Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok
viszont nem adnék soha a gyerekemnek homeos dolgot mert nem hiszek benük én csak a gyogyszerekben és a vitaminokban hiszek + gyogynövényekben. .Bibir én inkább germicidre szavazok az biztosan hat mint bár melyik homeos bogyo ne nagyon kisérletez a gyerekel fökép egy lázas gyerekel ne .mert általában lázasak szoktak lenni a gyerekek .A 3-4-5 hós oltásoktol .
 
 


 


szégyen!!!! KépKépKép
 
 

 
 

Bibír,

bocs, hogy csak most írok, én Belladonnát adtam a fiúnak, bogyót.Be a szájába, elszopogatta, de a kis kupakban feloldhatod vízben is.

manóka

manóka
 
 


KépKépKépKépKép Na, ezért (sem) bízok meg az orvosokban. Az ORVOSoknak pedig ezért kell bizonyítaniuk, hogy tényleg azok, amire felesküdtek, mert a kisbetűs oda nem illők lejáratják a szakmát.
 
 


Ezt az oldalt mikor tették fel??? Ha lett volna akkor Internet, azt gondolnám, a mi gyerekkorunkban!!! Egyszerűen döbbenetes! Annál is inkább, mert a mi gyerekorvosunk és védőnőnk (sajnos) sikeresen rábeszélt erre a marhaságra 9 évvel ezelőtt, az első gyerekemnél. Mostanra ,már "csak" allergiás (de az kőkeményenKép), a kruppot és az asztmát úgy tűnik, kinőtte. Lehet, hogy amúgy is az lenne, de ezt már soha nem fogom megtudni.Kép A legszebb az egészben, hogy én akkor mondtam nekik, hogy 6 hónapos koráig csak szoptatni szeretném, de ők úgy meg voltak botránkozva, és annyira igyekeztek lebeszélni, hogy hittem nekik. Szerencsére a most 2,5 éves lányomnál már észnél voltam, 7 hónapig csak anyatejet kapott, és 2 éves is elmúlt, mire abbahagyta a szopit (A fiam 10 hónaposan önként lemondott a cicirőlKép). Ja! A kisasszony eddig még nem volt beteg!!!
Az orvosoknak-védőnőknek nem kötelező követniük a WHO irányelveit?! Az ugyanis feketén-fehéren leírja a fent említett honlapon található "információk" ellenkezőjét...
Tünde

Tünde
 


Új: 2 napja beszélgettem egy anyukával, pár napja szült az Erzsébet Kh-ban. Elmondta, hogy (szinte?) kivétel nélkül minden anyukának gondjai vannak a szoptatással, automatikusan kapnak a gyerekek teát cumisüvegből, és minden anyuka panaszkodik, hogy kevés a teje, és azonnal kapják a tápszeres cumisüveget. KépKépKépKépKép Mi a franc van itt? (És gondolom, sok másik helyen.) Mit tudunk ez ellen csinálni???

Virág
 


Voltam tanácsadáson, ahol az igény szerinti szoptatást az alábbiak szerint adták elő:

"A babát igény szerint, 2-3 óránként kell szoptatni. Sűrűbben semmiképpen, mert nem ürül a baba gyomra, és a mellnek sem tesz jót."

Akkor ebben mi az igény szerinti?????

KépKépKép
 
 


Szia Virág!

Én Kistarcsán szültem, volt egy "szüléstervem" (egy oldal arról, hogy hogy szeretnék szülni és napjaimat a kórházban tölteni), amiben azt is írtam, hogy szoptatni szeretnék, ehhez szeretnék minden segítséget megkapni, és nem szeretném, ha Manó az anyatejen kívül mást is kapna. (Ezt a "szüléstervet" nem csak az orvosommal, hanem a csecsemős orvossal is megbeszéltem.) Ha jól értettem, automatikusan teáztatják az újszülötteket a szülés után a folyadékpótlás miatt, de mivel én külön kértem, az enyémet nem teáztatták. Amúgy is csak addig volt nélkülem a csecsemős osztályon, amennyivel hamarabb értek oda vele, mint engem elhelyeztek a szobában, utána együtt voltunk éjjel-nappal.

És a védőnőre is pozitív:
Szombaton hazajöttünk a kórházból, Kata pedig vasárnap estére elfelejtett szopizni. Egy órát szenvedtünk, mire sikerült mellre tennem. A reggeli szopi sem sikerült, a próbálkozásba belealudt, majd jött a védőnő. Előtte is próbáltuk a szopit, nem ment. Azt mondta, hogy akkor nincs más hátra, fejni és cumisüvegből adni. Férjem - aki teljesen kétségbeesett, hogy éhenhal a kislánya - már rohant volna a gyógyszertárba. Én azért nem adtam fel ilyen könnyen. Felhívtam egy szoptatási tanácsadót, aki különféle tippeket adott, az egyik az volt, hogy ne csak én legyek meztelen felsőtesttel, a babát is vetkőztessem le, s úgy fektessem magam melé. Így is tettem - Kata rögtön megtalálta a cicit. Ezt elmeséltem a védőnőnek is, aki legközelebb már azzal fogadott, hogy ezt a meztelenkedést minden kolléganőjének elmondta, olyan jó ötlet.

GyeZsu

U.I.: Kata mindjárt hat hónapos, a szopizást azóta magas szinten űzi, teljesen profi :-)
 
 


Sziasztok!
Sajnos amit Virág leírt, még mindig elég általános gyakorlat.Kép(Javítsatok ki, ha tévedek.) Balázs fiam a Baross utcai Szülészeti Klinikán született 9 évvel ezelőtt. Babás szobában voltam, de akkor még ez hétvégén nem működött, csak hétköznap lehettek velünk a kicsik egész nap. Csütörtökön szültem... Ami a legfelháborítóbb volt, hogy nem csak teát, de tápszert(!!!!) is kapott a kisfiam. Kép Tudom, mert amikor reggel 7-kor kihozták (este 11 óta először), fehéres trutyit bukott, ami ugyebár nem lehet tea!
Ellenpélda: az azóta bezárt csepeli kórház. Nem voltak luxuskörülmények (de nem volt igazán lepusztult sem), viszont Réka lányom az anyatejemen kívül semmit nem kapott, végig velem volt. Ja! A szobatársaim között volt egy lány a 10 napos babájával, aki nem akart rendesen szopizni, és nem mert így hazamenni. Amíg a vizsgálati eredményekre vártak, maradhatott a kórházban. Az egyik nővérke szinte mindig velük foglalkozott, segített a szoptatásban, etette a babát az anyukája lefejt anyatejével - pohárból!
Kár, hogy a szülésterv, amit GyeZsu írt, nem minden kórház számára szentírás, de legalább akadnak kivételek. (GyeZsu, mi a fiammal fülészetre járunk a kistarcsai kórházba - Pesterzsébetről -, mert itt, több éves orvoshoz járás és nem tudom, hány orvosváltás után végre felismerték, mi a baja, és hogyan lehetne meggyógyítani.)
Tünde

Tünde
 


Jó, hogy tiszteleten tartották a szüléstervedet. És szomorú, hogy ez kell ahhoz, hogy ne kapjon semmi mást a baba, csak anyatejet. De legalább sikerült. És a csepeli Kh is jó pozitív példa. És a többi is. Bárcsak ne lenne mit ide írni! (Egyébként a férjem ott dolgozott a kistarcsaiban.)

Virág
 


Sziasztok!

Hogy tovább fokozzam az optimizmust: Kistarcsán az osztályvezető főorvos volt a választott orvosom, és ő olyannira komolyan vette a szüléstervet, hogy engedélyt kért tőlem arra, hogy ezt a kórházon belül "köröztesse", mert szerinte ez a jövő (a kórház mint szolgáltató). És ő küldött el a csecsemős osztályvezetőhöz is, hogy az ő hatáskörükbe tartozó kívánságaimat megbeszéljem vele.

GyeZsu
 
 


Tünde28
lehet hogy a sote 1 9 évell ezelött más volt a helyzet de azota változot nekem csak jo tapasztalataim vanak azal a korházal mind2 x ott szültem legutojára tavaly karácsonykor és ott a teán kivül mást nem adnak a piciknek söt segitenek ha valami nem megy söt az egyik szobatársam pont azért nem mehetet haza mert nem tudot szopni a pici és a növér megkérdezte van segitsége az anyukának és mivel nem volt igy maradnia kellet és segitetek nekik



csics
 
 


Csics!
"a teán kivül mást nem adnak a piciknek"
???
- Adrien
 
 


Én ahol szültem ott is tea volt+a lefejt anyatejet gyűjtöttem neki éjjelre
 


Szervusz Alíz!

Miért is írok neked éppen itt? A válasz a topik címében rejlik: Szoptatás-Kitől ne fogadj el tanácsot? Nos, például tőled. Neked ugyanis nem sikerült szoptatnod a lányaidat, amint azt többször is említetted, így saját pozitív tapasztalatot nem tudsz másokkal megosztani,az általad vallott nézetek pedig túlhaladottak, elavultak és rendkívül károsak. Természetesen elmondhatod a véleményedet, mint ahogy mindenki más is teszi egy beszélgetőfórumon, de talán helyesebb lenne, ha direkt tanácsok osztogatása helyett mindig hozzátennéd, hogy "szerintem", "véleményem szerint", "én úgy gondolom, hogy". Akkor a "Söfis"-topikban sem vennék készpénznek a még tapasztalatlan anyukák a szoptatással kapcsolatos szörnyű javaslataidat.

Iboly
 
 


Mélyen tisztelt Iboly papnő!

Azért ez egy kicsit már túlzás nem gondolod? Oda írok, és azt írom, amit és ahol akarok, pláne egy általam nyitott topicba, egy hozzám intézett kérdésre! A tanácsok amiket adtam az unokámat megvizsgáló kettő darab gyerekgyógyász és egy darab védőnő egybehangzó véleménye, és nem az én hajdani szoptatási tanácsaim, amiket régen kaptam.

Egyben felkérnélek, hogy lehetőleg csak annak adj tanácsot, aki ezt kifejezetten kéri tőled, áldozatos tevékenységed így is sok munkát ad a sok hozzád fordulónak. Ha a Schöpf-is anyukák hozzád akarnak fordulni, rendelkezésükre állnak a linkek legyél nyugodt, és hozzád is fordulnak ha akarnak.

Én a magam részéről - régóta figyelemmel kisérvén eme topicot - egészen biztosan nem kérnék tanácsot olyanoktól, akik nyilvános könyvégetést, gyerekorvosok titokban való megfigyelését és feljelentését, jószándékú gyerekorvosok és védőnők feketelistára kerülését, próbapereket és hasonlókat tervezgetnek azok ellen, aik nem csak és kizárólag a szoptatásban - nota bene az igény szerinti szoptatásban - találják meg az örök élet elixírjét, hanem elismerik a gyermekek másfajta táplálásának a jogosultságát is, és akik nem stresszelk azzal a terhes nőket és a fiatal tapasztalatlan anyákat, hogy a nők 98 %-a tudna szoptatni ha akarna ÉS HA CSAKIS RÁTOK HALLGATNA!

Egyben megkérlek mind téged, mind prófétanőidet, hogy ne fáradjanak az én meggyőzésemmel - nem vagyok célközönség, és általatok nem vagyok meggyőzhető.
Köszönöm.
 


Az, hogy a nők mindössze néhány százalékának van olyan rendellenessége, amely miatt ne tudnának szoptatni, egyszerű TÉNY. És a tények makacs dolgok, mint azt az a bizonyos szivarozós úriember mondotta.
Főleg nem tudom, hogy képes valaki kivetnivalót találni abban, hogy egy szervezet ezt a tényt nem titkolja el, amikor ugyanez a szervezet hosszú évtizedek bénázása helyett egyúttal jól működő módszert ad azok kezébe, akik anyaságukat a szoptatás terén is ki akarják teljesíteni.
És ha már "kitől ne fogadjunk el tanácsot": hadd legyek sokkal inkább meggyőződve az LLL jószándékáról, mint a tiedről, Alicecs.
 
 


Alíz!

Az unokádat megvizsgáló kettő darab gyerekorvos és egy darab védőnő egybehangzó véleménye és tanácsa ellenére sem tudja a lányod kizárólag szoptatni a kisfiát. Ez elég beszédes...

Nem akarlak meggyőzni semmiről.

Tudod, a segítő szakmákban általában az a szabály, hogy annak segítünk, aki kéri. Én
is annak adok szoptatási tanácsot, aki hozzám fordul. És csakis abban a témában, amihez értek. Ezt kéne neked is felismerned és nem adnod szoptatási tanácsot, hiszen nem értesz hozzá!
A Tápszeres topikbéli ámokfutásod óta a fél Babanet rajtad nevet. De ott sem az volt a mamák célja, hogy téged meggyőzzenek, csupán az, hogy álljon ott korrekt információ is.

Mostantól, Alíz, minden szoptatással kapcsolatos hozzászólásodban ki fogom javítani a tárgyi tévedéseket és el fogom ismerni mindazt, amit helyesen tudsz. Mindezt teszem azért, hogy jól informáltan tudjanak döntést hozni azok az anyák, akik ezt a nyilvános beszélgetőfórumot olvassák és segítségre van szükségük.

Iboly
 
 


Iboly papnő,
itt ülök és rettegek szavaid nyomán.
Éntőlem az egész Babanet (és nem csak a fele) nevethet rajtam, majd igazat adnak nekem azok, akiknél majd mégsem működik minden úgy, ahogyan ti leírtátok - nekem ez elég. Mert én meg őket képviselem.
 


Alíz,
Nálatok minden úgy működik, ahogy az LLL leírta: ha valaki nem igény szerint szoptat, annak gondjai lehetnek a tej mennyiségével. Nálatok pontosan ez a helyzet. Ezek után nem tudom, hogy kiket képviselsz
Anna
 


Tinalilla,
nyugi, akikolvassák ezt a topicot és megértik miről beszélek, azok tudják kiket képviselek, az LLL leírásai meg nem érdekelnek.
 


A baj az, hogy az unokád egészsége sem érdekel... Az egód fontosabb, mint ő. Kép

Virág
 


Kiket képviselsz?! Már amúgy konkrétan.
 
 


Jaj, lányok, hagyjátok már...a helyzet az, hogy nagyon sok olyan van, mint ő, csak vagy nem neteznek, vagy nem itt, vagy ha itt, akkor nem szólnak hozzá ilyen témában. Ő viszont szemmel láthatóan feltette magában, hogy a "szoptatáskommandó"-ellenes kommandó alapítójává válik. Nem zavarja, hogy szoptatáskommandó, mint olyan, nem létezik Kép

Alice/Alíz,
már korábban is akartam írni, hogy a "kérdezd Ibolyt" kitétel úgy is ki szokott nézni, hogy "kérdezd Dr. Sarlai Katalint" (tudod, ki ő?), vagy hogy "kérdezd Pelét", merthogy ha tetszik, ha nem, ők értenek hozzá. Mind. Mivel képezték és képezik magukat ebben a témában (ami szorosan összefügg a gyermektáplálás és a gyermekegészségügy egyéb kérdéseivel, tehát nem megy anélkül, hogy azokban is jártasságot szerezzenek). Ja és van olyan is, hogy "kérdezd Snoopyt" vagy "kérdezd Juditot" (őket ismered?).
Mert a tapasztalt orvosok és gyerekorvosok nagyon jó, hogy vannak. Kellenek, nagyon nagy szükség van rájuk, akik nyitottan és sokoldalú módon szereznek tapasztalatokat. Ebbe pedig beletartozik a friss szakirodalom és ajánlások követése. És a Magyar Gyermekorvosok Szakmai Kollégiuma IS a hat hónapig tartó kizárólagos szoptatást javasolja, anyatej hiányában nyilván tápszeres kiegészítéssel. Ez is tény. A mi gyerekorvosunk - nem tudom, mit gondolnál róla, kíváncsi lennék, de nincs reális esélye annak, hogy személyes tapasztalatok alapján véleményt alkoss róla - pontosan ezt teszi. Korábban egy nagyon kedves idős doktor nénink volt, nagyon szerettem, de a baba etetésével kapcsolatban az egyetlen tanács, amire emlékszem, az volt, hogy négy hónaposan már kapjon egy kis almát, hogy "egy kis friss vitaminhoz jusson". Április vége volt... Kép Pedig ha valaki, ő igazán tapasztalt volt a korát tekintve, mégsem adott jó tanácsot. A mostani orvosunk egy háromgyerekes doktorbácsi, elhivatottabb és kedvesebb gyerekgyógyásszal ritkán találkozni.
Amúgy kíváncsi lennék - minden indulat nélkül, tényleg kíváncsi vagyok -, mi a véleményed a Szoptatásért Magyar Egyesületről?

Beleolvastam a "Söfis" topikba is, és úgy veszem észre, hogy az érveken egyre inkább átlépsz egy-egy durcás megjegyzéssel. Hogy akkor én miért próbálok érvelni? Mert ezek az általad mélyen lenézett és láthatóan vörös posztónak minősített emberek és tanácsok (amúgy én, ahogy visszaemlékszem, a legtöbb jó tanácsot és emberi szót Pelétől, Mentától, Ágcitól, Borcsától és Snoopytól kaptam, most ők jutnak eszembe, de nyilván voltak sokan mások is) segítettek. Hozzátéve, hogy nincs és sosem volt sok tejem, a lányom aluszékony volt, nem nagyon akart szopni, bármi más eszközt pedig, amivel táplálni próbáltam, mereven elutasított az elejétől fogva (még a játszócumival is távköpött később). Rengeteget kínlódtam, a Szoptatás topikban 2003 márciusa óta vagyok jelen, ha van időd és kedved (gondolom, nincs), megnézheted, miket tipródtam és milyen tanácsokat kaptam. Tiszta sor, megmosták az agyamat Kép

Kriszi
az agymosott szektás ibolyhívő tejcsárda, aki úgy működik, mint a villanykapcsoló, és ettől azt hiszi, mindenhez ért (ha nem értenéd, csokorba szedtem a te és mások sztereotípiáit)

Lányok, most pontosan bemutattam, hogy minek nincs értelme szerintem ebben a helyzetben Kép

Üdv
Kriszi (ezúttal csak simán Kép )
 
 


Sziasztok!

Alíz!
Nem voltam rest és ellátogattam a Söfis topikba.
Tök jó, hogy az unokád már ilyen ügyes.
Lehet, hogy nincs elég tej, és hogy miért arra sem derült fény (az elmúlt napok írásai nem sok támpontot adtak az ügyben ott és a tápszeres topikban, és a reakciódból arra következtetek, hogy mélységesen nem érdekel, hogy erről kinek mi jut az eszébe így nem ástam bele magam jobban), de az elszomorított, hogy az unokád a húsz év előtti gyakorlatnak megfelelően 8 hetesen barackot és almát kap. Egy baba, akinek még 4 hónapon keresztül csak anyatejre, vagy ennek hiányában anyatejre, és tápszerre, meg egy kis forralt vízre lenne szüksége. Ezt minden nemzetközi szervezet és kutatás bebizonyította. Nem divat. Tudományos tények egybehangzóan igazolják.
Csak a fejlődni képtelen gyermekorvosok és védőnők tanácsolnak ilyesmit a minden szakember számára kötelezőnek tekintendő szakmai körlevelek ellenében. Ha Iván később egészségkárosodást szenved emiatt, akkor az az orvos és védőnő, aki ilyet tanácsolt anno (bizonyíthatóan)feljelenthető lenne és el is ítélnék, mert NEM A SZAKMA SZABÁLYAI SZERINT JÁRT EL. Sajna a nagyikra nem vonatkoznak ezek a szabályok, de a szakemberekre IGEN.
Ez csak egy mellékes megjegyzés, de érzékelteti, hogy felelősségteljes dolog valamire rávenni egy édesanyát.

Kriszi!
Köszönöm. Kép

Snoopy

KépKép
 
 


Snoopy,

felesleges Kép Ezt a tápszeres topikban már elmondták sokan, falra hányt borsó.

p
 
 


"Ha Iván később egészségkárosodást szenved emiatt, akkor az az orvos és védőnő, aki ilyet tanácsolt anno (bizonyíthatóan)feljelenthető lenne és el is ítélnék, mert NEM A SZAKMA SZABÁLYAI SZERINT JÁRT EL. "

Ez jó, tetszik nagyon! (Más kérdés, hogy eddig még senki nem válaszolt nekem arra a kérdésre, hogy ugyan milyen egészségkárosodást okoz az alma és az őszibarack korai bevezetése???)

Kösz Snoopy szereztél nekem néhány vidám percet! Kép (Úgy elképzelek egy ilyen jövendő próbapert...)
 


Alíz,
Kicsit szelektíven olvasol. A Tápszeres topikban nagyon sokan és sokszor leírták, hogy miért árt a korai hozzátáplálás. Ebben azért vagyok egészen biztos, mert többek között én is. Az addig rendben van, hogy ez Számodra falra hányt borsó, de kérlek ne állíts olyat, ami nem igaz.
Anna
 


Kicsit szelektíven olvasol. A Tápszeres topikban nagyon sokan és sokszor leírták, hogy miért árt a korai hozzátáplálás. Ebben azért vagyok egészen biztos, mert többek között én is. Az addig rendben van, hogy ez Számodra falra hányt borsó, de kérlek ne állíts olyat, ami nem igaz.
Anna, ne strapáld magad. Alíz nem olvas, csak ír. Nem is akármit Kép
 
 


Tinalila, annyit leírtak, hogy a későbbiekben allergizálHAT, de hgy kifejezetten az almára meg az őszibarackra vonatkozólag ezt ki állapítitta meg és iképpen, arra nem kaptam választ, de azt hiszem nem is fogok.

Hiszen ha egyvalaki is beismerné, hogy ez nem árt (nem fogja!) máris megdőlt a szoptatás szent varázsszere definició! Amennyire én látom )merthogy időm van, miért ne olvasgassak...) itt dicsőségként számít az, ha egy 7 hónapos idegenkedik az alamlétől, mindenre az "ejh ráérünk arra még" a válasz, végül is megél az a gyerek akár az ovodakezdésig is anyatejen (ha van), sőt, még az ovodánál is probléma az, hogy a gaz ovónők nem adják be a lefejt anyatejet esetleg...

El vagytok ti nagyon szállva az az igazság.
 


Alíz, sztem meg Te vagy elszállva, méghozzá saját magadtól, az az igazság Kép

Amit én őszintén sajnálok: a sok gyakorlatlan, kezdő kismama azokban a topikokban, ahol te osztod az észt, azt hiszi, hogy a korral együtt automatikusan bölcsesség is együtt jár Kép

Ne fáradj a válaszadással. Nem érdekel. Nem érdekel a személyed, mert agresszív vagy, önelégült és ráadásul sosem ismered be, ha tévedsz.
 
 


Jamina,
Kép
Azt hiszem, sajnos igazad van és én is feladom. Kép
Anna
 


Alíz!

"(Más kérdés, hogy eddig még senki nem válaszolt nekem arra a kérdésre, hogy ugyan milyen egészségkárosodást okoz az alma és az őszibarack korai bevezetése???)"

Válaszolok. Ahhoz, hogy megértsd, először is tudnod kell, milyen a kizárólag anyatejjel táplált csecsemő bélflórája. Az ő belük PH-ja alacsonyabb, tehát savas, a Ph érték kb. 5,1-5,4. Beleikben túlsúlyban vannak a hasznos bifidobaktériumok és kevés a kórokozó mikroba. A kolosztrumban és az anyatejben található sIgA nevű immunanyag védőréteget képez a bélfalon, amely megóvja a kisbaba még éretlen bélrendszerét a fertőzésektől.
A szilárd táplálék bevezetése -az alma és a barack is annak minősül- zavart okoz a bélflórában. Az enterobaktériumok és az enterococcusok száma megemelkedik, majd pedig egyre inkább betelepednek a bacteroides, clostridium és anaerob streptococcus fajok. A korai hozzátáplálás következtében megnövekszik a fertőzések esélye, gyakrabban alakulnak ki felsőlégúti megbetegedések, középfülgyulladás, hasmenés, húgyúti fertőzések, ekcéma, asztma, allergia.
Ezek betegségek. Betegség=egészségkárosodás.

Iboly
 
 


"itt dicsőségként számít az, ha egy 7 hónapos idegenkedik az alamlétől, mindenre az "ejh ráérünk arra még" a válasz, végül is megél az a gyerek akár az ovodakezdésig is anyatejen (ha van), sőt, még az ovodánál is probléma az, hogy a gaz ovónők nem adják be a lefejt anyatejet esetleg... "

Kedves Alíz,
Én szoptatom majd' kétéves gyerekemet. Hathónapos kora óta van hozzátápi. Azóta nemhogy almalét, de MINDENT megeszik, amit csak eléje rakok. A kettönek semmi köze egymáshoz. Az igaz, hogy 7 hónaposan vizet ivott szopik között, nem valami cukros lét (almalében is van gyümölcscukor) [Itt nem a gyümölcsleveket akarom ócsárolni Kép]
És a célom nem az volt, hogy x hónapos korára minél többfélét egyen, mégsem lett anyatejfüggo (napi ötször eszik, pohárból iszik gyümölcslét, tejet, eszik gyümölcsöt, salátát, müzlit - húst nem, de az az én választásom, nem az övé)

Csatlakozom másokhoz - amihez nem értesz, abba ne szólj bele.


Hát Iboly,
ha ezt a magyarázatot hallja a többi kismama is ezekben a baba-mama klubokban, akkor nem csodálom, hogy hidegrázást kapnak, ha azt hallják, hogy valaki merészel korábban gyümölcsöt is adni a csecsszopónak. Még szerencse, hogy erről nem tudnak a babák és orvul nem lesz tőle semmi bajuk.

Ez a magyarázat engem arra emlékeztet, mikor a "legujabb kutatások" felfedezték, hogy az ózonlyuk a kérődző szarvasmarhák szellentéseitől lukad ki - mintha az ózonlyuk kilukadása előtt nem lett volna elég tehén és egyéb szarvasmarha a világon.... most is az asztma és allergia indokaiként ezt hozzák fel, és a világért sem a levegőszennyezést, és az egyre inkább mesterségessé tett civilizált világot.

(A kizárólag szoptatott gyerekek középfülgyulladását, tüszős manduláját és egyéb betegségeiket hová rakják vajon? Ja, azok csak úgy símán betegedtek meg, értem.)
 


Egy nagyrabecsült kommandósKép kartársnőtől idézek (nem IbolyKép)
Nekem a babanet szopi ügyben "szent" hely, régen ezügyben nyugodtan mindenkinek tudtam ajánlani, nem hagyhatjuk, hogy holmi indexes "jöttement" elrontsa!

Szóval az illető nagy szívességet tenne, ha az orvostudomány eme szegletének vívmányait nem küldené el a búsba itt a babaneten, miközben a túlhaladott nézetű gyerekorvost meg védőnőt ajnározza Kép. Az indexen nyugodtan. Ott úgyis nagy divat a babanetet szidni, közben meg az anyukák 80%-ának problámája van abban a topikban az indexen a szoptatással. Millllen érdekes...Kép

Csak azt nem tudom, ha ennyire utálják a babanetes bandát, akit egyenesen szoptatási fasisztáknak neveznek, mi a bánatnak járnak ide?!
 
 


Iboly,
hát hogy Te milyen butaságokat írsz!Kép
A cigis dobozra rá van írva, hogy tüdőrákot okozhat a cigaretta. Az én nagypapám napi 20 szálat simán elszívott a talpasból, mégsem tüdőrákban halt meg! Hát akkor ugye hogy semmi összefüggés a cigi és a tüdőrák között?Kép
 
 


Nem bírom ki, hogy ne szóljak hozzá ehhez a (meddő) vitához.

Alíz!
A terhességem előtt fogalmam sem volt a kisbabákról, szorgalmasan próbáltam felkészülni. Megvan még az anyukám által vezetett kiskönyv is, melynek tanúsága szerint két hetes koromban, már almalevet kaptam. És nem lett semmi bajom. És én mégsem adtam a gyerekemnek almalevet, sem mást 6 hónapos koráig - hozzáteszem, mindent megeszik az első perctől fogva.
Azért nem adtam neki mást, mert az rendelkezésemre álló szakirodalom + orvosok + más kismamák véleményeiből a legmeggyőzőbbet szűrtem ki, amiről úgy éreztem, a gyerekemnek a legjobb. Ma sem csinálok mindent papír szerint, van, amit előbb megkóstoltattam a gyerekemmel (pl: kiflivég), de úgy érzem nem éri meg ebben a dologban türelmetlennek lenni.
Ennek az egésznek semmi köze a szoptatáshoz. Nem láttam sehol azt, hogy bárki nektek ugrott volna a szoptatással kapcsolatban, itt csak a hozzátáplálásról szól ez az egész vita. (Bár lassan Ivánka fél éves élesz és akkor már semmi értelme nem lesz az egésznek.)
Amit sehogyan sem értek, hogy te, akit más hozzászólásaid alapján egy intelligens nőnek ismertelek meg, hogy lehet, hogy ennyi ember véleményére fittyet hánysz, különösen, ha az unokádról van szó.
Reklamálod, hogy senki nem mondja el, hogy mit árthat az almalé, majd, amikor elmondják akkor szőrszálhasogatásnak állítod be.

Én már csak egyet tudok neked javasolni: nyisd ki a telefonkönyvet és hívjál fel találomra néhány gyerekorvost. Kérdezd meg tőlük, hogy hogy a legjobb. Aranyos doktornéni nem biztos, hogy jó doktornéni.
Sckata
 


Kedves Jamina!
Te honnan gondolod, hogy az indexen annyira lelkesedik mindenki Alíz "tanácsaiért"? Igaz, hogy van pár kismama, akik "bedőltek" Neki, de az igen kevés százaléka az indexet látogató anyukáknak.....
 
 


Sziasztok!

Nem olvastam vissza, mert egyszerqen nincs rá idQm, egy saját problémával hozakodnék elQ, ha meghallgattok.
10 hónapos lesz a kisfiam egy hét múlva, szoptattam igény szerint egészen mostanáig, 11 kiló, egészséges, vidám. Pár napja nagyon ímmel-ámmal szopik, ma pl. egyetlenegyszer, és már esti elalváskor sem, ilyen még nem volt.
Ha belegondolok, kb. 3-4 hete egyre kevesebbet szopik, bár volt ebben a 3 hétben olyan nap, hogy negyedóránként "elkapott", egy kis "csócsálgatásra", nem evésre-ivásra.Enni viszont szilárdat egyre többet eszik. Ez akkor azt jelenti, hogy vége a szoptatásnak? Normális idQben van ez? Nem korai? Én sokkal tovább szerettem volna szoptatni, persze, tudom, ez az Q igényei szerint kell, hogy alakuljon. Ha nem kér, nem kér és slussz.
Létezik az, hogy megérezte, néhány órára el szeretnék menni iskolába, dolgozni heti 4-6 órát otthontól távol? Azt hallottam, azzal "ijeszgettek", hogy a babák a tudatallati gondolatainkat is megérzik. Dehát én nem akartam abbahagyni a szoptatást!SQt, ahhoz igazítva mennék el otthonról, soha még nem kellett rám várnia "ezügyben" 10 percnél tovább.
Hát ez lenne az én nagy problémám

Éva
 
 


KOrai hozzátápláláshoz:
Mire 2. lánykám született, én is "kiokosodtam" szoptatás ügyében itt a babanetenKép és nem kezdtem 6 hónapos kora előtt mást adni.
Egyrészt kínkeservesen indult a hozzátáp., másfél hónapig alig haladtunk. Ez akkor rengetegnek tűnt, most visszanézve nincs jelentősége, mára mindenvő, az apja sáskának hívja, mert mindent felkajál, amit talál, reggeli után még feszegeti a hűtő ajtajátKép
Másrészt tény, hogy Dóridrága elég érzékeny típus, könnyen benyel mindenfélét (nátha, hasmenés...), a bőre is hajlamos mindneféle reakcióra, télen kruppozott is.
DE: egy biztos, nem azért, mert nem adtam neki korábban kaját. Az viszont lehet, ha adok, akkor még nyavajásabb lenne a lányka.
Ezt már sosem tudom meg, de szemrehányást sosem tehetek magamnak ezügyben. Valszeg. ez is oylan, mint a cigi-tüdőrák dolog. A hajlam ott lappang, és, ha a szervezet megkapja a "megfelelő" löketet, akkor beindul a folyamat. Akinek nincs erre hajlama, annál nem. De sajna nem kapunk a gyerekhez géntérképet születéskor, így nem tudhatjuk, hogy mivel nem érdemes rizikózni és mivel nem ártunk neki.
Amúgy tényleg falra hányt borsóKép
 
 


Sziasztok!

Ritkán írok, de sokat olvasok a Babaneten. Az alábbi cikket korábban kerestem az interneten, gondoltam, megosztom veletek. A linket is csatolom.

A cikk az Amerikai Gyermekorvosi Akadémia lapjából való, címe: A táplálékallergének elkerülésének szerepe a csecsemő- és gyermekkori táplálékallergiák megelőzésében. Érdemes elolvasni, két orvosi bizottság vizsgálatait és javaslatait veti össze a táplálékallergia témában. Mindkét bizottság a 4-6 hónapos korig tartó kizárólagos szoptatást ill. tápszer adást javasolja, ez az 1. sz. táblázatból látszik, ezt nem másolom ide. A részlet tartalmát leírom magyarul is, fordításnak nem nevezném, mert nem szó szerinti, elnézést érte. (Megjegyzés: az atópia tudtommal allergiás hajlamot jelent.)
Tartalma: Úgy tűnik, a kiegészítő táplálékok korai bevezetése az atópiás betegség kockázatát növeli. Egy tanulmányban 1265 új-zélandi csecsemőt vizsgáltak abból a szempontból, hogy kiegészítő táplálékok bevezetése hogyan hat az ekcémára 2 ill. 10 éves korban és az asztmára 4 éves korban. Az ekcémával találtak összefüggést, az asztmával nem. Jelentős lineáris kapcsolat volt a 4 hónapos korig bevezetett szilárd táplálék és a 2 és 10 éves korban előforduló ekcéma között. A hatás különösen jelentős volt az atópiás szülők gyermekei között.


http://www.findarticles.com/p/articles/mi_m0950/is_6_111/ai_103990592/pg_3

Food allergen avoidance in the prevention of food allergy in infants and children
Pediatrics, June, 2003 by Robert S. Zeiger

Early introduction of supplemental feedings seems to increase the risk of atopic disease. A prospective birth cohort study of 1265 New Zealand neonates evaluated by chart review the early introduction of solid foods on eczema by ages 2 and 10 years and asthma by 4 years of age. (100,101) Solid food feeding patterns were associated with eczema but not asthma. (102) A significant linear relationship was seen between the number of solid foods introduced from birth to 4 months and the incidence of eczema by 2 years and recurrent/chronic eczema by 10 years. The effect was particularly notable in infants with atopic parents.
 
 


Kedves Valucky,
innen gonolom: http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9109900 Sajnos ebben a topikban jelen van mindaz, amiről írtam (babanetesek tömeges utálata, szoptatási fasisztázás, szoptatási gondok nagyszámban, korai hozzátáp preferálása, vállon veregetés ezügyben ezerrel, Alíz aktiv közreműködésével). Szerencsére tudok hozni ellenpéldát is, ahol ,,nem dőlnek be neki" gondolkodás nélkülKép : http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9112579
 
 


Kedves Jamina!
Elnézésedet kérem, akkor félreértettelek. Azt hittem, hogy az index SZMK-s anyukáinak összességéről van szó. Abban a bizonyos topikban valóban ez a hangulat uralkodott el, amiről íírsz. A másik, meg egy normális topik. Kép
Valucky
 
 


Valucky,
egyet értünk Kép
 
 


Sziasztok lányok!

Éva, Rizike)szerintem topicot tévesztettél. Kép De ha már kérdeztél, így első pillantásra nekem is úgy tűnik, hogy a babád lassan elválasztja magát. Valószínűleg nem szopisztrájk, mert az nem apránként alakul ki, hanem ennél jóval hirtelenebbül. És igazad van, kicsit korainak tűnik, mindazonáltal nem "annyira" korai, hogy ne legyen lehetetlen. Úgyhogy szerintem kérdezd meg ezt inkább a szoptatási topicban. Ott talán tudnak tanácsot adni, hogy mit tegyél, hogy ha akarsz még, akkor tovább tudj szoptatni.

És most egyetlen gondolat a másik témához ( vagy inkább flame-hez).
Az az érzésem, minél többen, minél inkább meg akarjátok győzni Alicét az igazatokról, ő annál inkább meg fogja makacsolni magát. Nem hiszem, hogy sikeretek lesz...

Yoan
 
 


Yoan,
abszolút egyetértek. Csak hát pl. nekem egy nagyon természetes forma, hogy ha egy adott hsz-sal kapcsolatban mondanivalóm van, akkor azt leírom Kép Ja, és nem mindig törlöm ki a leírtakat, van, hogy el is küldöm Kép
A vita tényleg parttalan, illetve már nem is vita. Kép Pedig egy jó vita - az nagyon jó Kép

Éva, szerintem is lehetséges, hogy elválasztja magát. De még ez a folyamat is eltarthat hónapokig Kép

Üdv
Kriszi
 
 


Hahó Kriszi, Kép

jajaja, szerintem is, igen, egy jó vita, az nagyon jó. Kép Abban a két fél meghallgatja egymást, és tényeket, adatokat, érveket és ellenérvek hoznak fel. És akkor jó a vita, ha mind a két fél elismeri, - és felismeri! - ha a másiknak (valamiben) igaza van. Itt viszont egy ideje már kissé túlfűtöttek lettek az érzelmek. És az nem használ a logikus gondolkodásnak...

Yoan
 
 


Éva!
Elég jellemző dolog ebben a korban, hogy apály áll be a szopikedvben. Ha te szeretnéd még sokáig szoptatni, minél többször juttasd olyan helyzetbe, hogy eszébejuthasson. Pl. együttfürdés, sok-sok szoros ölelés jártadban-keltedben, együttcsupaszkodás. Így jó esély van rá, hogy pár nap (hét) múlva újból feltámad a szopikedve.

Borcsa

Borcsa
KépKépKép
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: