Új privát üzeneted érkezett!

Clarissa!!
Igen, nagyon érdekel, melyik kórház az!
Akár privátban is, várom!

Köszi!!
 
 


Humana-adalék:

Szitu: barátnőmnek van egy 4 hónapos csajszija. Pár napja apadni kezdett a teje (eddig egy másik kisbabának is hordtak tőle tejcit, most meg a saját picijének épphogy elég). Van egy 2 éves
lánya is, vele is hasonló volt a helyzet, hogy egyik napról a másikra drasztikusan csökkent a tejci és nem tudtak segíteni, csak az apadást tudta visszafogni, de megállítani nem tudták a
folyamatot. (Kimerültség miatt)
A nagyobbik csemete diagnosztizált tejallergiás, tehát a kicsinél is nagy rá az esély, ennek ellenére a gyerekorvosuk közölte, hogy nem ír fel Sinlac-ot, vagy semmi mást, csak és kizárólag Humana tápszert hajlandó felírni, jó lesz az a picinek. =(
Barátnőm azt sejti, hogy jutalékot kap a doki vagy valami hasonló, mert amikor a nagyobbik lányával kijöttek a gondok, nem így állt hozzá. (Létezik ilyesmi??!)
Most pánik van, nehogy tovább apadjon a tej, mert a Humanával nem akarja azt elérni, hogy a kisebb gyereknél is - gyakorlatilag direkt - kiváltsák az allergiát. Orvost nem tud váltani, mert olyan helyen laknak. Patthelyzet.

Most mi íratunk fel Sinlac-ot nekik a héten, de az én fiam már elmúlt egy éves, így a tb-támogatást ezzel elbukják.

Erre pénteken, amikor lementem a postaládához, mit találtam benne? A VOLT védő?nőnk (merthogy pár hete hivatalosan is lemondtam a nemlétező szolgáltatásairól) egy kis levél kíséretében
Humana tápszermintát dobott be nekünk! Nem sokat tud rólunk a védőnő, de azt, hogy szoptatok, azt igen (+ h.mindenféle-allergiás a fél család). Akkor meg mi volt ez a kis magánakció???

Na, most kiadtam magamból. Lehet, hogy nem is ebbe a topikba kellett volna, de itt voltak nemrég említve...

Clarissa! Engem is érdekelne, melyik kórház, írd meg légyszi!

- Adrien
 
 


Sadrien!
Jesszus. Elmehet a francba az ilyen 'orvos'.
Kép

Még Sinlac előtt kellene megkeresni Ibolyt, szerintem akkor arra sem lenne szükség!!
www.iboly.hu Kérlek, beszélj a barátnőddel, hogy tegye meg még ezt a lépést a tápszer előtt!


(Ezek szerint nyomul a Humana a dokik és védőnők felé, nálunk a szomszédok is mindketten tápszerrel egészítenek ki, hiába rágom a fülüket - mindegy, ez a reménytelen történet, de azt azért most már megkérdezem kíváncsiságból, hogy milyen tápszert javasoltak nekik...)
 
 

 
 

Szipola,
sajna a segítség arra elég náluk csak, hogy az apadás tovább fokozódjon =( szóval úgy tűnik, muszáj lesz a kiegészítés =( bár most talán "jobban állnak", mint az első babánál, mert most a férje kivett 2hét szabit. Szegény csaj tényleg nagyon ki van merülve.
 
 


Sziasztok!

Adrienn!
Egy jó kis dumálás kéne a barátnőddel! Tuti fárasztó helyzetben van, de minden helyzeten valamennyire felül lehet kerekedni. És ez nem szopi probléma, ez életszervezés, stb témakör, amit leginkább egy jó barátnővel lehetne jól megtárgyalni. Hasznos, ha beszél Ibollyal, de ha a pihenés, stressz stb helyzet nem változik, akkor kevés.

TÁpszerhelyzet:rémes!
Tényleg. Iboly, ha jársz erre. Azt ismerem, hogy optimális körülmények között 98% képes lenne szoptatni. Most az érdekelne, hogy mennyi annak az aránya, akiknél -szintén optimális esetben- menetközben kevés lesz, elfogy a tej? Konkrétan arról jutott eszembe, hogy sok 8-10 hónapos baba mamájától hallom, hogy már nem elég a tej, holott 5-6 hósan kizárólag szoptattak. Gondolom többségüknél akkor, ha tényleg hozzátáplálnának és nem elválasztanának, nem korlátoznák a szopik számát stb (ezt hivom optimális esetnek), akkor nem lenne ilyen gond. De el tudom hinni, hogy létezik néhány százalék, akiknél számit a szüléstől eltelt idő, pl. a mensi visszatérte a tejtermelési képességben. Gondolom erre vonatkozó kutatásokról is olvastál te már, mennyi lehet az a néhány százalék?

Ildi

Ildi
 
 


Ildi, bocs, hogy beledumálok, de én pontosan ugyanabban a helyzetben voltam, mint Sadrien barátnője. És hiába dumálta meg velem bárki is, hogy mit csináljak másképp, a gyerek nem akarta, hogy másképp legyen. Keményen tiltakozott. Tudod, mi lett volna az az egyetlen dolog, ami segített volna? Ha minden nap legalább egy vagy másfél órát segít valaki, úgy fizikailag. Vagy ha alhatok egyszer egyhúzomban hat órát. Az segített volna. Kétszer megtettem, és utána mindig volt tej napokig! Ilyenkor konkrét, kézzel fogható segítség kell.
Egy bejárónő tkp. olcsóbb, mint a tápszer. De nem könnyű találni. Ilyenkor egy barátnő hatalamas ajándékot adhat: keres egy megbízható dajka-bejárónőt, kifizeti egy hétre előre, és a hét végére az addigra kipihent anyuka maga is boldogan alkalmazza majd a nénit még pár hónapra. Csak hát kimerülten, gyerek mellett nem könnyű ilyen nénit keresni. Én sokszor titkon reméltem, hogy egyszer valaki megajándékoz egy hétre egy ilyen segítőnénivel. Napi egy óra elég lett volna. Vagy minden másnap két óra. És meg is fizettük volna, pedig akkor nagyon rosszul álltunk. De a tápszer (heti három doboz) sokkal többe volt, ha már így pénzben számolok.

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Sziasztok!

Csak pár szót szólnék a Humana témához. Múlt héten voltam a 9 hónapos lányommal orvosnál (aki még hírből se ismeri a tápszert, 6 hós koráig szopott, utána hozzátápis baba) Nem a saját orvosunk volt, hanem a helyettese. Már végeztünk épp öltöztettem fel a lányt a rendelőben, amikor berobogott egy orvoslátógató a sok tápszermintával. Végipakolta a vizsgálóasztalt 1 2 3 tipusú mintákkal, és külön kihangsúlyozta a doktornőnek, hogy mind a 3 fajta felírható receptre, és ő is jól jár ha ezt felírja!!!! Ezek után mielőtt kiléptem az ajtón még rám akart tukmálni egy 3-as mintát, hogy próbáljuk ki a gyereknek. Mikor közöltem, hogy sose kapott és ha minden jól megy nem is fog kapni (nem szándékozom adni neki még a postán kapott mildibé tápszermintákat se) Erre majdnem lehülyézett, hogy tönkre megy a szervezetem, ha ilyen sokáig szoptatom a gyereket. na erre kirobogtam a gyerekkel, gyorsan kiváltottam amit kiírt (ja hirtelen felszaladó lázzal voltunk nála, ami nem akart lemenni, amire azt mondta vírus okozza) Hazaérve elovasom a tájékoztatót : Egyes bakteriális fertőzések kezelésére. Na gondolhatjátok, persze hogy nem adtam neki oda. Másik fajta lázcsillapítót kapott, és lement neki. Másnap kutya baja volt a gyereknek. Egyébként ez a doktornő volt az én férjem gyermekorvosa anno, a férjam is lassan a 30-at tapossa, de a nő tudása is elavult. Fel kéne turbózni, vagy sürgősen nyugdíjba küldeni. Mondjuk eddig is furcsáltam, hogy a mi dokinénink szoptatási statisztikája a legjobb a környéken. Egyszer se akart tápszert kiírni, még akkor se mikor csak 3dkg hízott egy hónap alatt a lány. És még most is szopik lelkesen. (mondjuk napközben nem nagyon ér rá Kép, csak elalvás előtt, de este és éjszaka pótolja Kép)

Nadine

Nadine
KépKépKép
 
 


Adrienn!
"én pontosan ugyanabban a helyzetben voltam, mint Sadrien barátnője. És hiába dumálta meg velem bárki is, hogy mit csináljak másképp, a gyerek nem akarta, hogy másképp legyen. Keményen tiltakozott."
Barátnőméknél NEM ez a helyzet!
Ő egészen múlt hétig két babának fedezte a szükségleteit, és a gyereknek eszébe nem jut, hogy tiltakozzon. Legalábbis a szopi ellen nem Kép

Ha minden igaz, már beszélt Ibollyal vagy Judittal, de a lényeg, hogy most két hetet tehermentesíti a férje, így reméljük, rendbejön valamennyire, vagy legalább nem apad tovább a tejcsi. Ma azt hiszem egy kis banánt adott a babának muszájból, a Humánát ki sem vették, és most próbálok nekik keríteni egy kevés fagyasztott anyatejet a kritikus időszakra.
Ja, a gyerekdoki javaslatát idézem: "el kéne választani, akkor objektívebb lenne az etetése"
(Hát én majdnem bőgtem dühömben... - gyerekdoki 4-gyerekes anyuka)
 
 


Az én fiam is a napirendi változtatás ellen tiltakozott. VAgyis nem aludt többet, nem sírt kevesebbet, nem lett kevésbé fárasztó. Bármit javasoltak is a barátnők. Tehát a kimerültség (az enyém) folyamatosan fokozódott, a tej apadt, és ezért írtam, hogy ez esetben a fizikiai segítség tudna hasznos lenni leginkább. A lelki támasztól nem lesz könnyebb a napja, nem jön vissza a teje. Mondjuk valaki, aki egy órára leviszi anyuka helyett sétálni, anyuka meg azalatt pihizhet a lakásban. Na, az sokat számít ilyenkor. Vagy aki a takarítást átvállalja. Ilyesmikre gondolok.

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Sziasztok!

Nadine! Kép

Sadrienn!
Hajrá! Nagyon drukkolok, hogy sikerüljön megmenteni a helyzetet! Drukk Drukk Drukk!
Kép
 
 


Tudjátok, erről az "objektívebb lenne az etetése" dologról az jutott eszembe, hogy ez még - hadd filozofáljak egy kicsit - az a pozitivista álláspont, hogy ami objektív, az egyből jó is Kép Persze ennek vsz, az az ősi és egyszerű igény az alapja, hogy kontrollálható legyen a világ körülöttünk. De tényleg vannak dolgok, amik nem vagy nem teljesen kontrollálhatók, akárhogy is iparkodunk ellenőrzés alá vonni... De nem vagyok benne biztos, hogy ezt jól tesszük, csak esetleg rövid távon megnyugtató a tudat, hogy "kézben tartjuk a dolgokat".
Na elég zavaros volt, és nem segít persze senkin, csak visszaidéztem azt az élményemet, amit korábban a vita hevében Kép említettem, hogy az én életemben a baba ÉS a szoptatás volt az első olyan dolog, aminél igazán szembesülnöm kellett azzal, hogy bizonyos dolgok tervezhetetlenek és nem láthatók előre, és csak korlátozott mértékben alakíthatók. Pl. hogy milyen tejtermelő alkat vagyok, milyen természetű babát szülök, hogy mi történik velünk szülés közben, hogy maga a baba és a hormonális változások mit hoznak elő belőlem, hogyan alakul (át) a kapcsolatunk a párommal, hogy csak néhány dolgot említsek.

Sadrien,
én is szorítok. Kép
Sadrien és Adrienn,
a kimerültség tényleg rémséges tud lenni, emlékszem még az elejéről. Illetve Cicó már elmúlt egyéves, mire sikerült egy teljes napot ledőlés nélkül végigcsinálnom...

Üdv
Kriszi
 
 


Kriszi, nálunk esély nem volt ledőlésre. Még akkor is ringatni vagy babakocsiztatni kellett a fiamat, mikor aludt. Máskülönben felébredt és sírt. Főleg az elején volt így, mondjuk úgy két és fél hónapig. Aztán éjszaka már nem ennyire. Tizenegytől reggel ötig egy megszakítással aludt, méghozzá ringatás nélkül. De nappal még jó ideig mozgásban kellett lennie, folyamatosan. Több cédét végigtáncoltam vele egy-egy nap alatt. Még leülni se hagyott. Kép Azóta se szeret leülni, egy percre se, most mikor már a maga ura mozgásilag. Kép
Kicsit izgulok, mi lesz, ha az öcskös megszületik. De szeretnék sokmindent másképp csinálni.

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Kriszi, azt hiszem, a múltkor csak akartam kérdezni, de végül elfelejtettem: mi a foglalkozásod? (ha nem titok)

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Sziasztok!

A múlt héten nem volt netem és az áram is ki-kimaradozott, úgyhogy most elborítottak a tennivalók, de azért hamarosan írok ám! RJuli, a szopitopikba is megyek, válaszolok neked is hamarosan!

Többek között azért is igyekszem a dolgaimmal, mert a jövő héten Hollandiába utazom egy szakmai továbbképzésre. Ezzel kapcsolatban volna hozzátok egy kérésem.

A konferencián többek között arról kell beszélnem, hogy milyen nálunk a La Leche Liga és az egészségügy kapcsolata. Szeretnék egy kis felmérést végezni. Kérem, hogy ha van kedvetek segíteni, kérdezzétek meg a védőnőtöket és az orvosotokat (gyermekorvos, nőgyógyász), hogy

Hallott-e már a Ligáról?
Kitől? Honnan?
Mit tud róla?
Került-e már vele kapcsolatba? (Továbbképzés, konzultáció)
Ismeri-e a tájékoztató füzeteket?
Ajánlja-e a mamáknak?
Beszélt-e már személyesen valamelyik LLL-vezetővel?
Mi a véleménye az LLL-ről?
Javasolta-e már mamáknak, hogy forduljanak a Ligához?
Ha még nem, akkor szükség esetén megtenné-e?
Ha még nem hallott az LLL-ről, akkor általában mit gondol, szívesen felvenné-e a kapcsolatot egy szoptatást segítő szervezettel és ajánlaná-e a szoptatási problémával küzdő mamáknak, még mielőtt tápszeres vagy egyéb pótlást javasolna, illetve ő maga fordulna-e a Ligához konzultáció céljából?

Kérem, hogy a válaszokat az email címemre küldjétek (hiszen a listáról nem minden levél érkezik meg) legkésőbb márc. 16. keddig: szia@iboly.hu

Nagyon köszönöm előre is!

Iboly
 
 


Sziasztok!

Ismeri valaki Makai Kingát?
Ő ad tanácsot a babanet rendelőjében pl a csecsemők teáztatásáról.
Olvassátok el a legutóbbi kérdések között a "Teáztatásról még egyszer!" kérdés gondolatait:
"Kérdés:
Kisfiam 16 hetes, 2900 g-al és 52 cm-el született, most 7,5 kg és 66 cm - egészséges, gömbölyű, jó kedélyű baba. (3,5 hónapos létére egy öthónapos súlyában van) A kezdetek óta sajnos kevés a tejem, így tápszerrel kiegészítve etettük. Az első három hónapban hatalmas adagokat (900-1000 g) evett naponta, az elmúlt pár hétben azonban a korához képest jóval kevesebbeket fogyaszt (7-800/ nap), ezzel együtt a súlya nem csökkent. Az utóbbi hetekben a tápszer-tea arányt is megfordította, gyakran az elfogyasztott mennyiség több mint fele tea és kisebb része anyatej és tápszer.
Abban kérném a segítségüket, hogy kell-e külön figyelni arra, hogy miből mennyit eszik, vagy bízzuk nyugodtan a kicsire? A korábbi 3 óránkénti étkezésekről mintha most próbálná átállítani magát a 4 órás táplálkozásra, de például reggel 6 és 10 órakor rendszeresen szinte semmit sem eszik. A napokban kezdtük az almalé bevezetését délelőtt, ami eddig még nem aratott túl nagy sikert és a kanalat sem nagyon szereti.
A gyermekorvosunk szerint ne adjunk neki teát, had éhezzen meg. Én azonban nem vagyok az a "poroszos" típus, nem szívesen gyötörném a csemetét.

Válasz:
Valóban igen jól fejlett a kisbabád, éppen ezért jó, ha odafigyelsz a táplálására. Ha csak anyatejet fogyasztana, akkor nem írnám ezt, de tápszerrel könnyebben el lehet hízlalni egy babát. Igaz, a mostani kérdésed éppen arra vonatkozik, hogy kevesebb tápszert eszik, mint eddig. Én sem tudok mást javasolni, csak amit a gyerekorvos, nem szabad teáztatni. Legalábbis nem evés előtt. A teáztatást egyébként én nem tartom egészséges dolognak, az én gyerekeim nem is ismerik. Amikor ugyanis szomjasak, akkor vizet kapnak, és kaptak akkor is, amikor még igen kicsik voltak. Nekik való ásványvizet. A szomjas gyerek megissza a vizet és csak annyit iszik, amennyire szüksége van. A tea pedig édes, szomjoltásra alkalmatlan, eltelíti a kicsi gyomrát, ugyanakkor tápértékkel nem bír. Csak azt éred el vele, hogy annyira hozzászokik, hogy később nagyon nehéz lesz majd leszoktatni róla.
Ami a 4 órás etetéseket illeti, elképzelhető, hogy ezt akarja a kisfiad, ne erőltesd mindenáron a gyakoribb evést. Először mindig szopjon, és csak utána kapjon tápszert. Két etetés között pedig vizet.

Makai Kinga "

Nincs benne a válaszban, hogy a 16 hetes csecsemő szájába nem való más csak anyatej, vagy tápszer, vagy víz. Miért van jóváhagyva az almalé? Szakmai hiba, amennyiben a csecsemő étkezés orvosi vonatkozásait nézem....

Snoopy

KépKép
 
 


Sztem a kérdés ezen része fölött csak átsiklott, hiszen a válaszban sehol nem esik szó az almalé adásáról, annak idejéről, módjáról,mennyiségéről. Vagy az életkort nem figyelte meg. Valamint mivel az almaléről nem kérdezett a levélíró, csak tényként elmesélte, hogy hol tartanak a próbálkozással, az is lehet, hogy a védőnő azt a "taktikát" választotta, hogy nem szól mindenbe bele, csak szigorúan arra válaszol, amiről kérdezik.
 
 


Leírnék egy elég furcsa orvosi hozzáállást.

Húgom kisfia 3 hónapos, most 60 cm és 5 kg. Születési paraméterei: 2850 g és 51 cm. Doki néni ma volt oltani, és azt írta a kiskönyvbe, hogy vékony testalkatú a baba. Ami ugye nem is volna baj. Kép
A baba csak anyatejet kap, szépen fejlődik. Kép Viszont doki néni javasolja a hozzátáplálás megkezdését 4 hónapos kortól, méghozzá azért, hogy hízzon a baba. Kép
Hallottatok már ilyet? És az ilyen orvosra azt mondják, hogy haladó gondolkodású, nagy tudású és felkészült, tapasztalt szakember. Kép
 


Kis történetemnek ugyan nincs köze a szoptatáshoz, de azért megosztom veletek, mert jobb topikot nem találtam.

2 éves kislányomnak erős hasmenése volt egyik hétvégén, mikor a nagyszülei vigyáztak rá egy napig. Nagyszülők megijedtek, elvitték az ügyeletre. A doki mit javasolt: diétázzon és öntsünk a cumisüvegébe kólát, mert az fog.
Egyrészt sosem ivott cumisüvegből, de hogy kólával itassam a kétéves gyereket!!!
Jó, mi?

Beatrix,
Kép Remélem a húgod nem hallgat az orvosra!!!

Snoopy,
szerintem is csak elsiklott a védőnő az almalé felett. Én ugyan csak itt a neten ismerem, személyesen nem, de én úgy vettem észre nagyon naprakész, felkészült, lelkiismeretes.

Anyakati
 


Anyakati,

mi ezt a kólás trükköt hányás esetére szoktuk bevetni, 0.5-1 decit, és tényleg segít, sőt, az én gyerekemen csak ez segít. Sajnos elég hányós, nála minden betegség így indul, és _semmi_ nem marad meg benne, sem sós víz kiskanalanként, sem tea, semmi. Egyébként nem kólázik a kölök, nem is ízlik neki, de gyógyászati célokra mindig van egy doboz kóla a hűtőbenKép. Semmi baja nem lett tőle, pedig én mikor először hallottam a dokitól ezt a "gyógymódot", azt hittem, rosszul hallok. Szerintem a ti dokitok sem egy cumisüvegnyi cuccra gondoltKép.

Zulu

Kép

Kép

Kép
 
 


Anyakati,
nálunk is a kóla jött be. Kép Tudom, furcsán hangzik, de tényleg segít. Recsiben is (2 éves) csak ez maradt meg. Kép Persze pohárból kapta, jéggel nagyon lehűtve, kortyonként. Kép

Virág
Virág
 


Virág,
azon kívűl, hogy hideg lesz, miért kell bele a jég?
 
 


Hát nem tudom, de én plé. képtelen vagyok hűtetlenül meginni a kólát, annyira émelyegtető Kép Mondjuk hűtve is csak akkor, ha végképp nincs más (azaz gyakorlatilag soha Kép ) Bár lehet, hogy Virágéknál másképp ég a világ Kép
Üdv
Kriszi
 
 


sziasztok
hasmenésre,hányásra van jobb is mint a kola pl Hippnek csak recepre kaphato sárgarápa-rázsnyák itala nálunk ez vált be ez egy gyogy ital minden fontos vitamint bene van amit elveszit a gyerek ilyenkor .A kola mit potol ? mü dolog buborék+koffein stb bár ki tudja lehet hogy hatásos és beválik .én meg nem is szeretem ha nagy néha iszom akor utána még szomjasabb leszek mint voltam .
 
 


Én nem hiszem el, hogy a kóla lenne az egyedüli gyógymód ilyen esetben. Nekem a kólától például helyből hányingerem van. De a fő baj az vele, hogy szénsavas, és kétlem, hogy a hányós baba gyomrának a szénsavas ital hiányzik. Akkor már inkább valami gyógyszer, nem kóla. És főleg nem jégkockás kóla. Vannak székfogó teák, van sárgarépa nyersen, stb. De pont kóla? Az elvileg még hajt is, hisz koffein van benne.

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


A kóla pont a koffein miatt hatásos. Nem pótolni a hiányzó anyagokat, nem megfogni a hasmenést, nem mindenkor egészségesebb löttyök helyett. Hanem direkte hányinger csillapitásra. Mert a koffein nyugtatja a gyomrot.
(történetesen én gyereknél nem próbáltam, nem tisztem védeni, senki sem azért adja, mert hű de egészséges löttynek gondolja, hanem azért, mert ha a gyerek egyfolytában hány, akkor az ember kipróbál sok mindent, mire nyugszik meg.)

Ildi

Ildi
 
 


A kóla dolgot én is hallottam, ráadásul egy ismert, az egészséges táplálkozást szívügyének tekintő orvos fiától! De szénsavat ki kell keverni belőle. És ő is hányinger csillapítására mondta.

zsuzsa
 
 


de nrm hányt, hanem hasmenése volt
 


Akkor passz. Kép Lehet, hogy prevenció? Kép Csak akkor vigyázzunk, nehogy észbekapjanak a gyeerkőcök, és megelőzés címén minden nap magukba akarjanak dönteni fél liter kólát. KépKépKép

És persze, ahogy GyuZsu is írta, ki kell keverni a buborékot alaposan.
Virág
 


Szerintem a doki eltévesztette... Kép
A kólát hányinger ellen szokták javasolni, hűátve, mert a _hideg_ és a koffien nyugtatja a gyomrot. A buborékokat ki kell belőle keverni, mert már a büfi is felhozza a cuccost...
Nálunk hányás ellen maximálisan bevált, egyébként sosincs itthon kóla, de hányás esetén mindig Kép.
Hasmenésre Smecta por, nagyon-magyon jól megfoja, amit meg kell, plusz Normolyt por.
Zs.

Zsóka
 
 


Sziasztok!

Kóla megjegyezve. Kép

Ha van kedvetek, bogarásszatok itt picit!
Nem semmi!! Kép
Tiszta 70'-es évek tanácsai;
higított tehéntej 5. hónaptól, tojás 5. hónaptól, rizsnyákos tej málnalével 5. hónaptól, hasonló borzalmak...


http://www.vitalitas.hu/konyvek/bab/babetr9.htm

Atyagatya. Retro. Kép
 
 


http://www.vitalitas.hu/konyvek/bab/babetr3.htm#1
Szerintem ez a legdurvább. Születéstől anyatej, vagy/és tejes pép, vagy/és hígitott tehéntej, vagy adaptált (részben) tej, tápszer

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Hú, cory, ez nagyon gáz tényleg KépKépKép
 
 


Juuuuuuuujjjjjjjj!!! KépKépKépKépKép
 
 


Félelmetes!
Az órákról -óra szerinti evésről- nem is beszélve!
Ildi

Ildi
 
 


Sziasztok!

9 hónapos lányom szinte még csak szopizik. Mondom a barátnőmnek (akinek már van egy 3 éves gyermeke), hogy állunk az evéssel és Ő azt kérdezte, hogy beszéltem már az orvossal, hogy nem KÁROS ez a babának? Hirtelen azt se tudtam, hogy fiú v. lány vagyok. Hihetetlen, hogy aki nem foglalkozik a témával mennyire tudatlan. Én annyira örülök, hogy itt a neten utána tudok olvasni mindennek. Sokszor találkozok olyan anyukákkal akik már 3-4 hónaposan elkezdik az elválasztást.Kép

Tina
 


Sziasztok! Melyik topikban lehet tanacsot kerni szoptatas ugyeben?

Koszi

Maci
 


Maci!

Ide kattints: Szoptatás topik

Beszti

KépKép
KépKépKép
 
 


Koszi Beszti! Remelem jol vagytok!

Pusz

Maci
 


Sziasztok!

egy másik oldalról (wiw) másolnék be valamit:

"engem a védőnő látott el okosságokkal:
1. úgyse fog visszajönni a tejem, ne fárasszam itt a szoptatással ki a gyereket
2. ne adjak neki más anyukától tejet, mert annál még a tápszer is jobb (???)
amikor néhány hét múlva mondtam neki, hogy már nem kap pótlást a babus, szóval nem kell a tápszert nyomatnia nekem, eltűnt. ennek 4 hónapja :-) "


Iboly, ha erre jársz: nem tudom válaszoltál-e a maielmre a szopitörténettel kapcsolatban, de az is jó, ha V. Andinak írsz ezzel kapcsolatban, ő szeretné kirakni az oldalára. Sajna napok óta nem tudom nézni a maileimet, tegnap meg a freemail szerver megbolondult vagy mi mert letöltés helyett csak törölte az összes beérkezett levelemet. Mától csak online nézem a leveleimet amíg rendbe nem jön a szerver szépséghibája (így persze nem olyan gyakran tudom Kép Snoopy, ha Te erre jársz, utóbbi neked is szólt.

- Adrien

ui: A fentebb említett barátnőmék tejcigondja megoldódott! Kép
A mi védőnőnk pedig azóta hivatalosan sem a védőnőnk többé (de azért a postaládába még egy Humana tápszermintát bedobott)
A dokinénink viszont pozitív! Kép Most a legutóbbi oltásnál eleve azt kérdezte, hogy ugye még szopik a nagyfiú és hogy itt helyben is elkelne egy laktációs tanácsadó! (tehát őt spec. nem eszi a szakmai féltékenység) Viszont egy másik védőnéni szomorúan mondta, hogy volt olyan anyuka, akinek hiába próbált segíteni a helyes mellretétellel, mégcsak épp meg nem szoptatta helyette a gyereket...
Ilyen is van, olyan is van.
 
 


Hali!

Mostanában ritkán netezem, de most a babanet kedvenc topikjai átolvasása után ellátogattam a Nőklapja cafe weblapra.
Nézegettem a kalkulátorokat és az egyikre nagyon kíváncsi lettem, holott már nem igazán érint (másfél éves múlt a gyerek és a maradék tiltólistás kaja már nem olyan hű de sok)

Szóval rákattintasz egy ételre és megmondja, hogy azt mikortól adhatod... Rákattnitottam a szílvára és megdöbbenve olvastam, hogy 2 HETES kortól ajánlja és 6 hetes kortól pépesen is a gyümiket.

De inkább nézzétek meg "Mit ehet a baba?"
http://www.nlc.hu/index.php?id=199&PHPSESSID=7de6e7143b6fceec059735f784f3ced2#

puszi
sasha

Kép
 
 


Sasha,
ez nagyon durva.KépKép
 


Sasha
ezek nem normálisak Kép még a tápszeres babáknak se adnak 4 honapos kornál elöbb semmit

Csics
 
 


Sziasztok!

Szeretnék kérdezni: nemsokára 6 hónapos lesz a kisfiam, és 2-3 napja újra etetnem kell éjszaka, 2x is, pedig már vagy 2 hónapja kb. este 7-től olyan fél -ig végigaludta az éjszakát. Ő kb. 9 kiló, szóval meglehetősen nagy fiúcska. A tejem nem kevés szerintem, nappal van, hogy marad is egyikben-másikbanKép, szóval nem ez lehet a gond. El kéne kezdenem a hozzátápit? A védőnő elég bizonytalanul áll hozzá, barátnők unszolnak, hogy igen, kezdjem már. Mi a véleményetek?

Éva&Kismiki
 
 


fél 5-ig akart lenni, bocs
 
 


Rizike,
előfordul hat hónaphoz közeledő babákkal, hogy újra elkezdenek ébredezni. Ennek lehet oka szomjúság (ha meleg van), vagy hogy nappal nincs ideje enni, olyan érdekes a világ, és éjjel pótolja, vagy hogy hirtelen rájön, hogy ő nem anya, anya egy külön valaki, és mindig ellenőrizni kell, hogy megvan-e még... Nem írtad, hogy mennyire szépen gyarapszik (gondolom, nagyon szépen Kép ), illetve hogy nappal mit csinál a cicivel, valamint hogy mennyi pisi-kaki van. Ha ezen az oldalon minden rendbenlevőnek látszik (kakil-pisil, hízik, nappal nem kéri percenként kétszer a cicit), akkor inkább lelki okra (hirtelen fellépő anyahiány) gondolnék... Az én lányom egyébként ebben az időszakban emelte éjjeli felkelései számát egyről háromra Kép
Ha továbbra is bizonytalan vagy, lécci gyere át a Szoptatás topikba, ott vannak igazi szakértők is, én csak maszatolok itten Kép
Üdv
Kriszi
 
 


Kriszi, köszönöm a tanácsod, átviszem oda is a kérdést. Most mennem kell etetni gyorsanKép

Éva&Miki
 
 


Sziasztok,

jöttem, újra, dicsőíteni a védőnői hivatástKép

Szóval, tegnap meglátogatott a drágaKép, szerencsére, a 4 hónap alatt most harmadjára-gondolom, a hivatásomból adódóan nem zaklat olyan sokatKép És, előadta okos tanácsait:

adtam már a gyereknek narancslevet?
és, az, hogy én homeos bogyóval előztem meg, ill. küszöböltem ki a 4 hós oltás utáni lázat, nem vmi jó, mert oltás után mindenkép Germicid, és este is 2/3 kell már egy ekkora gyereknek.
Szopi előőttKépKépKépKép már adjak neki főteléket, meg gyümölcsöt, most a banánnak van szezonja!!
Ja, és hipoallergén tejpépet is, tegyek bele egy kis vaníliás cukrot, hogy jobban szeresse. Mert, ők szoktás ajánlani az anyukáknak, hogy a tápszerhez is keverjenek egy csipet cukrot, hogy édesebb legyen.
Ezek mellett, akár 3 évig is szoptathatom.
Ja, meg vágassam le a fiam haját!
És, miért nem iszom a szoptatós teát, és ő még olyat nem hallott soha, hogy egy gyereknek a benne lévő édesköménytől fáj a hasaKép

És, hogy most tőlük olyan statiszikát kérnek, hogy hány anyuka kizárólag szoptat 6 hónapos koráig, ez olyan új nekiKép
Gondolom, ilyen tanácsok mellett senkiKép

Teljesen el vagyok keseredve,az ország 2. legnagyobb városában, ahol a szpotatás két úttörő egyénisége van, ahol az ország 1. baba- mama barát intézete működik.

KépKépKépKépKépKépKépKépKépKép

manóka

manóka
 
 


http://www.babaszoba.hu/topics/articles?aid=489
Kép. A "kedvencem", hogy a sokáig tartó szoptatás akadályozza a baba immunrendszerének kialakulásást...ááááááá KépKép

elkeserítő

Manóka, sziaKép. De a történeted: KépKép
 
 


Matska

ElolvastamKép.

"Ajánlom, hogy 9 hónapos kortól (ha kinőttek már az őrlőfogai)"
Lehet,hogy én emlékszem rosszul,de egy 9 hónapos gyereknek hol vannak még az őrlőfogai???Kép

Az immunrendszernél egyébként nem a kialakulásáról ír,hanem a tevékenységének kibontakozásáról.Vagyishogy talán az anyatej immuntartalma miatt a baba szervezete nem olyan aktív e tekintetben,hiszen készen kap mindent.Elgondolkoztató ilyen értelemben.De azért nem kétségbeejtő annyira,hogyne szoptassam a gyerekem addig,amíg kívánja!!



Manóka

Én nem bírtam volna eddig idegekkel...

Anyapoc

 
 


Szia Manóka!
Nálunk szerdán lesz a 3hós oltás,megtudnád mondani melyik homeos bogyót használjam?Ha lehet nem szeretnék gyógyszert adni,bár van itthon Germicidem.
Köszi Bibir
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: