Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Elsorban a különbözõ készüléktípusokról szeretnék tapasztalatokat hallani. Különösen az érdekel, hogy mennyi a vakriasztás, illetve, hogy mi okozhatja? Lemászik a baba a figyelõlapokról?
Nekem mindenképp szükségem lesz egyre, mert a hugom bölcsõhalálos volt, csak szerencsére sikerült magáhoztéríteni, kéznél volt egy doki. Állítólag családon belül valamennyivel nagyobb a rizikó.
Milyent vegyek?

Elõre is köszönöm
Miele
Miele
 


Szia Miele!

A miénk még sosem vakriasztott. Van olyan típus, aminek az érzékelõje olyan, hogyha nincs felette a baba akkor visít, te pedig pánikba esel. Az általam ismertek közül legmegbízhatóbb a Baby-sense típus. Amivel sok baj van, az az Omkeres. Amirõl hallottam már, hogy mesélték, hogy riasztott, de mire odamentek a baba vett levegõt (senki nem tudja, hogy elõtte történt-e valami) az az Angel care. Részleteket szívesen írok emilben

Szia
Snoopy
sn
 


Bocs
Emilcím: bertagab@freemail.hu
snoopy
 

 
 

Szia Miele!

Nekünk is Baby Sense légzésfigyelõnk van. Lassan egy éve minden éjszaka be van kapcsolva, de tévesen szerencsére még nem riasztott. Különben biztosan jelezne, ha gond van, mivel párszor történt már, hogy elfelejtettük kikapcsolni, mikor kivettük Domcsit az ágyból, és akkor mindig jelzett (jó hangosan Kép ).
Nik
nik (nik)
 


Szia Miele!

Nekem is Baby-sense van, mindkét gyerekemnél használtam, soha nem volt gond vele. Egyszer ideiglenesen Omronos volt nálam pár napig, de egy éjszaka után kivettem a gyerek alól, mert többször is beriasztott - tévesen. Ennél még az is jobb, ha nincs. De midenképpen vegyél, mert nagyon megnyugtató, ha biztonságban tudod a kisbabádat. Ajánlom neked a bababizományit, nekünk ott sikerült szert tenni a mienkre, azt hiszem, 25 000 Ft volt. Tökéletesen mûködik.
Szia: Kinga
Kinga
 


Sziasztok!
Nálunk ugyan már 4,5 hónapos Tomibaba, de most kapunk egyet a barátainktól, csak még nem tudom, milyet. Amint megkapjuk, akkor költözik fel Tomi a saját szobájába. Eddig a mellettünk lévõ szobában aludt, mélyen, mint a mormota Kép
Remélem, beválik nálunk is a figyelõ, bár igazság szerint csak miattam kell, hogy tudjak aludni és ne idegeskedjek Kép
bogancsi

bogancsi
Zsófi-Juli-Dani-Tomi :-)
 


Sziasztok!
Úgy hallottam, hogy lehet kölcsönözni is. Errõl nem tudtok véletlenül valamit? Milyen típust, mennyiért?
Köszönöm!
Dorka
Dorka
 


Dorka!
Brumi Maci Bababolt a IX. ker-ben.
A kismama újságban mindig van hirdetésük. Olyan 1/4 oldalas színes hirdetésecske.
Üdv.
Malacka
 
 


Malacka!
Köszönöm, akkor most meg is nézem! Kép
szia, Dorka
Dorka
 


Én szeretnék venni egy Madarász utcai kórház félét (az a baby sense? ), de igy a finisben (37.hét) már kölcsönbõl élünk, annyi kiadással járt a felkészülés a babára. Nincs valakinek eladó? Úgy 25 ezret még össze tudnék szedni a családtól, az ötvenre esélyem sincs.
Dorka, utánnanéztél a bérlésnek? Mik a lehetõségek?

Miele
Miele
 


Sziasztok!

Engem is nagyon érdekelne a bérlés, még van 10 hetem, SEGÍTSETEK!!!!


Üdv:
Barbara
promised@freemail.hu
Névtelen
 


Sziasztok!

Nekünk Baby Controll nevezetû légzésfigyelõnk van.Meg vagyok vele elégedve.Igaz,ha már nagyobb a gyerköc és pörög-forog az ágyban,elõfordul,hogy lemászik az érzékelõ felületrõl.
Egyébként ha jól tudom,akkor a Mini Manó Babacentrumban is lehet bérelni. tel: 251-3126 (XIV.k. Nagy Lajos Kir.útja 112.)

Jucusmamus


Sziasztok csajszik!

Jó hírem van!
Lehet tõlünk bérelni légzésfigyelõt!
Baby-senset fõleg, de van egy Omker is.
Venni is, ha akartok, de sajnos nekünk sem adják olcsóbban, mint 50 000 KépKépKép

Snoopy
tivamed@enternet.hu
snoopy
 


Eladó egy 1 éves Baby Sense (Madarász u-i) típusú légzésfigyelõ 45e Ft. Tel.: 06-30-9622-912

Bea
Névtelen
 


Sziasztok,

Most láttam a Bébiker-bizományiban nagyon jó áron egy Medicor nevû légzésfigyelõt. Mielõtt megvenném, szeretném megkérdezni hátha valakinek van tapasztalata ebben a típusban. Szóval tudtok errõl a márkáról valamit? Megbízható? Az Omron-ról csupa rosszat hallottam, de errõl a típusról még senki nem írt...

Sûrgõs lenne mert holnapig tették el nekem....

Köszönöm elõre is,


Pocak (38)
Névtelen
 


Én kipróbáltam egy vadi újat, de nem vált be, mert túl kicsi a fekvõ felülete és így gyakori a téves riasztás. Szinte mindenki a Madarász u-it ajánlotta és használtan vettem 1 éve 40e Ft-ért, ami akkor jó ár volt.

Vera
Névtelen
 


Nagyon köszi az infót, pont ugyanezt mondta tegnap egy kismama barátnõm. Neki is mindig lemászott róla a manó és rögtön beriasztott, a frász jött rá. Manókája meg az ágy másik végében vigyorgott.

Mégegyszer köszönöm!!!


Pocak
Névtelen
 


a baby sense nagyon jó, mert két érzékelõlappal rendelkezik, amit a matrac alá kell tenni. a mi kiscsajaink még nem másztak le róla a 120X60-as kiságyban, pedig bejárják az egész ágyat az éjszaka folyamán.
szóval csak ajánlani tudom.
mi 50.000 ft-ért vettük márciusban a madarász utcában.
anita
 
 


Sziasztok!

Mi baby controllt vettünk, az is dupla lapos, és elég érzékeny készülék, bár a törpicsek még csak most fog megszületni három hét múlva, ezért nem tudok tapasztalattal nyilatkozni róla... Az elõnye, hogy dupla lapos, és megfizethetõ... mi 30-ért vettük a Brendonban újonnan. És ott nagyon dícsérték, illetve máshol is csak jót hallottunk róla.

Üdv:
Barbara
 
 


Sziasztok!

Nekünk Baby Controll van, Manó 6 hetes, még egy téves risztás sevolt.Igaz még nem nagyon mászkál.))))) Újonan 28000 Ft ért vettük.
Sziasztok.

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
 
 


Sziasztok!

Nekünk is Baby Controll van. December 23-án beriasztott, épp karácsony elõtt.. Janka most 6 hetes. Éppen a szobájábn voltam, csomagoltam az ajándékokat. Iszonyúan megijedtem, de fogalmam sincsen, hogy vakriasztás volt, vagy tényleg volt valami probléma. Nem kaptam ki az ágyból, hanem az arcát böködtem. Úgyébredt, mintha aludt volna, nem hirtelen kapkodta a levegõt. Igaz elég kába volt, de inkább csodálkozott, hogy mi történt. De nem is tudom, hogy hogyan reagálnak ilyenkor. Gondolhatjátok, hogy milyen Karácsonyunk volt.. Fogunk menni alvásvizsgálatra, mert tényleg nem tudom mi lehetett ez. Ráadásul Janka korábban született, kis súllyal, téli baba, és nekem is volt affektív apnoém.
Szóval nagyon jó hogy vettünk ilyen készüléket....

Imola
Imolka
 


Sziasztok!

Nekünk is Baby Controll van. December 23-án beriasztott, épp karácsony elõtt.. Janka most 6 hetes. Éppen a szobájábn voltam, csomagoltam az ajándékokat. Iszonyúan megijedtem, de fogalmam sincsen, hogy vakriasztás volt, vagy tényleg volt valami probléma. Nem kaptam ki az ágyból, hanem az arcát böködtem. Úgyébredt, mintha aludt volna, nem hirtelen kapkodta a levegõt. Igaz elég kába volt, de inkább csodálkozott, hogy mi történt. De nem is tudom, hogy hogyan reagálnak ilyenkor. Gondolhatjátok, hogy milyen Karácsonyunk volt.. Fogunk menni alvásvizsgálatra, mert tényleg nem tudom mi lehetett ez. Ráadásul Janka korábban született, kis súllyal, téli baba, és nekem is volt affektív apnoém.
Szóval nagyon jó hogy vettünk ilyen készüléket....

Imola
Imolka
 


Sziasztok!

Ha van valakinek tapasztalata a Mini Manóban kapható Maxi Phone légzésfigyelõrõl, akkor ossza meg velünk.
Köszi
Nyuszat
 
 


Sziasztok!
Nekünk a MegaToysban kölcsönözhetõ, a Medicor által gyártott légzésfigyelõnk van. De a cserén gondolkodom, mivel eddig kb. ötször riasztott. Azt elfelejtették közölni velünk, hogy ugyanúgy szól, ha lemerült az elem, mintha nem lélegezik a gyerek. Az elem pedig elég sûrûn lemerül. Másrészt pedig kicsi a fekvõfelület (szimpla), úgyhogy most, hogy már három hónapos a kisfiam, alaposan körül kell bástyázni, mert ma reggel például azért riasztott a légzésfigyelõ, mert ügyesen letornászta magát róla.
Zsuzsa
 


Zsuzsa!

Gyakran felmerül a Medicorokkal kapcsolatban a hamis riasztás problémája.
A Baby-sense megbízható. Az Angelcare-rõl eddig nem hallottam rosszat.

Ha esetleg nem venni, csak bérelni szeretnétek, akkor BabySense-ben tudunk segíteni...

tivamed@mail.gatesgroup.hu

Snoopy

KépKép
 
 


Nekunk Angel Care légzésfigyel?nk van és még nem volt téves riasztás. Szerintem az egyik legjobb. foleg, hogy igy egyben van a légzésfigyelo és a baby-phone is.
Ha valaki tud nemetul, erdemes megnezni a www.angelcare.de oldalt. (az elso kepre kell kattintani a sorbol)Es legjobb, hogy kokuszmatrac alatt is mukodik. Mi igy hasznaljuk. Amikor itt kerestunk kokuszmatrac ala, szo szerint kirohogtek minket a Megatoysban.
Es ami azt illeti, szinte ez volt a legolcsobb a ketlaposak kozul, amikor neztuk, bar igaz, mi kintrol hoztuk (Ausztria). Komolyan erdemes megnezni az arat:
csak legzesfigyelo: 90 euro (21000ft)
legzesfigyelo+babyphone 150 euro (36000 ft)
Snoppy, ha jol tudom, ti foglalkoztok ilyennel. Itthon is lehet mar kapni? Mert amikor mi kerestunk, akkor nem volt meg sehol.
A Baby-sense-t nem ismerem, de a Medicorrol meg csak rosszat hallottam.

macsek
macsek
 


Szia Macsek!

A Babysense még mindenféle matrac alatt mûködött nálunk. Kókuszmatrac alatt használtuk, de nyaraláskor tízcenti vastag szivacs alatt is álriasztás nélkül mûködött. Ezek szerint az érzékenységük kb ugyanolyan.
Mi egyelõre nem foglalkoztunk vele eddig, mert kevés volt a tapasztalat róla, amihez hozzáfértünk. (babyfonnal és légzésfigyelõvel azonban külön-külön igen Kép)
De most már egyre többször hallunk róla jókat, így érdemes lehet megfontolni, hogy felvegyük a listára...Kép
Az ára nagyon jó. Fõleg a mesterségesen egyeduralkodó Babysense mellett. Azért néztek rátok bután a Megatoysban, mert a Babysense forgalmazójával mindenki felbontotta a szerzõdést (bababolt), mert annyira rugalmatlan és lehetetlen feltételeket támasztó ember.

Snoopy

KépKép
 
 


Nyuszat!

Mi kb. egy honapja vettunk Maxi Phone-t a zugloi Mini Manoban és nagyon elégedettek vagyunk vele. A matrac ala helyezhetö lap nagyon érzékeny, igy az egész matracon barhova pakolhatom a babat, müködik. Elönye meg ennek a tipusnak, hogy az érzékelö egy mozdulattal kiiktathato és akkor bébiörként funkcional (napközben vagy 1 éves kor utan praktikus.)Tovabbi hasznos funkcioi még: éjszakai fény, digitalis szobahoméro. Raadasul az üzletben félaron barmikor visszavasaroljak, ha megörzöd az eredeti csomagolast. Bérelni is lehet (letét 30 000, havidij 3000), de most ugy tudom nincs, mert ilyen feltételek mellet mindenki inkabb megveszi. (43900 Ft.)Sok sikert a valasztashoz!
Akoti
Akoti
 


Akoti!
Csak most olvastam a válaszodat, nagyon köszönöm, mi is így gondolkodunk. Valószínû, hogy ennél a típusnál maradunk, mert a Medicor-t nem dícsérik, a Baby Sense ( amit jónak mondanak) viszont sokkal drágább, és még bébiõrje sincs.
Puszi
Nyuszat
 
 


Szia Nyuszat!
A Baba megszületett mar vagy még csak most varjatok? Azt multkor nem irtam, hogy az elso 3 honapban elöfordulhatnak téves riasztasok, akkor is ha jol müködik a müszer (bar ennél a tipusnal még nem tapasztaltam). Ebben a korban a babak meg nem teljesen szabalyosan lelegeznek, néha egesz hosszu a kihagyas. Tehat, ha megszolal a masina, lehet, hogy oka volt ra, de ez meg nem feltetlenül jelent bajt, csak a meg rendszertelen legzes miatt van. Mindezt egy ismerösömtöl hallottam, aki elvégezte a Madarasz korhaz tanfolyamat. (Nem is igazi tanfolyam, hanem egy délutani foglalkozas.)
Szia! Akoti
Akoti
 


Sziasztok!

Mi is légzésfigyelõ kölcsönzésével és eladásával foglalkozunk, igaz, Nyíregyházán. Jelenleg 30 gépünk van, fele Medicor, a másik fele Baby Control. Lassan 2 éve tevékenykedünk ezzel, de még soha nem panaszkodott egy ügyfelünk sem téves riasztásra. Mindenki elégedett volt velük. A 2 párna miatt most már mi is csak a Baby Controlt rendeljük. Mi is szerettünk volna Baby Sense-t is, de mi sem tudtunk velük zöldágra vergõdni.
Ha valakinek ebben a térségben van szüksége rá, hívjon, mert ingyen házhozszállítjuk!! Mérleget is!
Tel: 70/299-6341 42/337-028

Éva
 
 


Sziasztok!

Mi az elsõ babánál Medicort béreltünk. Nagyon nem voltam megelégedve vele mert szinte minden éjjel beriasztótt.
Most olvastam, hogy van olyan ami légzésfigyelõ és babyphone egyben. Elmagyarázná valaki nekem a babyphone funkciót. Tudatlan vagyok. Külön már láttám.
Köszi

Tina
Tina
 


Szia Tina!
Nyuszatnak mar leirtam (fentebb megtalalod), nekünk a Maxi Phone tipus nagyon bevalt. Légzésfigyelö és babyphone egyben. A müködése nagyon egyszeru: amikor a légzésfigyelöt nem akarod hasznalni (mondjuk, mert ébren van a baba és csak a hangjat akarod hallani, vagy éppen a babakocsiban szundikal), elég kihuzni azt a vezetéket, ami az érzékelö parnat és a jelzökészüléket összeköti. Ettöl kezdve ugyanugy müködik, mint barmely mas bébiör. (pl. Philips) Szia! Akoti
Akoti
 


Sziasztok!

Akoti, mekkora a MaxiPhone érzékelõlapja? Én azért kerestem eddig kizárólag BabySense-t, mert úgy hallottam a többi lapja jóval kisebb, és a mocorgó baba már lemászik róla, aztán jön a visítás, meg a pánikroham.

Amúgy tudja valaki momentán mennyibe kerül a BabySense újonnan (a Madarászban)?

Köszi

Réka
Névtelen
 


Akoti!

Köszi a választ!
Ez a típus nagyon tetszik. (amiket írtál róla az alapján) Valószínû ilyet fogunk venni. Remélem lehet najd kapni.
Májusba szeretném megvenni.

Tina
Tina
 


Snoopy!

Megkérdezhetem, ti milyen feltételekkel adjátok ki bérbe a légzésfigyelõket? Mi Nyíregyházán foglalkozunk ugyanezzel. Ha nem akarod, hogy publikus legyen írj az email-címemre.

somogyi.eva@freemail.hu

Köszi! Éva.
 
 


Szia Éva!

Lehet publikus, hiszen lehet, hogy valakinek emiatt tetszik meg a dolog:

BabySense: 10.000 kaució, havi bérleti díj, ami a bérlési idõtõl függõen 5.000 és 4.200 forint között változik. Csecsemõ reanimáció oktatását is vállaljuk gyakorlati oktatással együtt, ami a bérlõknek ingyenes, aki ettõl függetlenül jön, annak valamennyi térítést fizetnie kell.

Medicor: annak bérlése olcsóbb, de eddig még mindenkit sikerült lebeszélnünk róla. Medicor véletlenül került hozzánk, de tapasztalatok gyakoribb téves riasztásról szólnak.

Snoopy
snoopy
 


Szia Réka!
A Maxi-Phone érzékelöje nem nagy, olyan rajzlapnyi (A4). A lényeg nem is a méret, hanem az érzékenység. Nekünk 70x140-es matracunk van és ennek teljes felületén müködik a készülék. A babam még nem maszik el, de kiprobaltam, ide_oda rakosgatva öt a matracon. Annyit mondtak az üzletben, hogy kokuszmatracon a legmegbizhatobb a müködése. (Nekünk eleve az volt.)
A Baby-Sense, ugy tudom, 50.000 körül van a Madarasz Kh.-ban.
Akoti
Akoti
 


Szia Akoti!
Köszönöm a választ! Még májusig eldönthetem, melyiket szeressem. :-)))
Réka

Kép
Kép
 


Szia nyuszat! Nekunk is Maxi Phone lett vegul (vettunk elobb egy Angelcaret, es eleve rossz volt, de olyan szinten hogy ra volt irva hogy rossz! ERedeti csimagolasban...). Nekunk bevalt, az elejen volt egy par riasztas (amiatt lehetett amit Akoti irt, illetve en meg arra gondoltam hogy a baba mellkasa meg annyira picit mozgott, hogy egyszeruen nem erzekelte), de csak kb az elso 2 hetben. Azota semmi, csak ha elfelejtjuk kikapcsolniKép Ja es nekem nagyon tetszik a designja is, szebb mint az Angelcare (bar ez vegulis nem fontos)Kép Szoval bevalt, en ajanlani tudomKép

orsoly
orsoly
 


Orsoly!

Hol vettétek a Maxi Phonet? Meg lehet kérdezni mennyibe került?

Mért érdemesebb megvenni mint kölcsönözni?

Tina
Tina
 


Tina!
HA megveszed, fizetsz 44 000 Ft-ot, ennek a felét visszakaphatod, ha mar nincs ra szükséged.
Ha bérelsz, legalabb 1 évig fogod hasznàlni, az annyi mint 40 000 pénz, plusz egész idö alatt naluk a letétben otthagyott 30 000 Ft-od.
Szia!
Névtelen
 


Szia Névtelen!

Hol lehet visszavinni ha már nem kell? Mini Manó?

Tina
Tina
 


Igen, Tina, ha a Mini Manoban veszed, ök visszavasaroljak (dobozaban), az aktualis ar feléért. (Hisz ök még bérbe tudjak adni a hasznalt készüléket) Szia!
Névtelen
 


Sziasztok!

Eladó egy baby controll 1,5 év garanciával, dobozában, nem nagyon használtuk, mert kettõt kaptunk. Irányár: 20.000.- (eredeti ára 30.000.-)

Érd: 06-70-247-65-30 vagy hétfõtõl csütörtökig 11-tõl 6-ig 321-48-37
 
 


Tina bocsi hogy csak most irok, elfeledkeztem olvasni ezt a topikotKép

Szoval a Minimanoban vettuk a Maxi Phone-t, az ara 42.900 volt, asszem. Anyukam vette, ugyhogy en errol a visszavasarlas dologrol nem tudok, de mindegy is, mert nalunk kizsolgalja majd az osszes unokatKép

orsoly
orsoly
 


h

Kép

Kép

Kép
 
 


Köszi a választ!


Tina
Tina
 


Sziasztok!

Nekünk is maxi phone van és kész stressbe vagyok, hétfön hajnalban 2-4 õta között 4 * beriasztott.
Így az elmúlt éjszakát a Bethesda korházban töltöttük megfigyelés alatt.

Ahol szerencsére nem találtak semmit, volt fej, has ultrahang, és egész éjszaka egy ketyerére volt kötve, ami nézte a vér oxigén szintjét, és a pulzusát.
Szerencsére nem találtak semmit, így már itthon vagyunk.

Nem valami sokáig bírja a hordozható részének az eleme.
lehetséges, hogy 2-3 nap alatt lemerül?

Snoppy: hogy kell aról megbizonyosodni, hogy áll riasztás volt-e?

Orsoly: nálatok azért riasztott, mert mélyen aludt a baba? A bab elsõ 2 hetében?

Válaszokat elõre is köszönöm
Manó2 + Dorottya Rebeka aki ma 2 hetes

Igaziból nagyon gondolkodom azon, hogy visszaviszem a mini manóba vettük, és béby senset kölcsönzök ki, az volt a szülészeten is vele közel 1 hétig, és semmi baj nem volt vele...
Mit is csináljak?
manó2
 


Manó2!

Igazándiból úgy tudod ellenõrizni, hogy milyen riasztás volt, hogy figyeled a babát, miközben alszik. Ha két óra alatt is tudott négyszer riasztani, akkor nem is kell olyan sokáig figyelni. Szerintem egy olyan baba, akinek egyébként semmi baja 2 óra alatt 4x nem képes elfelejteni levegõt venni.
a legtöbb monitor akkor is riaszt, ha van ugyan légzés, de percenként kevesebb, mint 10. Esetleg számoljátok a babó légzését, hogy mennyi percenként ébren, alva, vagy amikor a monitor riaszt.
Kérdés, hogy az elemkimerülést össze lehet-e téveszteni a légzésleállással. Nem ismerem a Maxi-phone-t. Ha csak egy visszajelzõje van mindenre, az gáz.
A csak légzésmonitorok sokáig bírják tartós elemmel. Legalább 2 hétig, de a tiétek bébiõr is, nem? Az zabálja az elemet!
Lemászhatott a baba az érzékelõlapról (tudom, hogy ott a matrac, de akkor is) , vagy ez egyáltalán nem érdekli a Maxi-phone-t, akkor is érzékel?

A nyugodt alvás nektek is kell. Ha téves riasztásokat hallatt, akkor szerintem cseréljétek le! Vagy másik ilyenre, vagy másik fajtára.

Snoopy

KépKép
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet:

 

cron