Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok Anyukak, Pocisok,

Ha minden igaz sokunkat erdekel a tema ...

Ugy vettem eszre a babafelszereles egyik legkritikusabb darabja a babakocsi !

Foleg mar tapasztalt anyukak , legyszi segitsetek egy elsobabas kismaman aki epp vasarlas elott all - teljesen tanacstalanul Kép

Nagyon orulnek neki, ha megirnatok mi is a kulonbseg a 2,3, stb. funkcios kocsik kozott. Miert jo a mozeskosar vagy peldaul az autosulessel kombinalt kocsi ? Milyet NE vegyek veletlenul sem ?

Meg annyi-elvileg fontos info- hogy a mi kicsink november vegi lesz, tehat teli baba. A kocsit foleg setahoz, terepre is hasznalnank. Kozlekedes autoval, tehat fontos lenne, hogy beleferjen (egy hetkoznapi meretu) auto csomagtartojaba .

Elore is koszi a hozzaszolasokat !

kamelia

u.i. bar ez itt nem a reklam helye, de orulnek ha markakat es arakat is irnatok, hogy korulbelul kepben legyek !
kamelia
 


Kamelia,
Nezz korul, ha masnem hogy tudd, milyen tipusu babakocsik vannak.
Szemely szerint foleg teli babaknak nem javasolnam az autosuleses verziot, abban olyan vedtelen a baba!
Tetszenek a 'puha mozeskosaras' verziok, amikor egy viszonylag egyszeru sportkocsit lehet 'ujszolottesiteni' es teliesiteni egy berakhato nem kemeny falu mozeskosarral, amit kulon is tudsz hasznalni. Bar meg nem probaltam, szimpatikusnak tunik.
Egyelore ezeket az oldalakat talaltam, a kepek miatt erdemes megnezni. Itt arak nincsenek, de ezek a 'borsosabb' tipusok.
www.pegperego.com
www.chicco.com
[url=http://www.bebeconfort.com/UK_2002/pages/site/nav.asp?pF=F1" TARGET="_top]http://www.bebeconfort.com/UK_2002/pages/site/nav.asp?pF=F1[/url]
[url=http://www.graco.de/kleiner_Spaziergang/index.html" TARGET="_top]http://www.graco.de/kleiner_Spaziergang/index.html[/url]
[url=http://www.zekiwa.de/" TARGET="_top]http://www.zekiwa.de/[/url]
[url=http://www.maxi-cosi.nl/" TARGET="_top]http://www.maxi-cosi.nl/[/url]

Zsuzsi
13+4
zsuzsi74
 


Szia Kamelia!

Szerintem azt kell eldöntened elõször mire fogod használni. Nekem pl. sem a három sem a kétfunkciós babakocsi igazán nem volt jó, mert autózom és a legprofibb esernyõrecsukhatós a legpraktikusabb /Peg Perego/. Ezért csak egy nagyon egyszerû mózeskosarasat szereztünk be az elsõ idõkre, babahordozót meg kaptunk. De ha majd egyszer kell venni, az akkor már nagyobbaknak való autósülés lesz. Itthonra meg van külön ülõkénk, ami nagyobb korában is jó lesz.
És még a szín: sok kocsinak a sportkocsis részen az anyaga mûszálas és szivaccsal van bélelve - ezért gyorsan belemelegszik a baba. Persze ha teszel alá valamit pamutból az felszívja az izzadtságot, de melegnek akkor is meleg. A vászonnak meg kimegy a színe. Szóval, ha sötét színût választasz az még jobban szívja a meleget - inkább valami olyan árnyalat a jó amin a kosz se látszik azonnal meg - de nem is túl sötét.
A meleg miatt fontos,hogy jól tudjon szellõzni, de a babát neérje erõs napsütés. Szóval ha a sportkocsis változathoz van napfénytetõ az egy sikeresebb darab.
Szóval neked mi lenne praktikus?

A sportkocsikból azoknak, amik nem esernyõre csukhatóak,hanem kétfelé csukódó a kerekük van ált. két problémájuk: nem leállíthatóak és összeken a kereke.
A súly is fontos, még ha nem emeletesben laksz is, bár elsõre nem tûnne annak - mert ma még nagyon sok helyre legalább 2 lépcsõ mire bejutsz. A bolygósítható kerekekkel pedig sokkal könnyebb közlekedni és nehezebben megy szét. A kiskerekek gyorsabban szétkopnak, a felfújhatónál meg ha kilyukad -ki ragasztja be és mikor és addig mivel jösz-mész?

Másik nagy tapasztalat, hogy megkell kérni az összecsukás, összerakás, és szétszedést is mutassák meg - én amikor vásároltam a sportkocsit volt egy típus, amit két üzletben sem tudtak csak összecsukni, de szétnyitni már negyedóra kellett. Szóval ez elég rossz lenne! Minden kocsit próbálj ki te magad milyen tolni, cipelni, összecsukni, kinyitni is - akár egy ismerõs kisbabával együtt - mert az eladók profin csinálják, de nem lesznek ott melletted és mi van ha neked jóval nehezebb, vagy egyszerûen nem esik kézre.Sok helyen becsomagolt kocsit hoznak, persze nem a kiállítási darabot veszed meg. Ragaszkodj ennek a próbájához - mi úgy jártunk, hogy ez az olcsó változat az elsõ úton szétugrott egy helyen, illetve hiányzott a csomagból egy csavar és egy másikhelyen pedig rossz volt a menet. Szóval az elsõ idõkben mikor már végre meg tudnál mozdulni nem arra vágysz, hogy a garancia fejében a babakocsiszervízbe vezessen az elsõ út- Minden kis alkatrészt végig kell nézni! Lehet hogy csúnyán néznek az eladók, de te fogod használni és neked kell vele bajlódni ha valami nem jó rajta.

Ha van kérdésed, csak nyugodtan...


Bubu
 
 

 
 

Sziasztok!

Ezt a kérdést 1 éve ezerszer megrágtam.
Szerintem nagyon fontos, mire és milyen körülményekre akarod használni.
Utcán tologatni, vagy hosszabb távra utazni?
Utazni BKV-val fogsz vagy kocsival?
Ahol tolni fogod, milyen az út? Jó állapotú, sima aszfalt, vagy hepe-hupás föld út?
Nyári vagy téli babád lesz?
És még egy fontos dolog. Én rengeteget bkv-zom, ezért két babakocsink van. Az elsõ tökéletes volt, míg feküdt, aztán vettem egy könnyebb babakocsit, amit simán fel tudok rakni a buszra villamosra a 10kg-s gyerekkel együtt is.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!

Érdemes elolvasni a régebbi töprengéseket itt. Feltéve, hogy sikerült jól beírni.
Borcsa

Borcsa
KépKépKép
 
 


Megnéztem, mûködik.
B.

Borcsa
KépKépKép
 
 


Sziasztok!

Érdemes elolvasni a régebbi töprengéseket itt. Feltéve, hogy sikerült jól beírni.
Borcsa

Borcsa
KépKépKép
 
 


Zsuzsi, Bubu, Cory es Borcsa Kép

Nagyon aranyosak vagytok ! Nem is szamitottam ilyen gyors valaszra !!!

A babank teli lesz , pontosabban november vegi. A kocsit szeretnem terepen is hasznalni. Ahol lakunk eleg nagy parkok, erdok vannak ott pedig kavicsos az ut.Erre jon meg a varhatoan min. 20 cm ho ( en Finnorszagban elek ) es jeg.
Persze nem akarom a gyereket - 20 fokban kivinni , de ha itt leesik az elso ho az sokszor megmarad aprilis vegeig :-( Szoval mindenkeppen egy "terepjaro" kellene !

Ugy nez ki a kozlekedest inkabb autoval oldanank meg (a helyi BKV helyett) , de mivel eleg sokat csavargunk , igy fontos lenne, hogy a kocsiba kenyelmesen beferjen !

Tehat a babakocsit inkabb csak rovid setakhoz hasznalnak. Nem mindennapi tomegkozlekedeshez.

Aug.vegen hazautazok meg es gondoltam korulnezek az otthoni babakocsipiacon is. Az itteni valasztek meglehetosen gyer , illetve ami van az nekem nagyon nem tetszik :-/ Mindd nagy monstrum femszerkezettel. En nem vagyok egy kis darab (174cm) de nemelyik meg nekem is magas illetve szeles.
Es a szinek ? Fekete, meg sotet gyasz szinek - semmi vidam allatminta vagy valami ami azt jelezne megis kisbaba van a kocsiban nem egy kilo kenyer !

Megnezen a linkeket is , köszi Kép

kamelia
kamelia
 


Kamelia,
Bocs, ki is ment a fejembol, hogy Finnorszagban vagy. Akkor a kerekekre mindenkepp figyelj! A Friss Kismamas topicban Tipu epp ma irta, hogy naluk jegtoro szegecsek vannak a babakocsi kereken!
Lehet, hogy erdemesebb lenne ott kint korulnezned, hiszen az ott forgalmazott kocsik csak jobban megfelelnek a helyi specialitasoknak! A hideg egyebkent nem art a babanak! Az unokatesomnak finn a ferje, es kint voltak par honapig kisbabaval. O meselte, hogy volt, hogy harom orat is kint aludt a kisfia a teraszon, mellette a Philips bebiorzo, amikor felebredt es sirt, csak akkor mentek ki hozza! Allitolag akkor aludt a legjobbakat a gyerek amikor 'levegon' volt (meg hogyha a levego -30 fokos is volt)!

Zsuzsi
 


Szia Kamelia!

Ha terepjárót akarsz, akkor mindenképpen legyen a babakocsinak nagy kereke, esetleg hasznos lehet a most divatos felfújható kerekû is. Télen nem árt, ha ha jól védi a babát a széltõl, tehát ne legyenek olyan csatlakozási részei, ahol vékony rés marad, ahol besûvíthet a szél. Mivel kocsival fogsz leginkább járni, a súlya kevésbé számít, de azért azt át kell gondolni, hogy lépcsõn le kell-e vinned a háztól az utcáig. Az, hogy hány funkciósat veszel, leginkább azon múlik, hogy akarsz-e késõbb egy másik, kisebb, könnyebb babakocsit venni.
Nekem van egy Hauck denver 6 3 funkciós babakocsim, és egy ABC Design Pilot Winky. Mindkettõ bevált nálunk Kép

Még egy nagyon fontos dolog: Mennyit jönnél vele haza Magyarországra? Tavasszal találkoztam egy lánnyal, aki szintén Finnországban él, és a kinti babakocsit itthon nem tudta használni, mert sehol nem fért el, annyira nagy volt.

Ha már a linkeknél tartunk Kép
[url=http://www.hauck.de" TARGET="_top]http://www.hauck.de[/url]
[url=http://abc-design.de" TARGET="_top]http://abc-design.de[/url]
[url=http://www.camspa.it" TARGET="_top]http://www.camspa.it[/url]

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Kamelia,
Szerintem is a nagy kerekû lenne az optimális nektek. Továbbá talán az a típus amelyikbe egy mózeskosarat lehet beletenni, az eléggé védett. Habár autóval fogtok leginkább utazni, akkor viszont egy autósülés is kelleni fog.
Nekünk egy Graco típusú van, beletehetõ autósüléssel, és eddig nagyon bevállt (az ára azt hiszem 69.000.-Ft körül volt néhány hónapja akciósan). Azt hiszem 10 kg körül van, azt hiszem ez jónak számít. Azon én is kiakadtam, hogy a legtöbb babakocsi sötét színû, sõt fekete. Ez a kocsi kék és szürke kombinációja. Nekem ez azért tetszett meg, mert ízszintesre dönthetõ a háttámlája, szóval egészen pici korban is jó, és késõbb viszont ülve is használható. Szóval elvileg amíg kocsi kell addig talán jó lesz.

Pusz,
Ilke és a 3 hetes Lili

KépKép
KépKép
 
 


Kamelia!

Nálunk Mo-on iszonyú sokféle kocsi van, tényleg nehéz a választás. Szerintem azután, hogy eldöntötted "mire" fogod használni, azután az elsõ fontos dolog, hogy totál vízszintesre fektethetõ legyen és kemény!!! legyen a háttámla. ez egy pici baba gerincének nagyon fontos. Érdemes 2-3 funkciósat venni, amikor majd nagyobb lesz a baba, tud ülni is benne. És mégegy dolog amire nem árt odafigyelni: Nagyon sok designes kocsit lehet kapni egy vagyonért, csak éppen nagyon kevésnek van plusszba lábtámlája, így a Picikéd már 4 hónapos korában kilóg a babkocsiból ha fekteted. A mienknek van plussz lábtámasza, és a 3 éves unokatesó - aki igencsak nagynövésû - még fekve!!!! belefért. Ha nem akarsz több kocsit venni, érdemes ezekre odafigyelni. Ez egy német babakocsi, semmi extra márka, hatalmas stabil kerekekkel és az egész babakocsi nagyon masszív. Igaz dög nehéz és nem bolygókerekes, de mivel kertes házban vagyunk, szinte egész nap az udvaron vagyunk és ebben van Szandi. Igaz beszereztünk egy Graco cirrus nevû mobilisabb kocsit is a kiruccanásokra, ez pihe könnyû - legalábbis a nagyhoz képest -, bolygókerekes, de nem fektethetû vízszintesre és ez nem igazán tetszik. Szandi már 4,5 hónapos, de még mindig nem nagyon szeretem a kis gerince miatt belerakni.
Jó válogatást, a többit fentebb írták a lányok!
Heni
 
 


Szia Kamelia!

Hogy vagytok? Mar en is azon torom a fejem hogy miket vegyunk,bar megcsak online nezegetek. Ma jott meg a Kaksplus magazin, ebben vannak jo linkek. Szerintem nezd meg te is a valasztekot: www.vaunuaitta.fi itt az osszes modell megtalalhato ami Finnben kaphato. Nemcsak a babakocsik, de kisagyak, hordozozsakok stb is. A kocsik kozul nekem nagyon tetszik az ABC design fajta, de ezeket nem ikrekhez gyartyakKép Ja es ezek a jarganyok tutira finn terepre valokKépKép

Pussz
Tipu
 
 


Sziasztok,

Mi most vettünk egy Graco Seville 2 funkciós kocsit (2 irányból tolható, bolygositható kerekü) használtan. Nem állithato tökéletesen vizszintesre (csak majdnem), ezért úgy gondoltam, hogy amíg nagyon pici a baba, addig aláteszünk valami egyenes merevitölapot, vagy - mivel úgyis öszi-téli lesz - egy "mózest"...
Kénytelenek voltunk venni egy "rendes" hordozót is, autós gyerekülésnek, pedig nem igazán szeretem, mert olyan kis görnyedten nyomorognak benne a picik.

Látott valaki valahol normális mózeskosarat, ami nem gyékény, hanem anyag, de merevitett oldalu? Sehol sem találok ilyet, csak a Brendonban, de ott szemérmetlenül drága...

Zita
ParaZita
 


Kamelia, itt is erdemes szetnezned:

www.lastentarvike.fi

Itt egyebkent voltunk a kispapival, a Vantaai a legnagyobb 1000m2-es uzletuk.


Tipu
 
 


Sziasztok Lanyok ,

Zita ,
Sajnos nem tudok neked mozeskosar otlelet adni - mivel en Finnorszagbol irogatok. Remelem a tobbiek tudnak segiteni !

Tipu Kép

Bocs , tegnap nem volt mar idom olvasni...
Koszi a linket , megnezem !

Mi is voltunk Varistoban a Lastentarvike-t megnezni. De en nem talaltam olyat ami tetszene.

Viszont nezzetek meg a Johanna's vauvatalo - azt hiszem ez a neve- nevu uzletet ! Ott van Variso-val szemben , a hely neve Petikko. Csak at kell menni a Keha 3 masik oldalara. A Keha-rol latszik is. Ott lattam ha minden igaz ikerkocsit . Az volt a markaja , hogy BRIO es ebbol a DUO. Nekem eddig ez a BRIO tipus jon be a legjobban es itt voltak a legjobb arban ! Elvileg oldaluk is van, talan www.brio.se , de ez nem biztos.

Mi holnap megyunk haza , megnezem az otthoni valasztekot , es ha nem talalunk semmit akkor valoszinu, hogy a Brio Combi mellett dontunk.

Hogy vagy mostanaban ? Remelem mar mulik a hanyinger stb. es tudod vegre elvezni az aldott alapotot Kép !

Ha van kedved esetleg osszehozhatunk egy talit ha visszajottem ( aug 28 utan) ... persze ha van kedved es idod. Sajnos otthonrol nem fogom tudni olvasni a babanetet,de aug.27-en mar ujra itt leszunk !

udv
kamelia
kamelia
 


Megneztem a linket, nagyon mokas Kép Egy kukkot sem erteni belole, pedig allitolag rokon nyelv Kép
idike
 


Kamelia,

Kösz a reagálást - természetesen nem elsösorban Rád meg Tipura gondoltam... Kép Sok sikert nektek a vásárláshoz!!!!

Zita
parazita
 


Sziasztok!

Most hogy kicsit belevetettem magam a babakocsi nezegetesbe, lennenek kerdeseim.

1. Vett valaki kozuletek mely (mozeskosaras, magas vazu) babakocsit? Ha igen, mennyi ideig hasznalta a mozesvaltozatot, es utana hasznalta-e a sportkocsireszt?

2. Vagy jobb az alacsonyabb felepitesu, labzsakos kocsi (pl Hauck Denver 6 vagy Graco Coach Rider), mert annak jobban hasznalhato a sportkocsi resze?

3. Lakik meg valaki falun, rossz aszfaltozasu utak menten? Ha igen, milyen kocsit vettel?

Koszi, egyelore ennyiKép

orsoly
orsoly
 


Orsoly!
Mi olyan mózeskosaras babakocsit vettünk, aminek a mózeskosara behelyezhetõ a sportkocsiba. Szerintem ez a verzió elég jól használható. Jó a rugózása, szinte bármi el lehet tolni. Amig a baba pici, az idõ meg ronda, a mozeskosár akkor is bent lehet meleg helyen, ha az egész kocsit hely hiányában nem tudod a lakásban tartani. Mi Lucát egész a közelmúltig az ágyunk mellé állított móziban altattuk, így az északai etetéseket nem kellett alvajárással kombinálni. Most, ha csak nem túl szeles-nedves az idõ, csak a sportkocsi résszel sétálunk, egyenlõre fekve.
Nagy hátránya viszont, hogy a hatótávolsága annyi, ameddig gyalog eltolod. Kocsiba nem fér, buszra felrakni brrr. Távolabbi célokhoz kiegészítõ szállítóeszköz kell, ez nálunk egy megkötõs hordozókendõ. Ha már abban nem tudom cipelni a csöppemet, lesz egy olyan sportkocsink, ami felfér a buszra.

Remélem segítettem.
Borcsa

Borcsa
KépKépKép
 
 


Borcsa! Igen, kosziKép Meg annyit hadd kerdezzek mar, hogy milyen markaju ez a kocsi? Mert azt nem ertem igazan, hogy a mozeskosar behelyezheto a sportkocsiba. Mondjuk amit neztunk alacsony epitesu labzsakos kocsit, abban van egy nagyon meleg zsak (kifejezetten teli babaknak) es az gyakorlatilag ellat mozeskosar feladatokat is. De olyan nehez ezt eldonteni hogy jujjjKép

orsoly
orsoly
 


Ez a kocsi Eichhorn márkájú, lengyel. A MegaToys-ban vettük 32e Ft-ért.
A belehelyezhetõség azt jelnti, hogy a kosár keskenyebb mint a sportkocsi, és pont olyan hosszú, mint az, hogyha a támla és a lábtartó teljesen vizszintes. De nem babazsák, hanem egy textil bélésû mózeskosár, kívülrõl olyan bevonattal, mint a babakocsi huzata.
Ha édesapám du. a digitális fényképezõjével jár erre, lefotóztatom vele, és - ha megküldte - felteszem a képet.
Borcsa

Borcsa
KépKépKép
 
 


Borcsa, nagyon szepen koszi es persze kivancsi vagyok a kepreKép

orsoly
orsoly
 


Orsoly!
Mi olyan környéken lakunk, ahol szörnyû állapotban vannak az utak.
Kiskerekû kocsit semmiképp ne vegyél, mert szegény lurkó agyrázkódást kap.Kép Sõt, a legjobb a felfújható kerék, én is ilyent szeretnék, bár az az igazság, kicsit félek, mi lesz, ha defektet kapunk?
Van esetleg valakinek tapasztalata az ilyen kocsikról?
Zulu

Kép

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Orsoly: Nekünk Hauck Denver 6 babakocsink volt. Volt hozzá beletehetõ mózeskosár, és nagyon szerettük. Azzal viszont szerintem mindenképpen számolj, hogy ha közlekedni akarsz a városban BKV-val, akkor mindenképpen kell majd egy sportkocsi is, ami könnyû, és kicsi.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


A képek elkészültek, ha apu átküldi, felteszem!
Borcsa

Borcsa
KépKépKép
 
 


Cory! Koszi, de en nem szamolok azzal hogy bkv-znom kell, vagy legalabbis az elejen nemKép Majd ha nagyobb lesz a gyerkoc, es birja a razkodast, kap egy konnyu kocsitKép

Zulu! Jaja, olyat neztem most ki, de dognehez. En is elgondolkodtam, hogy ki foldozza be a kereket ha kilyukad?Kép En is kivancsi lennek, ha van valakinek tapasztalata.

Borcsa! VaromKép

orsoly
orsoly
 


Egyelõre én is, mert apu nem küldi!
Borcsa

Borcsa
KépKépKép
 
 


Sziasztok!

Orsoly: bírják a rázkódást Kép Sõt, az elején jobban, mint késõbb Kép

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Orsoly!
Nálunk valószínüleg eldõlt a meccs, háromkerekû Maxi-Cosit veszünk, mózeskosárral. Kicsit húzós az ára, de nagyon könnyû, és jó a rugózása. Eredetileg Peg Peregót néztünk, mert valahogy nem jöttek be ezek a háromkerekûek, de ebbe a kocsiba beleszerettem.Kép Ja, és nagyon kicsire összecsukható. Defektre azt mondták, hogy szervízelik, de jó ha van az anyukánál gumijavító folt, a váratlan esetekre. Hát... Remélem megússzuk.
Zulu

Kép

Kép

Kép
 
 


Szia Zulu!
Nekünk kiskerü, de felfúható kerekû, esernyõre csukható kocsink van, amit imádunk. Egyszer kellett szervizelni a kerekét, mert anyóspajtás valami eszméletlent követett el vele. Elvittem a legközelebbi bicikliszerelõhöz, és 5 perc alatt OK volt megint.Még pénz se fogadott el érte. Csak bátran. Ja, és másfél év alatt ennyi volt az összes baja.
Zsomimama
zsomimama (zsomimama)
 


Zulu! Es hol veszitek? Igazabol nekem sem jottek meg be eddig a 3kereku kocsik...Kép En most asszem a Cam-nel tartok....de nagyon bizonytalanulKép

orsoly
orsoly
 


Zsomimama, köszi, így már bátrabban vágunk bele.Kép

Orsoly!
Ma végeztem átfogó piackutatást, ami azzal az eredménnyel zárult, hogy a Mini Manóban vesszük meg, (mint annyi minden mást eddig) mert ez is ott a legolcsóbb. A pontos neve Maxi Speedy, ez a sportrész, levehetõ, és a vázra rátehetsz akár mózest, akár autósülést.
Zulu

Kép

Kép

Kép
 
 


Zulu! Ez nem az, aminek olyan fura formaja van osszerakva, es 100 korul kostal? Azt mi is neztuk, de en megmaradtam a nemtetszesnelKép

orsoly
orsoly
 


Hát tényleg kicsit furán néz ki összerakva, de a mi környékünkhöz kiválónak tünik, nagy kerekek, jó rugózás, mozgékony, kicsire összecsukható. Ráadásul építkezünk vidéken, és ott is jól jön majd egy túrakocsi. Az esztétikum sokadlagosKép, így néhány babakocsival a hátam mögött...
Ja, az ára sajnos télleg annyiKép
Zulu

Kép

Kép

Kép
 
 


Sziasztok! Megérkeztek a képek!

Kép
Kép
Kép

Én szeretem, meg Luca is szeret beszélgetni a macikkal.
Borcsa

Borcsa
KépKépKép
 
 


Borcsa koszi a kepeketKép Most en mar nem lattam ilyen markaju lengyel kocsit sehol. Van jo sok fajta, de ilyen nincs. Es olyat sem lattam, aminek nem kulon van a mozeskosara meg a sportresze. Gyorsan valtozik a kinalatKép

orsoly
orsoly
 


Most a Tesco-ban van egy csomóféle akciós babakocsi.
Ez a soroksári MegaToys-ból származik, persze egyetlen darab volt.
Borcsa

Borcsa
KépKépKép
 
 


Sziasztok!
Nagyon sok féle lengyel kocsi van a Lehel út 1-ben.(a Lehel téri templom mögött)
Esetleg nézzetek ott is szét.
Van Pierre cardin és CAM is.
Eszter
Eszter
 


Sziasztok!
Igaz nem volt konkrétan ilyen kérdésetek, de szívesen megosztanám babakocsi tapasztalatomat.

CAM APOLLO
kb. 1 éve vettük, kedvezõ 28ezer Ft-os áron (új).
belsõ tere nagy, kényelmes a babának. Huzata nagyon könnyen levehetõ és a mosógépes tisztítást is bírja. A huzata nem fakult meg. Alul nagy rakodótere van. Kerekei nagyok és az elsõk bolygósíthatók, ill. igény szerint fixálhatók. Felül üvegtartó, elõl tálca.
Nagyon könnyû összecsukni. Újszülött babát is lehet bele fektetni. Lábzsákos.

Most pedig, ami nagyon rossz: elsõ kerekei rugózással vannak ellátva (ellentmondásos ugyan), de ez megnehezíti a terepen való közlekedést, a macskaköves utakról nem is beszélve (könnyen elakad). A hátsó kerekek fesztávja nagyon széles, így egyetlen tömegközlekedési eszközre sem tudunk felszállni (még ha véletlenül segítenének, akkor sem). Kisebb ajtón szintén nem fér be (pl. két szárnyú ajtónál, ha csak az egyik van kinyitva, de volt példa rá, hogy üzletbe sem tudtunk bejutni). A utcai közlekedés miatt (járdáról fel-le billentés) a tolókar lötyög.

Nem tudom ugyan, hogy más babakocsik, hogy bírják a minden napos használatot, de a fenti rossz tapasztalataim ellenére nem történt még az eltelt egy év alatt olyan baj, (ezt most le kellene kopogni) hogy szervizbe kellett volna vinni.

Hát ennyi...

Sziasztok, Phaedra

ui. engem érdekelne eféle "tapasztalati teszt", mert a következõ kölöknek szeretnék egy másik (megfelelõbb) kocsit venni
Phaedra
 


Szerintem a szempontok, ami alapján érdemes választani:

Ha városban laksz, tömegközlekedsz:
-kétfunkciós (ne legyen mózeskosaras)
-könnyen és kicsire összecsukható (pl. így akár vonatozni is lehet vele)
-könnyû legyen, gyerekkel együtt fel kell tuszakolni a buszra, villamosra, az aluljárólról nem is beszélve
-ne legyen túl széles
-legyen 3 v. 5 pontos biztonsági öv
-jó fék
-bolygósítható kerék elöl, hátul (de lehessen fixálni is), nem kell, hogy nagy legyen
-esetleg olyan kicsi, hogy beférj vele liftekbe
Nekünk ilyen van, Peg perego venezia, mindezt tudja. Persze vannak olyan babakocsik, amik szintén tudják ezt, és olcsóbbak. Ami a peg perego mellett szól: jó minõség (kifejezetten sokaktól hallottam, hogy milyen tartós), igényesen tervezett, 1 év garancia, saját szervízzel. hónap igen intenzív használat után nagyon meg vagyok vele elégedve. Nap, mint nap kilómétereket járunk be, és nincs az a tömegközlekedési eszköz, amire ne szállnék fel vele.


Ha sokat jársz terepen:
-nagy kerék
-nem árt ha rugózig
-esetleg felfújhatókerék
-van aki szerint nagyon jó a három kerekû, ha dimbes-dombos a táj
-itt akár lehet mózeskosaras

Ha mindkettõ áll:
akkor valszeg két kocsi kell, nem igzazán tudok kompromisszumos megoldást. Hacsak nem kendõ vagy már hozdozó a városban. Talán más tud erre egy kocsi megoldást.

Lola
Lola
 


Még valami: a nagy, felfújható kerék nagyon jó terepen, de nehéz. Csak akkor vegyél ilyet, ha nem kell emelgetni.
Lola
 


Sziasztok,

hallgatassék meg egy anti-babakocsis vélemény is, mi háromfélét próbáltunk, egyiket se tudtam megszeretni...

1. autósülés rögzítve a babakocsivázra
Ez volt a legpraktikusabb megoldás az elsõ 4-5 hónapra, fõleg, hogy nagyon ritkán indultunk el gyalog otthonról, a harmadikon laktunk lift és babakocsitároló nélküli házban, irreális elvárás volt magamtól, hogy egyszerre levigyem a 4 kilós csecsemõt plusz a babakocsit, felefelé meg pláne.
Így ált. autóval mentünk sétálni, bevásárolni, mindenhova, a ceomagtartóban tartottam a babakocsi vázat, gyereket levittem a hordozóban, berektam az autóban, õ ált. 2 perc alatt elaludt, legurultunk pl. a margit szigetig, ott pedig anélkül vehettem ki a bébit az autóból, hohy felébredne. Ráadásul tél volt, õ pedig jó melegen bebugyolálva.

Ez efész kellemes megoldás volt 3-4 hónapig, csakép a gyerek eyre nehezebb lett, és már nem bírtam el a hordozóval együtt, és lassan ki is nötte - ne higyetek a 0-13 kg megjelölésig, a valóságban 7-8 hónapos baba aki uygan még csak 6-7 kiló, viszont biztosan ül egyedül utûálják a kagyló ülést...

Ekkor átértünk a kettes megoldásra
2. PegPerego váz, azon sport ülés. Ez nagyon kényelmes volt a bébinek, több fokozatban dönthetõ, puha babakocsi. Viszont vagy 10 kiló, és behemót nagy, komplett elfoglalta az autó csomagtartóját és fizikai képtelenség volt egyedül leküzdeni egy két lépcsõs útakadályt.

Nem is küszködtem vele sokat, kislányom hálistennek hamar felült, így 8 hónapos korában vettünk egy esernyõkocsit, pár kikó, könnyedén elbirom a lassan 10 kiklós kislányommal együtt is, az is dönthetõ két fokozatban, ha véletlenül elaludnia séta közben a lányzó, bár ez egyre ritkább. (1 éves most) Én ezt a babakocsit szeretem a legjobban, alig 10 ezer forint volt, egyetlen hátránya az kicsi kerekek, macskaköves utakon valóban nem egy élmény, de ha lehet kerülünkKép

De igazándiból lassan teljesen leszokunk a babakocsizásról, csak ha becvásárolni viszem magammal a gyereket akkor viszem, babakocsis sétálásokat pedig felváltotta a biciglizés, kicsilány már katonásan ül a bicigliülésben, fején bukósiksakkal és eszméletlenül élvezi, így is levegõn van, és és sokkal jobban szeretek biciglizni, mint babakocsit tologatni...

Összefoglalva: Gondoljátok meg alaposan mielött százakárhányezer forintért vesztek 4 funkciós babakocsit, mi az amit _valóban_ kihasználtok belõle!!! Alig 7-8 hónapról van szó végülis, szerintem.
Én ma már biztos nem csinálnék nagy faxnit belõle, néhány hónapról van szó, inkább kölcsönkérnék ismerõsöktõl, vagy vennék használtan.

Hangsúlyozom, _szerintem_, ill. a babakocsi választás nagyban függ az életmódotoktól is!

Ezek egy budapesti, belvárosi anyuka tapasztalatai.

d.
dalia
 


Sziasztok!
Nekem Neonato Imola tris babakocsim van, ami esernyo vazbol, rarakhato mozesbol, es autosulesbol all. Konnyu, elfer az autoban, es ha a mozes volt fenn a vazon, akkor is konnyu volt vele kozlekedni. Mindenkinek batran ajanlom. Ha meg kell info, kerdezzetek: kom@savaria.hu
Moni
Moni
 


Sziasztok!
Egyetértek Daliával.
Minden ismerõsöm megvette a gyerekének a számára legtutibb 3-4 funkciós vagyonba kerülõ babakocsit, s valahogy mindenki a 6-7 hónapos gyerekének vett aztán egy 10-15 ezer forintos esernyõkocsit, amit mind imádtak. Ma már esernyõkocsit is lehet kapni nagyobb kerekekkel, de a kicsi sem vészes. Én is megvettem az elsõnél a 3 funkciósat, s most a másodiknál már használtan vettem egy kétfunkciósat s most a babám 8 hónapos és egy esernyõkocsival rohangálunk a városban. De akármilyen típusnál is döntötök, szerintem nagyon fontos, hogy kellõ széles legyen a kocsi, mert amíg pici a baba könnyen elfér benne, ugyis alszik. De mikor már ül, és mozgékony pláne télen anorákban, sokszor rossz nézni, milyen szûk kocsikban van némelyik, még szinte moccani sem nagyon tud. A mamija meg csodálkozik, miért nincs el a gyerek a babakocsiban, miért kívánkozik folyton kifele.

Jó válogatást
Viola
Névtelen
 


Az én gyerekeim nyárra voltak egy évesek, az ikreim ráadásnak elég picik és vékonykák voltak. Nem volt rajtuk anorák stb. azaz széltében nem volt gond a kocsival. Mégse maradtak el benne. Egyéves koron túl egyik gyerekkel sem használtam kocsit, mentek inkább gyalog, amikor meg elfáradtak, kenguruban. De ez utóbbi leginkább Gellérthegy-megmászó túrák stb. körül fordult elõ.

Ildi

Ildi
 
 


Sziasztok,

Nagyon kezdõ anyuka vagyok.
Téli baba lesz - január, február. Normális (beton) közlekedési útvonalon járok, leginkább a bkv-t fogom használni. Ha lesz autónk, akkor azt is, de nem valószínû. Az is bajom, hogy fogalmam sincs, hogy mekkora a normális szélességû babkocsi? Nincs a környéken egyetlen kisbaba sem, így nincs összehasonlítási alapom, hogy anorákkal együtt mekkora helyet igényel.

Tudnátok segíteni?
És hol lehet használt babakocsit venni? A típus nekem semmit nem mond, úgyhogy a Kismama újságot is feleslegesen forgatom.

Nyúlandi
nyulandi
 


Ha szeretned tudni melyik nev mit takar, akkor hasznald ki az internet adta lehetosegeket. Keres ra a nevre valamelyik keresobe. Alap parametereket is megtudhatsz legtobb tipusrol. Ha angol lapokon is korul akarsz nezni es nem tudsz angolul akkor Stroller szora keres. A kepek magukert beszelnek.

[url=http://www.biztonsagigyermekules.hu/szeptakcio.htm" TARGET="_top]http://www.biztonsagigyermekules.hu/szeptakcio.htm[/url]
[url=http://www.stroller.com/ep/index.phtml" TARGET="_top]http://www.stroller.com/ep/index.phtml[/url]
[url=http://www.babiesrus.com/" TARGET="_top]http://www.babiesrus.com/[/url]
[url=http://www.pegperego.com/" TARGET="_top]http://www.pegperego.com/[/url]
[url=http://www.gracobaby.com/" TARGET="_top]http://www.gracobaby.com/[/url]

Kiscica
Kiscica
 


Akkor én is mondok néhány linket Kép
[url=http://www.chicco.com" TARGET="_top]http://www.chicco.com[/url]
[url=http://www.hauck" TARGET="_top]http://www.hauck[/url] de
[url=http://www.abc-design.de" TARGET="_top]http://www.abc-design.de[/url]
[url=http://www.camspa.it" TARGET="_top]http://www.camspa.it[/url]
[url=http://www.pegperego.it" TARGET="_top]http://www.pegperego.it[/url]

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Nyulandi!
Ha autó+BKV-val járnátok, így prospektusból jó ajánlatnak tûnik a Coráé:
szept 29.-ig Travel System Denver kétfunkciós sportkocsi + autósülés 31 990 Ft. Fotón csini, közelrõl nem láttam.
Sajnos a buszozás és a széles kocsi kizárja egymást. DE Neked nem feltétlen kell extraszéles kocsi. Most télen a picur csak feküdni fog benne, ha keskeny a kocsi, kevésbé huzatos. Mire mozgolódna benne, megjön a jó idõ, jövõ télen meg már tolni akarja majd.
Borcsa

Borcsa
KépKépKép
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: