Új privát üzeneted érkezett!

Ez legyen egy fekete lista a topicok között!

Sok rémtörténet terjeng orvosokról, védõnõkrõl, akik nem igazán a szoptatás megtartására buzdítják az újdonsült kismamákat. Egy-egy rossz tanácsuk az egész szoptatás eredményességét teheti kockára!

Kérlek, ha valakirõl, aki "szakembernek" tartja magát, rossz tapasztalatod van, írd le, hogy a többi kismamatársunk elkerülhesse a negatív élményeket!
Így talán kiszûrhetjük az értünk lelkiismeretesen dolgozó emberek közül azt, aki nem méltó a hivatásához!


Köszönettel:
egy anyuka, akinek a gyermekorvos az elsõ látogatáskor tápszert írt fel!
Névtelen
 


Kedves Anyuka! Kép

Miért nem névvel írsz? (Csak kiváncsi vagyok.)Szóval ha azt hiszed, hogy ki lehet szûrni, sajnos tévedsz. 4 hónapja szültem a 4. babámat, és meg kell, hogy állapítsam, a legtöbb védõnõ és gyerekorvos hülyeségeket beszél. Az 1000 éve tanult baromságaikat szajkózzák (nálunk pl. elsõ baba: gyerekorvos szintúgy elsõ látogatás - tápszer, védõnõ: "ó, már 4 hetes a baba, adjon neki, anyuka gyümölcslevet, kell a babának a vitamin!" Én meg tudatlan elsõgyerekes, adtam is. Következmény: csak 4-5 hónapig tudtam szoptatni, de a kaja jelentõs részét a kicsi fõzelékekbõl burkolta be.)

Nem tudom, tudunk-e ez ellen harcolni. A LLL-es anyukák, (Szoptatásért Liga) szakemberek hosszú évek óta képzik a gyerekorvosokat, védõnõket ezügyben, látszólag nem túl nagy sikerrel. Ha segíteni szeretnél ebben, gyere el szombaton a Margit-szigetre, a szökõkúthoz, ott lesz a Séta a szoptatásért. Eggyel többen lennénk. Hozz magaddal mindenkit, akit csak tudsz, és szoptat. Gyerekprogramok is lesznek.

"Augusztus 3-án, délelõtt 10-kor a Margitszigeten. A szökõkútnál találkozunk, onnan sétálunk el a volt Vörösmarty kertmozi melletti játszótérre, ahol a szokásos személyre szóló tanácsadáson kívül egyéb programok is lesznek: beszélgetés Balogh Anna pszichológussal az egy éven túli szoptatásról, beszélgetés Szõdy Judittal a szülés és a szoptatás kapcsolatáról, szoptatós teszt, gyerekeknek origami, gyöngyfûzés, stb., talán a babamasszázs-bemutató is összejön. Megvásárolhatók a kiadványaink, jelvények, sapkák és a Ligát támogató adományokat is köszönettel elfogadjuk.
Gyertek minél többen, reményeim szerint a média is ott lesz és jövõbeni potenciális szponzorokat is hívok, nem fognak támogatni minket, ha csak húszan lézengünk ott Kép)"

Ezt Iboly írta, a Liga 2. embere, a szoptatás topicban oszlopos tag. Szerintem az ötleteiddel, kérdéseiddel inkább oda fordulj, hamarabb kapsz választ, de persze ez csak tanács. Így könnyebben jutna el Ibolyhoz.Kép

Puszi, és jó szoptatást:

Virág

Ui.: én azonnal kidobtam ezt a gyerekorvost, kerestem másikat. Érdemes megfontolni... Kép
Virág (fiore)
 


Szia Virág!

Azt hiszem féreértettél!
Célom az, hogy az olyan "gyerekdokira" akit Te is lecseréltél, felhívjuk a figyelmet! Természetesen nem kérdõjelezhetem meg a szakmai hozzáértését, de gondolj bele, azóta hány és hány anyuka adja vitaminnak a gyümit négy hetes korban....

Egy konkrét példa: MÁV kórház védõnõje igen fura volt számomra, amikor anno a császáros anyukának a fülem hallatára többször azt mondta:
-Még nincs teje anyuka??!! Hát az katasztrófa!! Az igen nagy tragédia, ha valaki nem tudja szoptatni a babáját!!

Ennél jobb tejserkentõt azért ritkán hall az ember!

De ha valaki itt ezt elolvassa, kezdõ anyuka lévén is gyanakodhat, és nem lesz velõig hatoló, ha esetleg ugyanezt hallja ugyanettõl a nõtõl. Én ilyenekre gondoltam, és nem problémamegoldásra, mert természetesen az NAGYON jól mûködik a kedvencemben, a szoptatós topicban, aminek mostanában én is rendszeres látogatója vagyok. Pont a minap merült fel ott is egy rémtörténet, egy "apasztós" dokiról, na, az õ helye is itt van!

Sajna a Szigetre nem tudok menni, de mindenkinek jó szórakozást!

Szia-Csi
Irigyellek a négy gyerkõc miatt!!!
Névtelen
 

 
 

Sziasztok!

Egyszer -kicsit általánosabban, bármilyen dokira vonatkoztatva -csináltunk már egy ilyen célú (már ha itt a személyek a cél)
Anyaságról: Kórházak, orvosok - negatív oldal
[url=http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/275/651.html?" TARGET="_top]http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/275/651.html?[/url]

Azt most hirtelen nem tudom, ilyen témával van-e már ott doki.

Ildi

Ildi
 
 


OK, Csi, lássuk a FEKETELISTÁT:

XV. kerület, *Dr. Sigmond Anikó gyermekorvos
- Elsõ nap tápszer
*Olajosné Ildikó védõnõ
- 4 hetesnek gyümölcslé
MÁV kh. sajnos nem tudom a nevét a csecsemõsnõvérnek:
"Ne izgassa magát, anyuka, az elsõ napokban úgysincs szinte semmi teje, nem kell ilyenkor még szoptatni!" Ááááááááááááááááááááááááá! KépKépKép
Na, majd ideküldöm Kangát a Túl az elsõnbõl, lesz mit mesélnie. KépSajnos. Kép Névvel ellátott feketelistára gondoltál vagy "csak" antiszopis sztorikra?

Virág
Virág (fiore)
 


Szia Virág!

Ilyesmire gondoltam!
Tudod,/szerintem/ ma még él az a nézet, hogy úgy, ahogy a tanárnak, úgy bizony a védõnõnek, és a dokiknak is mindig igaza/?/ van! De az biztos, hogy nem árt, hogy ha felkeltjük a gyanakvását másoknak is, mert nem ez nem az az esemény, amikor jó, ha az ember a maga kárán tanul!
A szopis topic nagyon jó dolog, de szerintem sajna elõbb utóbb ez is telni fog!
És mit szóltok, pl. a MÁV.kh-s margaréta cumihoz?....
Sziasztok!
Csi
Névtelen
 


Sziasztok!
Veresegyházi dokinõ /szintén elsõ nap/:Írok fel BEBA HA-t, mert ez elég nagy gyerek, lehet, hogy nem lesz elég a tejcsi....
Védõnõ:/amikor a gyerek nem intenzív szopós/: Jééé de érdekes, tényleg nem szopik! Anyuka itassa meg vele, amit napközben lefejt!
Hát persze...
Névtelen
 


Nálunka doki az elsõ napon szoptatás elejére érkezik. Sokat beszél a tápszerekrõl meg a lázcsillapitók mellékhatásairól. Aztán szemrehányóan megjegyzi, hogy a gyerek negyed óra altt kiszivja amennyi kell, miért van még mellen a 25. percben is. Huh mondtam. 5 napos baba anyközelségbe szeret lenni... vagy nem? engem nem zavart...

Aztán két hét múlva dokit váltottunk. Kép

Pócsi doki. Bp. I ker.
Névtelen
 


YEAHHHHHH KépKépKépKép Pedig nem vagyok kárörvendõ, még rosszindulatú sem általában, de ez tetsziiiik! Így tovább. De javasolnám, hogy aki van olyan tökös, hogy kiírja az illetõ doki, védõnõ nevét, az a sajátját is legyen szíves... Csókoltatok mindenkit! Ma a szopis sétán?

Virág
Virág (fiore)
 


Nem szeretném, mert amikor átjelentkeztünk, telefonált hogy mi a baj vele. Nem volt olyan a dolog, hogy végigsoroljam, hogy fél a macskáktól, nálunk meg lakik kettõ, hogy rendkivül allergizálónak minõsitette a lakásunkat, hogy az ottléte alatt csak riogatott, hogy ha ezt csinálom ilyen baja lesz ha azt akkor olyan. Stb. Itt lakunk, nem akarok konfliktust vele, mert sokakhoz jár itt a házban. Azok nem is szoptattak sokáig, de más bajuk nincs vele. Stilus. Nekem nem jött be, de haragba azért nem akarok ennek ellenére sem lenni vele. Már csak azért sem, mert minek?

Ha viszont ha valaki keres róla véleményt hát tessék. Nálam megbukott.

A védõnõnk szerint már tanácsolták neki, hogy emberbarátibban kéne hozzá állni, de nem használt. (mármint a védõnõk mondták neki) Kép
Névtelen
 


Virág!

Ha tudod, légyszike írd le az LLL-es lánykák elérhetõségét, mert talán nem lenne itt rossz helyen, mint jó ellenpélda! Húúú, fogalmazni azt tudok ám!
Szóval, én anno igen nehezen találtam meg a számukat, valamelyik újsában!

Köszke-Csi
Névtelen
 


Én ugyan nem vagyok Virág, csak rákaptam a link-írásra.
De itt vannak naprakészen a telefonszámok. Meg az oldal egyéb részein egy csomó hasznos infó.
Borcsa, a belebeszélõ

Ja!
És óvakodjatok talán Kõvágóné Valika védõnõ teáztatási (két szopi közt annyi édeskömény tea, amennyi a gyerekbe fér, de langyosan!) és szobatisztaságra szoktatási (5 hónapos korától rendszeresen üljön bilin!) tanácsaitól.

Borcsa

Borcsa
KépKépKép
 
 


Szijjjjja, Borcsa! Kép
Dehogy beszéltél bele! Örülünk Neked. Valikát csókoltatom... KépKépKép Egyébként, ha valakinek kérdése van, az eggyel felettünk lévõ "sima" Szoptatás topicba írva is LLL-es anyukák válaszait olvashatja majd. Többekközt Ibolyét, ha meggyógyul az internetük. Kép

Drága Névtelen,
a nicknevedbõl az orvosod a büdös életben nem ismer rád. Kép De persze nem erõszak.

Van még valaki, aki a nevét nem szeretné közzétenni, de a védõnõjéét igen (Túl az elsõ napokon topic megváltoztatta a hivatalos elnevezést támadónõvé KépKépKépKépKép): VII. ker. Gyulai doktornõ. 1 éves kisfiát szoptatta XY, amikor azt mondta a lelkem: "Milyen felelõtlen dolog egy ilyen nagy gyereket szoptatni!" A két hónapos babáról: "Gyümölcs kifacsart levét miért nem ad neki??? Már kellene!" Ja, és: "Túlságosan egy irányba fordul. Kösse ki, anyuka a kezét a másik oldalra a kiságyba." ??????????????! (Ez itt kérem a felháborodás jele.) XY mondta: már megyek is, és veszem a láncot. Meg Fantát. KépKépKép HÁT HOL ÉLÜNK???

Lehet, hogy leszek annyira szemét, hogy csinálok egy táblázatot kerülettel és névvel ellátva. Legalább megtanulom, hogyan kell itt táblicskut csinálni. By.

Virág
Virág (fiore)
 


<pre>
HOL KI MIT
BP. I.ker. Dr. Pócsi 25 percig szoptatni túl sok
MÁV Kh. ??? Még nincs teje anyuka??!! Hát az katasztrófa!! Az igen nagy tragédia ha valaki nem tudja szoptatni a babáját!!
MÁV Kh. ??? "Ne izgassa magát anyuka az els&otilde; napokban úgysincs szinte semmi teje nem kell ilyenkor még szoptatni!"
Veresegyháza Dr.??? Írok fel BEBA HA-t mert ez elég nagy gyerek lehet hogy nem lesz elég a tejcsi....
Veresegyháza ??? /amikor a gyerek nem intenzív szopós/: Jééé de érdekes tényleg nem szopik! Anyuka itassa meg vele amit napközben lefejt!
Bp.XV.ker. Dr.Sigmond Anikó "Írok fel tápszert hátha nem lesz elég. És ugye anyuka éjszaka nem szoptatja hanem teát ad neki?"
Bp. XV.ker. Olajosné Ildikó vn. "ó már 4 hetes a baba adjon neki anyuka gyümölcslevet kell a babának a vitamin!"
Bp. VII.ker Dr. Gyulai ? "Milyen felel&otilde;tlen dolog egy 1 éves gyereket szoptatni!" A két hónapos babáról: "Gyümölcs kifacsart levét miért nem ad neki??? Már kellene!"
??? Kõvágóné Valika vn. két szopi közt annyi édeskömény tea amennyi a gyerekbe fér de langyosan!5 hónapos korától rendszeresen üljön bilin!</pre>

Vesszõk szándékosan nincsenek.
Virág (fiore)
 


WOW! Mily ügyes vagyok. KépKépKép És rendkívül szerény. KépNa, így tovább, Lányok. Még, még, még. Sajnos kell a feketelista. Kép Bár elég volna az oktatás.

Virág
Virág (fiore)
 


Virág, a nickembõl biztos nem, de a szitubóltuti. Itt olyan kevés a kismama, hogy szinte mindenkit ismernek a rendelõben. Nem kell nevet mondani mert emlékeznek, hogy ki kicsoda.


Nagyszerû a táblázat, tényleg ügyi vagy! Kép
Névtelen
 


Sziasztok!

Jó ez a topic, Virág a táblázat nagy ötlet volt! Ahogy elkezdtem olvasni, pont arra gondoltam, milyen jó lenne táblázatba rendezni az adatokat, erre már meg is csináltad! Nekem is van egy ilyen listám, de mivel a tanácsadásaimat diszkréten kell kezelnem, sajnos nem oszthatom meg veletek a neveket, viszont kérlek, folytassátok és azt hiszem, ez az a téma, ahol bizony érthetõ a hozzászóló névtelensége.

Csi, ha megnézed Borcsa linkjét, akkor megtalálod a képzett LLL csoportvezetõk, tanácsadók elérhetõségét.

Üdv mindenkinek
Iboly
 
 


Sziasztok!

Nagyon jókat nevetek ezeken, ugyana akkor nagyon felháborító és elszomoríró is. Épp a hétvégén az osztálytalálkozónkon mondta az osztálytársam, hogy úgy szeretne majd szoptatni, de anyukájának sem sikerült és a legjobb barátnõje is csak két hónapig tudta szoptatni a babáját, vajon miért, lehet, hogy ilyen kedves, építõ tanácsokat kapott!Kép (tehát tõle sem tud tanácsot kérni, de mondtam, hogy hát itt vagyok énKép )

Virág, a táblázat nagyon jó!
Remélem azért egyre kevesebb lesz az ilyeb doki, védõnõ. Vagy ne reménykedjek?
Ágci

Kép
 
 


Virág!
Szupi a táblázat! A hölgy a XI. kerületben támadónõvér.
Borcsa

Borcsa
KépKépKép
 
 


Sziasztok!

Virág nagggyon ügyi vagy és nagyon tetszik az ötlet!

Szerintetek?
Legjobb barátnõmnek a volt osztálytársa most szült kb 1,5-2 hónapja. A baba már legalább 3 hete szopi után akp tápszert mert nem elég a teje. Mikor elkezdet mondani a barátnõmnek, hogy ez hogy lehet? Miért nem próblákozik Az 'Erika' többször mellre tenni akkor sajnos a válasz az volt, hogy a orvos jobban tudja... A baba azóta nem fogadja el a cicit, mert lusta lett. Anyatejet kap, amennyit az anya le tud fejni, de már a kajcsi 3/4 ét a tápszer teszi ki. Amennyire tájékozódtam ezt el lehetett volna kerülni többszöri mellretétellel. Igazam van????
Ezt csak azért kérdem, mert nem szeretnék ilyen helyzetbe kerülni. Sajnos bánt, hogy lehurrogott a barátnõm de tudom ,hogy nincs igaza! Mert nem mindig tudja az orvos hogy mi a jó.
Szóval el lehetettvolna kerülni a tápszert????

cuppantok mindenkit! Ja ha a XIX. kerületben van olyan akit el kell kerüljek kérlek irjátok le!
sasha
31

Kép
 
 


Virág!
KépKépKépKépKép

Sasha!
Az nagyon érdekelne , hogy a "kedves""doktornõ" honnan a csudából tudja , hogy nekem mennyi tejem van?!

Üdvöm
Kanga
Kanga-Zsebibabák
 


Kanga-Zs.!

Foggalmam sincs!!! Ezért kérdezõsködöm, mert kis tudatlan vagyok ebben a témábanKép Ha máshonnan nem az anyától, de az anya sem mindig tudja, ha jól tudok olvasniKép

sasha

Kép
 
 


Sasha,
persze. Az is tud szoptatni, akinek még soha nem volt babája. Iboly mondta: "A szoptatásban semmi sem visszafordíthatalan." Nekem már majdnem semmi tejem nem volt (szájpenész - ráment a mellemre), és Dr. Iboly KépKépKép segítségével a mellem teljes gyógyulását követõ 10. nap kizárólag szoptattam. És azóta sincs szükségünk tápszarra. KépKépKép (Bocsika) Mi a drnõ neve, és hol praktizál? Neveket, kedveseim, neveket! KépPá:

Virág
Virág (fiore)
 


Az is szomorú. mikor anyám mondja hogy mit csináljak, én meg elmagyarázom neki, hogy ne keverje össze a dolgokat. Vagy igény szerint szoptatom ha kell összevissza, és nem fejek, ha nincs mit. Vagy órára szoptatok, és fejek orrvérzésig. Na az a szomorú mikor ilyenkor rámnéz és ott van a szemében hogy nem tett meg mindent, mert nem tudott róla, hogy máshogy is lehet mint órára. Kép Mindkettõnket három hónapos korunkig tudott szoptatni, és nagyon utálta hogy csak eddig. Szegény.

Zsunya

 
 


Virág!

Sajnos nevet nem tudok, mert nem közvetlen ismerõs, de megpróbálom kinyomozni és konkrétumokat is szerezni!!! Mit mondott a doki/védõnõ és miért....

pusz
sasha

Kép
 
 


Sasha!
A doktornõk és védõnõk dolga lenne , hogy az anyácskákat (így nevez minket a mi dokinkKép) megerõsítse abban , hogy van és lesz is tejcsi csak néha meg kell érte dolgozni!!! De nekik könnyebb azt mondani , hogy nincs tej és már írják is a tápszert. KépKépKép

Kanga
Kanga-Zsebibabák
 


Szia Lányok!

Virág! Hitted volna, hogy ilyen sikered lesz?! Leszel szíves legközelebb színezni is.....NA!
Én a névtelenséget megértem, Bp-i lakótelepes kislányként, ahol mindenki mindenkit ismer, akkor képzeljük el, mi történhet egy zártabb, mondjuk vidéki településen...

Hallottam valami számomra meglepõt: Anyuci idegeske, babája szintén, és három hónapos kora körül a babucinak a dokinõ /XVI.ker, Fábián/ FÕZELÉKET javasol, az talán bennemarad, mert bizony sokat bukik a picike...Persze akkorra már a gyerek tápszeres. Jó ez így???

Köszi az elérhetõségeket mindannyiunk nevében!!

Szasztok-Csi
Névtelen
 


Sziasztok!
Sasha,
ha a védõnéni, doki nem is olyan szoptatáspárti és gondjaid lesznek (nekem is volt), akkor csak írnod kell ide a szoptatá topicban, és jól lehet orvosolni mindent. Bizony visszafordítható lett volna, amit írtál. Egy jó dolgot tehetsz, már most olvasgatod a Szoptatás topicot. Ha nincs gond, tök jó, ha meg van, már esetleg a problémát orvosolni is tudod majd.
Ágci

Kép
 
 


Sziasztok!
Szerencsére én kifogtam egy olyan orvost és védõnõt, akik támogatják a szoptatást. Lehet pozitív irányban is javasolni? Mert akkor: Budapest, XI. Vahot u., Molnár doktor és Cseke Andrásné (Csilla) védõnõ. Csak jót tudok mondani róluk.
Viszont! Talán még az orvosoknál is veszélyesebb a család pampogása. Anyuka, anyós stb. olyan hülyeségeket tudnak mondani, hogy az borzasztó. Persze csak jót akarnak, de amikor õk szoptattak a 3 óránkénti szoptatás és az éjjeli nem-szoptatás volt a divat és ennek a hatására mi szoptunk is keméy egy hónapot.
Én a magam részérõl azt csináltam, hogy elolvastam mindent a szoptaásról (Szoptatásért Egyesület kiadványát, újságokat, itt a szoptatás topicot még most is folyamatosan olvasom), eldöntöttem, hogy márpedig én szoptatni fogok és ebben senki nem gátolhat meg!!!
Olyanok mindig lesznek, akik sajnálják a gyereket, mert már hat hónapos és még mindig csak szopik. Na és?
Sylvike
 
 


Csi,
színezni...hm...megfontolandó. Kép Bukásról: Az elsõ és a negyedik babucim is igen sokszor és igen sokat bukott/ik. Na és? Megfelelõen gyarapodtak/nak? Igen. Hát akkor ki a fenét zavar, hogy szopi után bukik vagy fél decit? Valószínûleg egy kis refluxa van, de mivel ez nincs semmiféle negatív hatással a gyerekre, nem bánom. (A macskák sem, ízlik nekik, felnyalják a földrõl. KépKépKép) Darabos ételek bevezetése után általában magától elmúlik. Vagyis: sem tápszer, sem fõzelék NEM KELL!!!!! Na! Kép

Sylvike,
vésd aranyba a nevüket, múzeumi darabok... A család pampogására egy kevésbé tapasztalt, ámde kissé olvasott anyuka azt tudja mondani: hülyeség. Azonban ha az orvos mond ellen az LLL tanácsainak, akkor dilemmázhat. Mindkettõ nagyon veszélyes. A kõkorszaki anyósokon nem tudok változtatni, az ugyanilyen orvosokon, védõnõkön igen. Kép Az anyósodat mégsem tehetem feketelistára... Kép Vagy tegyem?

Virág
Virág (fiore)
 


Sziasztok!
Úgy tûnik felkerülhet a feketelistára jónéhány cikk a babanet netkönyvtárából is. Ma sikerült összeolvasni néhány gyönygyszemet:
-"Az elválasztást 4 hónapos korban kezdjük el."
-"A gyümölccsel viszonylag korán, hathetes kortól próbálkozhatunk."
Gyönyörû, nem?
Borcsa boszi

Borcsa
KépKépKép
 
 


Virág!
Azt is írd be , hogy a Kútvölgyiben azt tanácsolták a császáros anyukának , hogy négy napig ne nagyon szoptsson , mert addíg úgy sem indul be a tej. És amikor anyuka mondta , hogy tessék csak nézni mégis van akkor az értelmes csecsemõs megjegyezte , hogy az izzadság!!!
Kanga
Kanga-Zsebibabák
 


Sziasztok!
Virág, el kell, mondjam, hogy anyósom szerencsére nem tartozik a pampogók közé, csak úgy általánosságban mondam, amit mondtam. Kép
Viszont a Heim Pál kórházban azok a laboros nõvérek (akik vért vesznek a gyerekektõl) tiszta nemnormálisak. Úgy összevesztünk velük a férjemmel, amikor ott voltunk, hogy el is hoztuk a gyereket még mielõtt kárt tennének benne. De ez egy más történet. Mindenesetre õk rendkívüli módon sajnálták, hogy szoptatom. Olynokat mondtak, hogy "szegény gyerek ki fog száradni, aztán majd hozhatom infúzióra". Dióhéjban elmagyaráztam nekik a tej "mûködését", mármint, hogy elõször olyan, mint a víz, de csak néztek bután. hát ennyit a nõvérekrõl az ország egyik legnagyobb gyerekkorházában.
Sylvike
 
 


a doki az elsõ látogatáskor "Sokat beszél a tápszerekr&otilde;l meg a lázcsillapitók mellékhatásairól. "
kértem a véleményét ikreim táplálásával kapcsolatban, mert szerintem nem elég a kettõnek tej, legalább is én úgy vettem észre. mire õ, nem a nyûgösség, a sírás a mérvadó, hanem a heti gyarapodás. nézzük meg, hogy gyarapodnak-e, s ha igen, nem kell tápszer, elég a tej. ha pedig sírnak, adjunk nekik teát, legalábbis azon a héten, amikor figyeljük a súlyukat. ha nem híznak "semmi gond", adhatok nekik tápszert, amit már most felírt, mert sok anya tejtermelõdésére pozitívan hat (pszichológia), ha ott áll a polcon a tápszer, amihez bármikor hozzányúlhat.
a tanácsa, hogy jó lenne minél tovább szoptatni a piciket, mert ugye a tud. mai állása szerint hat hónap stb, mindenféle allergia okozója lehet a tápszer stb...
nem mondom volt egy két nap, amikor sok teát ittak a picik, de én az õ szoptatás pártiságának köszönhetem, hogy ikreim 4,5 hónapos koruk óta is négyszer tejet, s egyszer fõzeléket esznek egy nap, s 2,4 ill. 2,6-as születési súlyuk ellenére 4,5 hónapos korukra 6,5 ill. 6,6 kg-osak.
akkor ez most egy JÓ, vagy rossz doki?
Pócsy dr I.ker
anita
 


bocsi, nem teát, vizet mondott
anita
 


Sziasztok!
Anita,
igen érdekes amit írtál. Alapvetõen szerintem szoptatás párti, bár szerintem a víz felesleges. Ugyanis minél többször szoptatsz, annál több tejed lesz! És ha nem érzed, hogy na most aztán szétdurran a cicid, attól még van benne! Pl. én szinte már nem is használok melltartót, pedig 85D-sel kezdtem, és mégis szopik még a kisfiam(8 hónapos).
[url=http://www.lll.hu/archiv/ujsag/cikkek.htm#cikk4" TARGET="_top]Ikrek szoptatása[/url]
Ha még nem olvastad ajánlom figyelmedbe a fenti cikkeket, kattints rá!
Egyébként gratulálok a sikeres szoptatáshoz, nagyon ügyesek vagytok!Kép
Ágci

u.i.: Az bizots, hogy nem mindig az éhség miatt sírnak a babák még a kezdeti idõkben is, de engem meg tudnak õrjíteni ezzel a heti gyarapodással! Hiszen köztünk is vannak olyanok, akik mikor kicsik voltunk, elõször hosszra nõttünk, aztán kilóra. Meg egyébként is, ha anyuka pici, apuka pici, ne akarjáák már hogy a gyerkõc, úgy nõjjön mint a gomba! De sok doki ezt nem veszi figyelembe. Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Végre van egy kis idõm, így eljutottam ide is. Én vagyok az "anyatejet izzadó császáros kismama". Én azért persze mellre tettem a babát, aki császáros létére két naposan elég szép mennyiségeket evett. (Csak azt tudnám, honnan. Kép)
Ugyanez a nõvérke mondta elsõ babás szobatársamnak, amikor a síró babáját mellre akarta tenni, hogy "maga csak az anyja, de én vagyok a nõvérkéje, majd én megnyugtatom...) Szegény órákig sírt miatta. Szóltunk, hogy ha éjjel sírnak a picit, hozzák ki szopizni. Reggel kapta meg a babát, aki fel sem akart ébredni. Kiderült, hogy jól teleitatta említett nõvérke, mert "mit képzelünk, hogy õ majd hallgatja, hogy sírnak..." Ezt is csak a nagykönyvbõl tudtuk meg, ebben kell vezetniük, mikor mit kapott a baba. Szerencsére a többi csecsemõs nagyon aranyos volt.

Régi védõ(bocsi, támadó-)néninktõl folyamatosan kaptam a tanácsokat, hogy ideje már ekkora babának ezt-azt kapnia, nyáron meg kötelezõ teáztatni, különben kiszárad. Az egy éves ellenõrzésen áradozott a gyerekrõl, milyen szépen fejlõdik. "Látni, hogy jó az étvágya!" Ja, mondtam, még fõleg szopik.... Látni kellett volna a hangulatváltást, rögtön én lettem a felelõtlen anyuka....

Virág, írjak még? Sajnos tudnék.....de már így is hosszú lettem.
Puszi
Andi

Andi
 
 


Andi3!

Sírni tudnék, hogy ilyenek vannak! Hogy ilyeneket NÕk mondanakKép Nem tudom, hogy a nõvérke hol izzad amikor melege van, de én még életemben nem tapasztaltam, hogy izzadna a mellbimbóm, max a mellem alatt, de az is azért mert kicsit nagyra sikerült...
"Õ a nõvérkéje, majd megnyugtatja" ????? Ehhh Teljesen eldurrant az agyam!!!

Lányok! Mit lehet tenni az ellen, hogy a babák kapjanak a kórházi tartózkodás alatt teát, vagy cukros vizet, vagy bármi mást amit nem a mellembõl szopizik ki???? Már most elõre idegesit. Az egy dolog, hogy nem merek úgy szülni ahogyan szeretnék (otthon), de a szopiból nem engedenk! Kész! Húha mennem kellKép

sasha

Kép
 
 


tamadoneni, ez nagyon jo Kép

sasha probald meg hogy korhazban szulsz es meg aznap hazamesz. Ahhoz is kellenek idegek de megoldhato. Az otthonszules miert esett ki?
idike
 


Az én agyam is... Andi, drágám, nevek hol maradnak?????

Sasha,
hol készülsz szülni? A tanácsom: olyan helyen tedd, ahol 24 órás room-ing-in van. A szülés után azonnal tegyék a mellkasodra a kicsit. Ráhel születése után fél-egy órával kb. 2-3 percre "ment" csak el tõlem, amíg megmérték. Nem fürdették (mert én úgy akartam), és a szülésznõ a jelenlétemben öltöztette fel. OK, mi azonnal haza is mentünk. De! Ha bent kellett volna maradnom, ragaszkodtam volna hozzá, hogy semmiképp se rakják inkubátorba (szokták csak úgy melegíteni, oxigéntöbbletet biztosítani)! Ha ezt akarnák tenni az amúgy egészséges kicsiddel, ne engedd! Ha a saját pocakodra rakod, és vele együtt betakarózol, a saját tested annyival lesz melegebb, amennyire a babának szüksége van, és a levegõben lévõ oxigént is sokkal jobban hasznosítja. És: határozottan tilts meg, hogy elvigyék tõled, akkor se, ha alszol, és tiltsd meg a bármilyennemû hozzátáplálást is! Mindemellett tedd mellre akár félóránként, ha azt kívánja! Babusgasd, élvezd! Nem tudod elkényeztetni. Ha úgy érzed jónak, van erõd és segítséged, nem kell kivárnod a 3-4 napot. Hazamehetsz a saját felelõsségedre. Ha így döntenél, (nem emléxem, hol tartasz), vagy szükséged van segítségre, bármikor írhatsz mélt nekem, ha tanácstalan vagy. (cím a profilomban)
Pussz:

Virág
Virág (fiore)
 


Sziasztok!

No, nekem is van két kedvenc beszólásom. Nem is, három.

Az elsõ: Bori három hónapos volt, amikor valami iszonyú hasgörcse volt. Annyira fájt a pocija, hogy enni sem volt hajlandó, sehogy nem bírtam belõle kihajtani a szeleket. A végén levittem az orvoshoz, nem a mi dokinénink volt ott,de azért megnézte a gyereket. Két jókorát nyomott a hasán, mire a gyerekbõl kiszakadtak a szelek, aztán azt mondta, hogy jó lenne, ha fõtt,reszelt sárgarépát is kapna már a kölyök.
A második: Bori már kilenchónapos volt, és éjszaka még mindig szopott. Mikor ezt megtudta a dokinénink, azt mondta: Na, ezzel azonnal le kell állni, anyuka, mert ha folytatják az éjszakai szoptatást, a gyerek neurózisos lesz.
A harmadik: a védõnénink száját hagyta el a következõ mondat: Egy éves kora után már nem szabad szoptatni egy gyereket, mert túlzottan ragaszkodni fog az anyjához és szexuálisan abberált lesz. Hja, ha csak ezen múlna a lányok homoszexualitása... Csak tudnám, hogy akkor a fiúk mitõl lesznek azok? Vagy lehet, hogy azok a férfiak nem normálisak, akik szeretik a nõi ciciket?Kép

Sasha! Ha jól olvastam, te a Szent Imrében fogsz szülni. Én is ott szültem, úgyhogy tudom, hogy ott van 24 órás rooming-in, de ha csak 12 órásra kéred magad, akkor is megkérheted a nõvéreket, hogy ne adjanak semmit éjjel a gyereknek, hanem ébresszenek fel, ha sír. A szülés után azonnal segítenek mellre tenni a kicsit, ebben nagyon rendesek, amúgy is szoptatáspártiak, bár néhány õskövületes megjegyzéssel itt találkozni fogsz. De ha bármi gondod van, akkor csak gyere ide, és kérdezz minket.

Puszka:

Dia
Dia
 


Sasha!

Az elsö tanács: semmiképpen ne szülj császárral, föleg ne altatásban!KépKépKép (Bár én olyan kórházban szültem, ahol nem szabadna pótlást adniuk, valószinü kapott valamit. Az ok pedig az volt, hogy a csásáz után nem tudtam fölkelni és elsö nap csak kétszer egy kicsit hozták ki. Másnap, miután fölkeltem elmentem érte, onnantól kezdve csak a fürdetésre toltam vissza. ugyhogy akkor már biztosan nem kapott semmit, hisz egész nap velem volt.)
Szóval a második tanács: olyan kórház, ahol valódi (nem csak látszat) 24 órás rooming-in van.
Azért én a hamarabb hazamenést nem javasolnám, de csak azért, mert jól jön az a négy nap tapasztaltabb anyukák között.

Beszti

KépKép
KépKépKép
 
 


Na mi ketten voltunk egy masik elsoszulovel aki allandoan azt hajtogatta hogy sem az anyukajanak nem sikerult a szoptatas sem a noverenek, tehat neki sem fog. Es minden egyeb baja is volt, nekem kellett tartani benne a lelket. Sok segitseget nem jelentett. Szoval a bentmaradas is lehet jo is meg rossz is. Szerintem hasznosabb egy tapasztalt es mar gyereket sikeresen szoptatott baratno gyakori latogatasa az elso idoben.
idike
 


Sasha,
csak és kizárólag akkor javasolom az elsõ szülés utáni aznapi hazamenetelt, ha otthon állandó és tapasztalt segítséged van, aki úgy gondolkodik a szoptatásról, stb, mint ahogy te.

Dia,
gyöngyszemek! Lécciléccilécci: NEVEKET KERÜLETTEL!


Virág
Virág (fiore)
 


Sziasztok!
Én császáros voltam és altattak. Operáció után 3/4 órával már szoptattam.És végig velem volt Blanka , csecsemõsök nagyon sokszor jöttek , hogy rendben vagyunk-e.
Kanga

Ui.:És a mellkasra fektetés sem maradt el!!! Kihozták rögtön és meztelenül pocakomra tették! (Ébredés után a kórteremben)
Kanga-Zsebibabák
 


Hali!
Én is császáros voltam (Baross u.), de én gerincérzéstelenítést kaptam, így egybõl cicire tudtam tenni Bencét. Olyan jó volt! Aztán elvitték a nõvérkék amíg kiment belõlem az érzéstelenítés. Mivel éjjel szültem pont jól jött ki az egész: mire felkelt a nap már mehettem is a gyerekért. Hat napig voltam bent, de többet nem is adtam vissza Bencét. Azt viszont nagyon bánom, hogy a lefejt tejet ki kellett öntenem, mert nem lehetett sehol sem sterilen tárolni, helyette meg teát (vagy cukros vizet?) kellett itatnom vele. Ha tudtam volna, hogy mekkora hülyeség ez... De megfogadtam, hogy a következõ gyereknél már máshogy fogok csinálni néhány dolgot.
Ettõl a teáztatástól eltekintve viszont meg voltam elégedve a nõvérekkel, nagyon sokat segítettek!
Sylvike
 
 


Sziasztok!

Nagyon-nagyon köszönöm a tanácsokatKép

Virág! Köszönöm a lehetõséget, remélem nem kell élnem veleKép

BesztiKép Jó rajtam nem múlik elhihetedKép

Dia!

Nem a szent Imrében, hanem az Istvánban. Oda tartozom. Mivel nem válaszottam dokit ezért csak "becaplatok" majd ha elindult a dolog, bár lehet, hogy felkérem a dokit akihez terhesrendelésre járok. Elég normális tipusnak tünik, bár ugynúgy vannak roszs és jó tapasztalatok róla. Hát meg kell mondjam az Sztk-ban kb 3 orvosnál jártam már és õ volt az egyetlen aki felsegitett abból a fránya vizsgálószékbõl... Nem nagy dolog tényleg, de pocakomtól már nem egyszerü feladat hasizomból felülni... Szóval, ha visszajön a szabijáról akkor lehet hogy megkérem legyen ott a szülésnél, hogy ha semmi komplikáció nincs akkor úgy legyen ahogyan akarom...
Ha a szent Imrében szültem volna igen komoly összegeket kellen perkálni 2 hetente (méhszáj rüvidülés+toxémia gyanu, de szerencsére nem!) és nem birjuk anyagilag...
Bocsi az OFF-ért!

Lányok köszi hogy vagytok!
sasha
32 hetes

Kép
 
 


Sasha,
szivi. Kép

Virág 1264 hetes (kiszámoltam!) KépKépKép
Virág (fiore)
 


VIRÁG!!!Kép

Ejnye...Kép

cupp
sasha
1121 kb
Gabibaba meg 32 hetes és 1 napos

Kép
 
 


Szia Lányok!

Gyûlünk, gyûlünk!
Csajok! Én amikor ezt a topicot kezdtem, titkon azt reméltem, hogy a "negatívokat" valahogy nézetük megváltoztatására bírhatjuk. Van olyan fórum, vagy illetékes elvtárs, aki a fenti rosszaknak a körmére nézzen? Vagy esetleg egy telefonnal a szopis füzeteket ajánlja a figyelmükbe?
pl: -Üdvözlöm Mancika védõ/?/néni! Hallom, hogy problémái akadnak a tanácsadáson a szoptatással kapcsolatban...! Ajánlom figyelmébe a kiadványunkat!

Vagy a kórházak.... Fizetünk jó sok pénzt, hogy bababarát kórházban szülhessünk, ahol aztán a pulyák kapják a cukros vizet, meg a tápszert sutyiban. Én úgy tudom, hogy igen nehéz a címet kiérdemelni, de megtartani ilyen egyszerû lenne?
Mondjuk az én Encim semmit sem kapott a MÁVban, csak kölcsöntejcit, amikor kékfényezték, és infúzió lógott a bucijából. Na fogyott is gyorsan fél kilót négy nap alatt ! De a MÁVban tényleg megkímélték, pedig császárosként igen késõn indult be a tejem. Egyébként én kedden szültem, és pénteken már itthon voltam! Az sem rossz!

Jó élmény: Gyermekvizitkor az Eszlári dokibának szólt a szobatársõm, hogy nincs teje..Mire a doki: Ugyanmááár anyuka!!! Bababarát kórházban még nekem is van tejem!
Aztán jó sokat beszélgettek.Pedig õ is elintézhette volna tápszer felírásával!
Na, az õ hozzáállása részemrõl 5*!
Ilyen is van!

Szasztok-Csi
Névtelen
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: