Új privát üzeneted érkezett!

Zsigoa,

A helyzet még rosszabb, mint eddig. :-((
Most már csak 1 mellből hajlandó enni, azt is csak max. 3 percig szívja, és utána elfordul és ordít, hogy éhes. Persze így max. 30g-ot szopik, így fejek ezerrel és így még kevesebbet tud szopni. Van, hogy 1 óra múlva már újra etetnem kell, tejem meg nulla, így jön a tápszer. :-( Hiába fejem, nincs több, lehet, hogy el is fog apadni lassan. :-( Tanácstalan vagyok...

Erika
 


Szia Erika!
Az én fiam is most 3 hos és nagyon hasonló helyzetben vagyunk, igaz nálunk már javult a helyzet.
Szerintem ne keseredj el. Amit itt leírtak nóeked az mind nagyon jó ötlet. Ne add fel.
Nekem néhány hete (valószínüleg idegesség vagy fáradság miatt)egyik napról a másikra észrevehetöen kevesebb lett a tejem. Mi is kb. négyszer szopizunk egy nap és az északát átalusza. Már ott tartottam, hogy a második etetésnél is két ciciböl lakott jól. (ekkor mentem fel a szoptatás topicra) szóvalfejtem és szoptattam és meg lett az eredménye. Néhány napja már este is jóllakik és átalusza az éjszakát.
Szerintem ne add fel. Na megyek mert sír a babám.

Titimke
 
 


Erika,
Ha végre ráharap a cicidre, próbáld meg a szája mellé csepegtetni a tejet úgy, hogy befolyon a szájába pár csepp tej(megjegyzem nem egyszerű feledat). Nálunk bevált, mert hirtelen azt hite, hogy a ciciböl jött a tej. Utána jobban szívta a cicimet. Másnap már nem kellet a cumisüveg.

Amúgy a latoherb tea nekem se vált be.

Titimke
 
 

 
 

Kedves hozzáértők és mindenki!

Az ünnepek előtt bedurrant a bölcsességfogam (nem először) és sos kellet orvoshoz rohanjak. Nem tudtam a saját dokimhoz menni, így a Körzetihez mentem.

Megnézte, oké, felír gyógyszert. Igen ám, de szoptatok! Mekkora gyereket? Másfél éves.
Húúúúú azonnal (doki szerint pár nap alatt) szoktassam le. Rosszul fog kifejlődni a szájpadlása és még fogszabályzóval sem lehet majd rendbe tenni a fogait!
Ehhez mit szóltok?

Ja ilyenkor a tejben már úgysincs semmi hasznos.
Mondanom sem kell nem olyan gyógyszert írt fel amilyet a saját dokim szokott és én kértem. Azt mondta a gyógyszer bevétele és a szopi között teljen el 6 óra. Azért mentem csak bele, mert ez amúgy is így van:-)
Egyébként szopizunk tovább.

Orsi
 
 


Sziasztok!

Remélem tud valaki segíteni nekem.! hete szültem,minden rendbe volt a szoptatással.Most hétfőn este be kellett feküdnöm a kórházba mert elöntött a vér,és csináltak egy egészségügyit.Ezért nem tudtam egy napig szoptatni.De azért fejtem.Kaptam Ergám cseppet is.És most itt állok csütörötkön este és a két mellemből összesen 40 grammot tudott szegény kiszívni.Eszek rendesen,iszom a laktoherbet és szinte egész nap próbálok szoptatni,de nem sok eredménnyelEgyre kevesebb a tejem.Mit csináljak még hogy újra beinduljon a tejelválasztás?????Ha valaki tud valamilyen (bármilyen) módszert segítsen rajtam és a lányomon.Olyan rossz nézni hogy szegény csak szívja-szívja,de nem jön semmi.
Előre is köszönöm.
Bea
 
 


Tudtommal az Ergam cseppnek érösszehúzó hatása van, meglehet, hogy amiatt nem jön elég tej a melleidből, kérdezz rá.
 


Sziasztok!

Szia AliceKép(kicsit OFF,de már rég láttalak. Ivánkával mi újság, jól vannak?)

Bea, sajnos én is úgy tudom, hogy az Ergám cseppek BIZONYÍTOTTAN tejapasztó hatásúak.
Én is kaptam császár után, be is szedettek velem egy egész üveggel, és bírtam is szoptatni két hétig.
(Hála a SöfinekKépKép )
Szerintem kérdezd meg, hogy meddig kell szedned, és, hogy nem lehet-e mást helyette.


Léna

Lilypie Pregnancy tickers
 
 


Szia Nuska, mindenki jól van, Iván 8 hónapos, 6 hónapos kora óta áll, és mára már kapaszkodva jár is, virgonc, sőt állitólag tegnap kimondta az első szót is, hogy dejede (gyere ide) Kép

Ami az ergamot illeti, tök mindegy mit szed helyette, vérzésnél érösszehúzót adnak, akármit adnak, mindegyiknek ez a hatásmechanizmusa. Ilyenkor az orvossal együtt mérlegelni kell, hogy minek van a nagyobb kockázata az esetleg ujra bekövetkező vérzésnek, avagy a szoptatás csökkenésének. (Nekem még az is gyanús, hogy az eü. küret is bekavarhat, ilyenkor a régi méhnyálkahártyát kaparják ki és uj képződik - csak mellesleg jegyzem meg, hogy iszonyúan nagy ilyenkor a teherbeesés lehetősége is, régen sok medőnek hitt asszonynál méhkaparást csináltak és láss csudát utána rögtön teherbeestek.)
 


Bea!
Az első pont: nyugodj meg! A babád nagyon okosan szívja az üres cicit is, ezzel csinálja a több tejet. Ha egy kicsit visszaolvasol, fel van sorolva pár dolog:
-homeopátiás bogyók (Utricia Urensis? alacsony potenciálú)
-a www.nandu.hu oldal shop-jából a More Milk Plust
-az alábbi receptet:
250gramm búza,
100gramm zab
150gramm vaj (nem margarin!!!)
150gramm árpa
egy marék kesudió (kb 100-150g)
150gramm barnacukor (de a jó minőségű méz is kiváló)
Elkészítés: a gabonát lisztté őröljük, a kesudiót finomra aprítva/darálva aranybarnára pirítjuk, ezután hozzákeverjük a vajat és a cukrot/mézet. Tíz-tizenöt másodperc múlva levesszük a tűzről, és ha kicsit kihűlt, három -öt evőkanálnyi vízzel elkeverve két-három centiméter átmérőjű golyókat formálunk. Naponta öt-hét golyócskát ajánlatos elfogyasztani.
Ez az adag körülbelül 40 golyócskára elegendő.
-birsalmalé
-méhpempő tabletta - feltéve, hogy nincs pollenallergiád.

A két legfontosabb dolog: te ne aggódd agyon magad, és a baba legyen minél többet mellen. Érdemes a 4-5-6 cicibőlKépszoptatást is bevetni - vagyis egy szopi alatt többször áttenni egyik mellről a másikra.

Sok sikert!
Borcsa

Borcsa
KépKépKép
 
 


Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni... 11. napos babámat császárral szültem 3540 grammal, a kórházból 3480-al jöttünk ki, ott persze tápszerezték, mert nem volt elég a tejem, ahogy továbbra sem elég. Ma mértem meg legelőször a babát és ugyanakkora, mint amennyivel kijöttünk. Továbbra sem elég a tejem, pedig majdnem folyton a cicin van, éjjel is mellettem alszik és minden nyöszizésre tömöm szájacskájába a cicit. Napközben is megtehetem ezt, mert segítségem van és mindent az ágyba hoznak ha kérem, tehát a gyakori inger a mellemnek megvan, de 200-250 gramnál akkor sem tudok naponta többet adni neki. Eddig itthon nem kapott pótlást, ma adtam legelőször az anyatejgyűjtőből hozott tejet és nyugisabb is volt a napunk, de félek, hogy majd leszokik a ciciről és... Köszi előre is a segítséget, Éva
 
 


Szia Eva,
szerintem vegyel legalabb egy egyszeru kezi pumpat (nekem ketto is volt, de az egyszerubb/olcsobb jobb volt mint a masik). Persze probalkozhatsz kezzel is, de az nekem soha nem jott ossze. Miutan befejezte a baba az evest mindig szivd le meg ami bentmaradt, amit persze kesobb oda is adhatsz neki. Szerintem ez tutira noveli a tejmennyiseget, en ezt csinaltam, a tej nagyon megindult, igaz a szoptatas megsem nagyon jott ossze, de legalabb a sajat tejemet tudtam adni a babanak (ha ket honap mulva meg mindig nem megy jol a szoptatas, erdemes elektromosra atvaltani, mert a kezed nem fogja birni egy ido utan). Ha erdekelnek meg tovabbi tapasztalatok ezzel kapcsolatban kerdezz nyugodtan.
Eniko

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
 


Sziasztok
4 hónapos a kisfiam és kb egy hónapja nem akarja csak az egyik cicimet elfogadni. Abban van most elég, de a másik rohamosan csökken. Ahogy van időm fejem. UU bogyót szedtem, most a Ricinus-t ajánlotta a patikus, laktóherb és Herbalakt napi 3-4 csésze - felváltva iszom. Plusz napi 2,5-3 liter mást (ásványvíz, milusan, narancslé, almalé, tej, amit találok). Mit tudok tenni, hogy szopizza a "kevésbé" kedvelt cicit is? Amúgy probléma nincs, majdnem 7,5 kg, de nem akarok leállni a szopikával. Ha van még jó tanácsotok szóljatok... köszi Szilvi
 


Szilvi,
először is kezdd mindig az evést a "rossz" cicivel, és ne idegeskedj. Az én lányom egyébként - éppen most írtam egy másik topikba, a szopisztrájkosba, itt van efelett egy kicsivel - fél éves korától csak és kizárólag az egyik ciciből szopizott, és ezt folytatta 22 hónapos koráig (két napos korától nem szerette a másikat, csak fél évig bírtam a trükközést). Ezt azért írom, hogy lásd, egyáltalán senkinek semmi oka leállni a szopival.
Vannak mindenféle pozíciók, amiket ilyenkor érdemes kipróbálni, ezzel gyakran fel lehet kelteni újra a baba érdeklődését a másik cici iránt is. A Szoptatási pozíciók topikban, főleg annak archívjában találsz jó képeket és leírásokat ehhez. Van pl. egy "szájba lógatós" verzió, amikor a bébi ritkán veszi észre, melyik cici van éppen a szájában. Nekünk hasonlóan működőképes volt egyfajta függőleges szembenülős póz is (négy-öt hónaposan alkalmaztuk, amikor már jól meg tudtam támasztani a hátát). Próbálkozzatok, nektek mi jön be jobban. A többit meg tökéletesen csinálod, csináljátok Kép
A Ricinus az micsoda? Erről a verzióról még nem hallottam...

Üdv
Kriszi
 
 


Hello Kriszi,
Persze, hogy megint veled talcsizom... Kép
Úgy tűnik, ha állva szopiztatom a kevésbé tetsző cicivel, úgy rövid ideig, de eszik egy keveset. Fejni mostanában ebből a ciciből kb 20-at tudok. Szép mi?
A ricinus communis-t ajánlották, állítólag hatásosabb mint az urtica. Fene tudja.
Ezek szerint még mindig "egyben"?
Köszi a gyors választ, puszi
 


Sziasztok!

Most olvastam egy írást a neten, jól fel is húztam magam. Nemrég ugyanis volt egy sztori, miszerint egy angol nö hazarepült amerikai üzleti útjáról, mert az egyéves gyermeke nem volt hajlandó cumisüvegböl inni (de talán még ételt sem fogadott el).
Nos a cikk írója azt állítja, hogy aki egyévest még szoptat ,az kizárólag saját szükségleteiböl teszi (érzelmi?), és hogy a gyerek csak azért szopizik tovább, mert "szót fogad az anyjának". Mert ha az anya azt sugallja, hogy a jó gyerek szopizik, akkor a nem szopizás=rossz gyerek, és az pedig büntetéssel jár. (Hogy egy egyéves esetleg nem ismeri a büntetés fogalmát, az biztos nem jutott még eszébe).
Továbbá ezek a gyerekek anyafüggöek, semmit nem tudnak (és nem is fognak) maguknak csinálni, mert könnyebb anyát megkérni, nem tudják mikor éhesek (???) stb. Ezeket az állításokat oldalakon keresztül tudnám cáfolni gyerekem példájával, de most nem fogom.
[nagy sóhaj]
Ezért van az, hogy Angliában a babáknak mindössze 20 %-át szoptatják hat hónapos korában Kép
 
 


Kat_ica!

A cikk lelőhelyét meg lehet tudni?

Köszönöm előre is.
 
 


Zita!

Megpróbáltam idetenni a linket, de valamiért nem müködik. A www.timesonline.co.uk - n van, a címe "Breast feeding: know when to stop"
Volt egy sokkal pozitívabb is, más szerzötöl, az pedig ". . . or just go with the flow?" címmel.

Esetleg mélben el tudom küldeni, angolul vannak.

Kati
 
 



Köszönöm mindkettőtöknek.

Kíváncsi vagyok nagyon rá, hogy ekkora őrültséget mivel magyaráznak.

Üdv:

Zita
 
 


Biobaba,

A másikat is idetennéd? Az egyensúly kedvéért Kép
(Illetve a fenti cikk alján van egy link ahhoz is)

Kati
 
 


Szia Kati!

Azt nem talalom. Most nem akarodzik megnyilni az az oldal.

OFF
regen irtalKép
ON

Biobaba
 
 


Szilvi,
naná Kép
Úgy érted, hogy te állsz, vagy hogy ő? Kép
Én anno fénykoromban (amikor még jött fejéssel) 50-et tudtam lefejni a "rossz" ciciből, de ez csak akkor fordult elő, amikor már érzésre kimondottan túl volt telítődve. Később annyit sem, pedig rendszeresen túltelítődött. Szóval a fejés végképp nem mérvadó, és minél idősebb a baba, annál kavésbé (merthogy idővel gyengül a tejleadó reflex, de ez a tejtermelés mennyiségével nincs direkt összefüggésben).
Ami engem illet, még egyben és boldogan Kép

Kati,
jujj Kép

Üdv
Kriszi
 
 


Akkor mégegyszer megpróbálom én Kép
http://www.timesonline.co.uk/article/0, ... 57,00.html

Zita,
Nem magyarázzák semmivel, ez az átlagos nézet itt Angliában Kép Bár az egyéven túli szoptatásról ír, már az elején kijelenti, hogy egy anyának nem kell mártírrá lennie, nem csak szoptatással kötödhet a babához.

4 hónaposan már hozzátápi van, 6-8 hónaposan pedig tápszer anyatej helyett. Ha szoptatnak egyáltalán. Persze vannak végletek is, és itt vagyunk mi többezer anyuka, akik (állítólag) "titokban" továbbszoptatják kisgyermekeiket, akár iskolás korig (Ami itt 4 évet jelent)

Biobaba,
Írok Kép

Kati
 
 


8123-1599257%2C00.html,http://www.timesonline.co.uk/article/0,,8123-1599257,00.h tml
Kati, nem tudom a tiedre miert nem lehet rakkatintani, azert tettem ide. Ez a cikk nagyon erdekes kerdest vet fel, ezen sose gondolkoztam, hogy biologiailag nekunk meddig kellene szoptatni, bar szerintem het ev nagyon sok lenne.
Viszont azert a masik cikk nem olyan veszes, legalabbis, ha egy olyan anyuka szemszogebol nezed, aki nem volt valami miatt kepes szoptatni, vagy legalabbis hosszan szoptatni (nem azert, mert nem szerette volna, es nem torte magat minden erovel azon, hogy ez sikeruljon, de megse), annak azert sokkal megnyugatobb ilyet olvasni, mint azt ami a szoptatas elengedhetetlenseget fejtegetei. Igenis fel tud noni egy gyerek tapszeren es ugyanolyan ertelmes lesz, mint tarsai. Mivel en csak rovid ideig tudtam szoptatni, es itt (USA) nem egyszeru anyatejet beszerezni, ezert mi is tapszert hasznaltunk. Persze legkozelebb remelem osszejon egy hosszu szoptatas, es nem tudom meddig fogom majd akkor, de ameddig jolesik.
Eniko

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
 


hat nem tudom miert keverte ossze a cimet a rendszer, erre se lehet klikkelni..

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
 


Erre lehet klikkelni:
... or just go with the flow?

A szövegben a \ newurl{cím,szöveg} paranccsal lehet linket elhelyezni (a "\ n" helyett "\n" kell, csak akkor ezt is linkesítette volna). A fenti linket azért rontotta el a rendszer, mert szerepelt benne három vessző. Ezért az első vesszőnél (az "article/0," után) úgy értelmezte, hogy vége a címnek, jön a szöveg. Ezért lett a cím a linkben ilyen rövid, a szöveg meg ilyen hosszú.

A megoldás: a vesszőket kódolni kell, hogy csak a böngésző tudja, hogy vesszőről van szó, a fórum nem. A vessző kódja a "%2C". Ha egy cím vesszőket tartalmaz, és azokat erre lecserélitek, akkor normálisan kattintható lesz. Tehát 0,,8123-1599257,00.html helyett 0%2C%2C8123-1599257%2C00.html kell.

biopapa Kép
 
 


 
 


Sadrien: csatlakozom Kép
Az ilyen cikkek csak tovább éltetik az amúgy is jelen lévő tévhiteket, hülyeségeket. Szomorú.

Kriszta

Kép
KépKép
 
 


Picit visszaolvastam, és az jutott eszembe az "anyafüggő" gyerekekről, hogy azért érdekes, hogy mennyire félnek a mai társadalomban a szoros kötődésektől. Legalábbis nekem ez jön le ebből a hozzáállásból, pedig sztem az a normális, ha az ember gyereke kötődik a szüleihez. Bár valószínűleg a fogyasztói társadalomnak nem érdeke ez,Kép, vagy nem tudom, mivel magyarázható, mindenesetre szomorú.

Egyébként meg csak panaszkodni néztem be ide, összefutottam itt a fórumon egy anyukával, akinek a babája ugyanolyan éhenkórász volt, mint az enyém, az első hetekben, de ráfogták, hogy hasfájós, azért sír annyit (mert ugye félórnáként mégse lehet éhes), és most csak négy óránként etetheti. Nagyon kiakadtam azon, hogy még van gyerekorvos, aki képes ezt a barbárságot elkövetni.

KépKép
 
 


Connie, írtam neked mailt a profilodban lévő címre.
Kriszta

Kép
KépKép
 
 


Kriszta,
Megkaptam, köszi, válaszoltam is tegnap.

KépKép
 
 


Sziasztok!

Olvastam egy érdekeset és kíváncsi lennék a valóságra és a magyarázatra, márha van rá:

"Bár védőnéni még nem ajánlja, mert "bedúsul a levegőben az oxigén(?), és a babák 3-4 órát alszanak tőle, és nem tudnak akkor enni"

Igazából a bedúsuló oxigén keltette fel az érdeklődésemet :lol:

Kép
 
 


Sziasztok!

Ezt találam! Érdekelne, hogy ez most tény, avagy tévhit?!


Bár védőnéni még nem ajánlja, mert "bedúsul a levegőben az oxigén(?), és a babák 3-4 órát alszanak tőle, és nem tudnak akkor enni"

pusz

Kép
 
 


Bocsi, úgy jelezte, hogy nem ment el...

Kép
 
 


Sasha

Engem az érdekelne,hogy mi az,amitől bedúsul az oxigén? :roll:

 
 


Anyapoc!
Hát ez az, hogy dúsul be?
De úgy látom nem teljesen szúrtam be...
Szóval a levegőre nem lehet őket vinni... És ezt nem értem, a lakásban mi van, ha nem levegő?
Akkor ennek semmi valóságalapja nincs... és tényleg idevaló.

sasha

Kép
 
 


Hihi!!! :D
nem is tudtam h. vannak ilyen tévhitek. Az elsö 7végén az ujszülött fiam nem tudta rendesen megfogni a bimbom és ezért nem tudta rendesen szivni a tejet, anyum ekkor gyorsan melegitett vagy 1 liter tejet és hozott inni, h. majd attol több tejem lesz. Amig nem olvastam a tévhiteket én kitartoan ittam a tejet, a joghurtot mert attol majd több tejci lesz a babának :DDDD

jo tudni és tetszik h. ilyesmi is van a társalgoban

ja és engem is mindig megkérdeznek h. van elég tejem, szerintem jol fejlödik a fiam,2 honapos létére 5kg .3800g al született.

Lyna
 


Hozzászólás szerkesztése/törlése
sziasztok!

Lányok, lenne egy nagyon fontos kérdésem!!!!!!!!!!!!!!!!! Én is császárral szültem, nem szoptattam és már lassan 3 hónapja megvan a baba és még mindig nem jelentkezett nálam a menzesz!!!!!!!! Szerintetek mi lehet a baj? Van e valaki hasonló cipőben?

Képwww.nagyonbaba.hu]Kép[/url]
 


Magdolnam, szerintem semmi bajod, kell egy pár hónap, mire visszarendeződik a hormonháztartásod. De biztosat a nőgyógyászod tuti tud mondani.

Amúgy milyen jó lenne ezt a topikot feléleszteni. Szerintem sok fontos info van benne, olyanok, amelyek sok mamának segíthetnének a szoptatás során.
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!

Van itt valaki? Segítség kellene de nagyon :(

Tündi
Kép
Kép
 


Milyen segítségre van szükséged?

Anna (9 gyermek anyja)


Sziasztok!

Nem tudom.hogy igaz e ? A szolárium tényleg elapasztja a tejet?Már sok mindent hallotam ezzel kapcsolatosan de olyantol még nem aki valojában át is élte ezt?
 
 


Szia Dancus!

Hát, semmiképp sem ajánlott szoptatás alatt a szolárium. Egyrészt, valóban befolyásolhatja a mennyiséget (de lehet tőle több is, viszont emiatt kialakulhat gyulladás is), aztán számolni kell a fertőzésveszéllyel, és nem utolsósorban, több méreganyag szabadulhat a véredbe a szoli hatására, ami a tejbe is átjuthat.

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Szia Dia!
Úgy vettem észre, hogy te nagyon sok témában otthon vagy. Tudnál még néhány kérdésemre választ adni? Igazándiból nem találtam ennek megfelelő topicot, így golndoltam mivel a szoptatásra is tartozik, így megkérdezem. Persze egy-kettőbe beleolvastam, de nincs rá időm, hogy mindet végigolvassam.
1. Csak a szoptatás mennyire jelent védettséget? Vagy ez is egyénenként változik?
2. Mennyi idő alatt szokott menstruáció jelentkezni szoptatás alatt általában?
3. Szeretnék nagyon valami mozgást végezni, de hallottam, hogy az is befolyásolja a tejcsi mennyiségét, mivel a szoptatás alatt egyre gyarapszik a testsúlyom, és szeretném magam kivűlről is formába hozni. Nagyon jótt tenne egy kis mozgás. Mit tudsz ajánlani?
A válaszaidat elölre is köszönöm.
Bebcsi
 
 


Bebcsi!

Sajnos, az első két kérdésre mindenképp csak az a válasz, hogy tök egyéni a dolog. Általában amíg valaki éjszakai is és nappal is csak szoptat, védettnek vehető, de mivel a hormonháztartásunk nagyon változó, jobb, ha a biztonság kedvéért vagy gumival, vagy tablettával védekeztek.
A menzesz a fentiek fényében dettó változó idő után áll helyre.
Mozgásban jó lehet a finom és lassú kocogás, fokozatosan. Vagy az otthoni torna. A tánc, a sok séta, akár a bringázás is, ha beáll a jó idő.

A súlyzózást viszont ajánlott kerülni, az úszással pedig a fertőzésveszély miatt érdemes még kicsit várni.

Dia
dia
Budapest
 
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: