Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Megoszthanánk tapasztalatainkat egymással a szoptatásal kapcsolatban és segíthetnénk kezdő anyukáknak is :)
 
 


Sziasztok, kedves fórumozó anyatársaim! :) Nagyon hálás lennék, ha kitöltenétek a szakdolgozati kérdőívemet, Szoptatás és lelkiállapot témában: http://online-kerdoiv.com/index/view/ha ... c06425279a
steadiness
Tahitótfalu
 
 


Sziasztok!
Nem iagzán jött be ez a topik, de azért szeretnám leírni a tapasztalataimat.
A kisfiamat 16,5 hónapos koráig szoptattam, igaz bimbóvédővel, de mondhatni simán ment, még fejni is tudtam és a fagyasztóba tenni egy kis tartalékot, hogy ha menni kellett valahova legyen lefejt tej a kicsinek. Cumisüvegezett is és cumizott is.
Októberben született meg a kislányunk, 2,5 évvel a kisfiúnk után. Gondoltuk ha egy gyerkőcöt szoptattam, akkor most sem lesz baj. Na persze....
A kórházból úgy jöttünk haza, hogy mind a két cicim ketté volt repedve. A kórházban amikor a kislányom 2 órát rajtam lógótt, negyed-fél órát aludt aztán megint 2 órát cicizett azt mondták, hogy anya függő....
Na szombaton jöttünk haza, vasárnap vettünk egy elektromos mellszívót és csak fejtem mert már vérzett a cicim. Kedden gyerekorvos, tápszer (biztos ami biztos). Másnap, szerdán kórház mert azt hittük gond van a gátsebbel, fejés kimaradt, cici begyulladt és a géppel sem tudtam kiszedni a csomót. Sírtam, kiborultam, kimerültem a napok óta tartó 1,5-2 órás fejéssel. Szerda este párom megelégelte és szoptatási tanácsadót hívott. Eljött, megnézett, azt mondta a kislányomnak kicsit rövidebb a nyelve de ahogy nől úgy a nyelve is nőni fog. Megmutatta, hogyan tudom a szopipárnát rendesen használni (kisfiamnál későn kaptuk, így nem használtuk), hogyan tudom hónaljtartásban szoptatni a kicsit, hozott káposztalevelet a gyulladásra. Egy órát volt nálunk kb, nagyon nagy segítség volt. Ha ő nem lett volna akkor a kislányom tápszeres baba lett volna. Igaz sajnos 1 hétig muszáj voltam neki néha tápszeres pótlást adni, de ez a helyzet ma már megoldódótt, ha pótlás kell neki akkor kap a reggeli lefejt tejből :) és bimbővédő nélkül cicizik (igaz nem is volt a kedvence amikor próbáltuk) :)
A tápszer gondolatától és attól, hogy nem tudom etetni a kislányomat rosszul voltam, de gondolnom kellett a kisfiamra is. Neki is szüksége van rám, nem csinálhatóm azt, hogy egész nap fejek és etetem a kicsit, vele meg nem foglalkozom. Így értettem meg, hogy min ment keresztül a barátnőm amikor nem sikerült szoptatnia és a világ legrosszabb anyukájának érezte magát emiatt. Szerencsére ő is mellettem állt és segített lelkileg ebben a helyzetben.

Ha nem megy a szoptatás inkább kérjetek segítséget egy szoptatási tanácsadótól. Nem tudom ki mennyit kér érte, de szerintem inkább fizessen az ember egyszer egy tanácsadásért és oldódjon meg a helyzet, kapjon megnyugtató választ a kérdéseire.
 
 

 
 
Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: