is onnan van két funkciós arany és szürke betétes vizlepergetős huzattal téliesithető lábzsákkal külön téli nyári karfákkal mosható a huzat,nagy erős terep kerekekkel ...a középső fiamnak vettem és mostmár a picikém használja és olyan mintha új lenne mindez 32000Ft-ért Kép egy év garanciával...a boltban mózeskosaras,kétfunkciós ,sport,változatban sokféle huzattal kaphatók a babakocsik a kiszolgálók nagyon kedvesek....üdv.vera

Kép
Kép
 
 


Vera, köszi a választ. Megtudod még mondani, hogy mikor van nyitva ez a bolt? Vagy telefonszámot is tudsz esetleg? Köszi,

Nóra
 
 


Szia Nóra!A telefonszámuk:210 04 78,a pontos nyitvatartásukat nem tudom megmondani de ha felhivod őket mindent elmondanakKépüdv.vera

Kép
Kép
 
 


Mómóci, Lányok!

Nekünk Peg Pérego Milano XL van és mi is nagyon szeretjük! A kisfiam most 6. hónapban van. Eleinte sajnáltam, hogy nem nagyobb kerekűt vettünk, de annyira szuperul alakítgatható a kocsi, hogy ez mindent kárpótol. Most pl. nyári mózeskosárrá alakítottam át (bizti a Tiéteken is van ilyen: a kocsi alatt van egy háló, amit körben tudsz rögzíteni). Egy hagyományos mózeskosarat már rég kinőtt volna, ebben meg kényelmesen nyújtózkodva tud aludni.

Az autóban viszont tényleg nagy helyet foglal, ami nem nagy probléma a napi használat során.
Azonban nyáron, mikor a kicsi 7-8 hónapos lesz a nyaraláshoz elvinni nem lesz könnyű, a sok cucc mellett. Ezért arra gondoltam, hogy vennénk egy keskeny, könnyű, egyszerű sportkocsit, amibe egy ekkora babát is be lehet már tenni (dönthető háttámlást, emelhető lábút), amivel nyaralni, városba, vásárolgatni tudnék elugrani. A hosszú sétákra lenne a Milano és rövidebb városi utakra a keskeny, könnyű kocsi. Szívesen venném, ha valaki tudna típust ajánlani.
Újságból a BébéComfort Allegro tetszett és van ilyesmi Neonato és Cam kocsi is azt hiszem. Van valakinek ez ügyben tapasztalata?

Köszi előre is.
Üdv
Adél
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: