Új privát üzeneted érkezett!


Kétgyermekes anyuka vagyok. És szoptatok.És az ember lánya néha kimozdul itthonról.Vagy ne tegye?És, ha itt az etetés ideje?Vajon mennyire segítőkészek az emberek?Sokszor kellemetlenül érzem magam, ha kérnem kell egy kis elzárt helyet az etetéshez. Volt már, ahol visszautasítottak. Akkor ne szoptassak?Hogy van ez?Szoptatási kalandjaimat szeretném megosztani Veletek, és persze a véleményekre is kíváncsi vagyok!kriszti


Szia!
Én nem vagyok prűd, csak egy apuka. A kimozdulásról: persze, mozdulj ki, az etetésre van más megoldás is. Én ha akartam volna
sem tudtam volna útközben szoptatni ugyebár, ennek megoldása a cumisüveg. Otthon lefejsz tejet és ennyi. Én ugyanezt csináltam, csak tápszerrel. :)

 
 
 
 


Szia!

Kedves apuka!Igen, van cumisüveg.Létezik. Tudom. De a tejtermelés nem úgy működik, hogy lefejem és nincs több.Folyamatosan termelődik, ha nem ürül...akkor ugye egyre több lesz..ami egy idő után kellemetlen, fájdalmas, és folyik. A másik meg az, hogy nem mindenki van kibékülve a cumisüveggel, sőt!Van olyan baba, aki nem is fogadja el...
Ez a hozzáállás a legrosszabb. Szerintem meg igenis gondolni kell a kismamákra, akik szoptatnak....
folyt.köv.

 
 

:)
Azt én értem, de egy csecsemővel nem megyek el fél napos "dolgokra", és bár mellem nincs, de gondolom, 1 óra alatt azért annyi nem termelődik.... Az, hogy a gyerek nem fogadja el, az már más kérdés. De itt is csak magunkat tudom felhozni: ha a fiam nem fogadta volna el, akkor addig nem eszik, amíg át nem szokik a "normális" kosztra?! Oké, ha az embernek van választási lehetősége, persze, hogy a legjobbat akarja a gyermekének. Én inkább realistának mondanám magam, mert:
Az emberek önzők, és ugyan egy baba, nagyon (idézet) cuki meg
édes de azt mégsem várhatjuk, hogy MINDENKI hozzájuk alkalmazkodjon. A szülő tartozik azért felelősséggel, hogy az életvitelükbe, úgy kerüljenek "programok", hogy az mások izlését ne bántsa. Hiába álltam ott én is csecsemővel, NŐKBEN nem mutatkozott semmilyen emberi hozzáállás. Hiába van az embernek gyereke, annál jobban elvárják, hogy hozzájuk alkalmazkodj (gondolom azért, mert ők többen vannak ->csordaszellem)!
Nem ellened beszélek, csak próbálok toleráns lenni a tapló többséggel! :)

 
 
 
 


Hát, atrask, most nagyon nem értek veled egyet!

Ha egy nagyobb gyereknek vagy felnőttnek joga van bekapni egy hamburgert az utcán, netán kiflit, babapiskótát csócsálni, kávét inni, rágózni, akkor pont egy kisbabának ne lenne joga enni?

Az részletkérdés, hogy az esetükben az ételt egy mell nevű szervbe csomagolták - hozzáteszem, ha nem szexualizálnánk túl a mellet, a kutyát sem érdekelné a dolog. Javaslom, izguljunk ezentúl a hajra, és mindenki szeméremből hordjon kalapot, esetleg vágja kopaszra a haját!

A nőnek joga van megetetni, a kisbabának pedig joga van enni, ott és ahol megéhezik. Avagy joga van üvölteni, ha a többiek a nyilvános szoptatást rossz néven veszik, akiknek viszont ez esetben kötelességük elviselni az éhes gyerek üvöltését.

A fejés pedig nem ennyire egyszerű. Ahhoz, hogy egy rendes adag tejet le tudj fejni, napokig fejned kell, ha addig esetleg nem tetted. És van, aki még akkor sem tud összeszedni annyi tejet.

A cumisüveget pedig akkor sem kaptam volna elő, ha bárki a kezembe próbálja tuszkolni. Majd pont egy idegen álszemérmessége miatt fogom a gyerek szopási technikáját és egy esetleges cumizavart kockáztatni.

És már bocsánat, de ez nem ízlés dolga! Ízlés dolga az lenne, ha undorítónak találom, hogy valaki zoknival veszi fel a szandált, vagy olyan apró szoknyába préseli be magát, hogy még a szőre is kipöndörödik alóla.

Ízlés dolga az, amikor úton-útfélen a kapualjakba, telefonfülkékbe és aluljárókba vizelő embereket látok, vagy az, amikor a homeless a busz lépcsőjére szarik menet közben.

Ízlés dolga, ha egyesek kiköpnek az utcán, vagy ha nem szedik fel a kutyaszart.

Egy kisbaba számára az evés elemi igény. Az anya számára a baba igényeinek kiszolgálása pedig ugyanilyen elemi igény. A mellek ennek az igénynek a kiszolgálására fejlődtek ki - nem azért, hogy fotókon megörökítsék, majd lehessen rá izgulni magányosan a WC-n kamaszkor körül.

Igenis, joga van egy anyának ott megszoptatnia a gyerekét, ahol az éhes lesz. Igenis, joga van egy kisbabának ennie, ha korog a gyomra. És igenis, joga van a gyerekes anyának kimozdulnia a négy fal közül, akár fél-egy napra is. És igenis, a többi embernek nincs joga felháborodni ezen!
dia
Budapest
 
 
 




:-)


Sziasztok!

Nem ellened beszélek, csak próbálok toleráns lenni a tapló többséggel!


Le ne vegyétek a fejem... :D

Nem az én 5letem, hogy ne szoptassatok, csak leírtam a "tapló többség" látás módját.

Nézzetek körül! Manapság nem divat a természetesség, mindenki (ál)szemérmes ha másról van szó.

 
 
 
 


Mi eleg sokat vagyunk uton a picikkel, sokszor egesz nap. Räadäsul sztem nem is normälis, hogy ha valaki szoptat, akkor zärja be magät otthon. Harmadszor pedig az en kisfiam nem 3oränkent eszik, hanem neha oränkent, ha ugy van kedve. A nagy melegröl ne is beszeljünk.
En soha nem csinälok ebböl ügyet. Ha mäsnak van joga cigarettäzni mellettem a parkoloban vagy a piacon vagy buszmegäloban, akkor nekem nincs jogom szoptatni? Azzal megcsak nem is kärositok mäst (mint a cigifüst..). Ha pedig valakinek nem tetszik, ne nezzen oda, en sem bämulom az egymäst felfalo modon smärolo pärokat, vagy az ordenäre modon öltözött egyeneket, vagy a csöveseket ha nem tetszik, nem?
Szoptattam mär teszkoban väsärläs közben (sztem kevesbe voltunk zavaroak, mintha ordit a baba), faluban a järdän ülve (mert nem volt sehol egy pad) ällatkertben, parkolokban, pläzäban, autopälyän dugoban, parkban es soha nem erdekelt a közönseg. Nem is kertem sehol erre alkalmas helyiseget, minek. A babänak nem kell :)
Es minel többet gondoljäk igy annäl kevesbe lesz eluasito a viläg.
Egyebkent sztem a gond ott kezdödik, hogy a szoptatäs nem egy töök termeszetes dolog, hanem kicsit demonizälva van. Es ez valahol mär az ovodäkban kezdödik, godnoljatok bele häny kisläny eteti a babäjät a 'melleröl' es häny cuclisüvegböl?? (En magam is cumisüvegeztem babäimat, anyukäm is a gyerekeit :( )

Kép
 


Sziasztok!
Én végzos pszichológushallgató vagyok a Pázmányon, a babanetes Flór Ferenc Kórház topikba írok rendszeresen, és most készítem a szakdolgozatomat, amihez olyan kismamákat keresek, akik 2-7 hónapja szülték elso gyermeküket.
Egy kérdoív kitöltésére szeretnélek kérni Benneteket, hozzávetolegesen 15-25 percet vesz igénybe.
Nagyon nagy segítség lenne számomra, és az érdeklodokkel szívesen megosztanám az összesített eredményeket, amennyiben ezt jelzi nekem.

A kérdőív az alábbi linkre kattintva letöltheto:
http://www.mediafire.com/?mgwq3omordj
És erre az e-mail címre lehet visszaküldeni: szantai.reka@gmail.com

Hálás köszönet!

Réka [szantre]

Kép
Kép
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: