Új privát üzeneted érkezett!

sziasztok szeretnék informáciot kapni arról,hogy ha higitott vizkõoldó került a számba akkor mi lesz,nagyon aggódom a 2 hónapos fiamért és most nagyon félek,hogy az idegeskedésem miatt nem lesz tejcsi.
Köszönettel veszek minden hozzá szólást.
Névtelen
 


Szerintem ilyenkor mindenképpen érdemes felhívni a mérgezési osztályt (toxiklógia), a Heim Pálban van ilyen, illetve azt hiszem az Istvánban. Sajnos többet nem tudok, de õk biztos tudnak segíteni.És tudom hogy nagyon nehéz, de ne idegeskedj. (Nekünk mikor 5 hetes volt a kisfiam, nagyon kezdett penészedni a kisszoba ahol a nagyobbak aludtak, a pici ugyan nem ott volt, de le kellett kezelni. Én fújtam be, de mire a szobával végeztem, hát nem tudtam levegõvétel nélkül megcsinálni, holott rá volt írva hogy nemtudomhányadfokú méreg, és belégzése tilos. És naná hogy én is szoptattam, szóval iszonyúan kiborultam, de felhívtam az István szoptatási ambulanciáját, a Kismamában láttam a számot, és mivel megnyugtattak, lassan én is megnyugodtam, így a tejcsimmel sem és a babával sem lett semmi gond, tegnap volt 6 hónapos a kisfiam és még csak szopik.)

Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Kedves Aggódó!
A vízkõoldók többnyire szerves savak: ecet v. citromsav pl. háztartási gépekhez, vagy ásványi savak: leggyakrabban sósav, foszforsav. Ezek közül, ha annyira híg volt hogy nem marta fel a szájpadlást, akkor már nem lesz semmi baj.
Bár ha két rétegû Cillit v. más ilyen inteligens (?) csoda volt, abba van egy csomó más marhaság is.
A legjobb hosszútávon (szerintem) 20%-os ecetet használni.
Remélem azóta kiderült, hogy nincs semmi baj!
Borcsa

Borcsa
KépKépKép
 
 

 
 

Sziasztok!

Borcsa B.

Elnézést, hogy belekotyogok a dolgokba, de megakadt a szemem az eceten. Hát én még emlékszem, hogy Anyukám mennyit szenvedett a fürdõszobában az ecettel, és most látom, hogy a Cillit kb 2-3 perces elfoglaltságot jelent.Kép Azért meggondolandóKép

Névtelen!

Borcsa B.-nek igaza lehet, hogyha nem marta fel a szájpadlásod és végig a nyelõcsöved akkor tényleg nagyon hig lehetett. Saját magad megnyugtatására Norcsi ajánlatát meg kellene fogadnod és hivd fel a szoptatási ambulanciátKép

Nem értem, hogy került a szádba? Véletlenül bele csöppent, már úgy értem, ahogy dolgoztál vele a felületrõl visszacsapódott? Ilyenektõl én is tartok, ezért mindig óvatosan dolgozom veleKép Remélem már túl vagy rajta és semmi bajKépKép

puszi
sasha

Kép
 
 


Kedves Sasha!
Csak bátran! Én is mindenbe belekotyogok!Kép
A lusta módszerem a következõ: a mosdót, mosogatót, akármit feltölteni éjszakára ecetes vízzel, reggel konyhasós szivaccsal kisúrolni. Így persze hosszú idõ, de Te közben alszol!
Borcsa

Borcsa
KépKépKép
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet:

 

cron