Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Rólam annyit, hogy 31 hetes kismama vagyok, 2005. 06 30. megszűnt a munkaviszonyom( pedagógus voltam), utána 90 nap táppénz, majd
nov. 8ig munkanélkülin leszek.
Hasonló cipőben járó kismamákat keresek.
Több tanácsot is kaptam esetemre:
1. Keressek munkat (7,5 hónaposan ez ugye elég nehéz) - ez a változat nem jött be


2. Passzív táppénz lejárta után igényeljek munka nélkülit (ez ugye biztosításnak számít). Szüneteltessem -28 nappal a szülés várható ideje (dec. 06)előtt és igényeljem a TGYÁSt.

Ez a megoldás tűnik jónak, De

Kaptam 1 nyugtalanító levelet az egészségügyi minisztériumtól - miszerint biztosításom nem folyamatos ( a passzív táppénz miatt),
ezért hiába vagyok munkanélkülin a Tgyás és majd a gyedet aminibálbér 2x ből számolják (mert hiába van meg a Tgyáshoz és Gyedhez a 180 nap biztosítási időm, ezt nem veszik figyelembe, mert
megszakadt a biztosításom). Az oepnél viszont mást mondtak egyszer ugyanezt, legutóbb meg, ha megvan a a 180 nap (és ez megvan) akkor
a béremből számolják.
Arra kérnék mindenkit aki hasonló helyzetben van vagy volt, hogy írja meg neki milyen információi van ezzel kapcsolatban. Válaszokat előre is köszönöm

Üdvözlettel,
Csi 25
 
 


Szia Csi!
Mi újság?Mire jutottatok?Megírod?
Edit

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


sziasztok 3 hete szültem .érdeklödni szeretnék hogy a családit.gyest menyi idö után kaptátok meg.mert kerestem oldalakat de nem találtam.a Magyar Állam kincstárnál sincs irva.válaszotokat köszönöm. andi
 
 

 
 

itt találtam egyértelmű válaszokat:
http://www.oep.hu/pls/portal/docs/PAGE/ ... MO/TERHESSÉGI%20GYERMEKÁGYI%20SEGÉLY.PDF
Vendég
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet:

 

cron