Új privát üzeneted érkezett!

Tanúsíthatom, hogy a bikák egy része ad tejet. Kép

V.
Virág
 


Kép
kíváncsi
 
 


Khmmmkhmmmmmmm
Vendég
 

 
 

A bika és a tejröl a véleményem:
Kép
DE
Viraaagom, Viraaagom, utolag jutott az eszembe, hogy arra is gondol6tal, hogy vannak Bika jegyében született nök, akiknek van tejük... Mint pld Te, Lelkem... De mivel bikakat emlegettetek Kivancsival, masra gondoltam...KépKépKép
Ez OFFFFFFFFF a javabuuul. Kép
Vendég
 


jajajaj, én a bika jegyében született nőkre gondoltam!!! KépKépKépKépKépKépKépKépKép (Ha hiszitek, ha nem Kép) De végülis a másik értelmezés is kitellt volna tőlem... Kép

Na pusszancs,

Virág Kép
Virág
 


Remélem, akad Bika a közeledben!!!Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Most gyors leszek, mert még dolgoznom kell és nehezen viselem, hogy minden ejjel 2 óra után fexem le. No igaz, ma este már aludtam egyet, csak most felébredtem és a szorgalmas lányok ilyenkor dolgoznak Kép

Cory, valaki belinkelte ide a kismamás cikket, ,ezezk a vashiány tünetei: "Ebből következik, hogy hiánya is szerteágazó tüneteket okozhat: legszembetűnőbb a szellemi teljesítőképesség csökkenése és a fáradtság – mindkettő az állandósuló oxigénhiánnyal hozható összefüggésbe. Jellemző a fertőzések iránti fokozott fogékonyság, az étvágytalanság, az égető érzés a nyelven, a szájzug berepedezése, a hajhullás, a sápadtság és a töredező köröm. A szapora szívműködés és más, keringési rendszerben megmutatkozó tünetek már súlyos vashiányos állapotra utalnak. "

Ezzel persze te nem mész sokra, a babáknál a súlygyarapodás hirtelen csökkenése, stagnálása is lehet jel. Erről majd mindenképpen kérdezd meg a dokitokat, mit gondol, mire figyelj pontosan. Mivel anyatejet kap a csöppség, biztos, hogy jól fel fog szívódni a vaspótlás.

Anyapoc, persze, nem ugyanaz a fehérje, mintahogy nagyon sokféle fehérje van. Ezt úgy kellett érteni, hogy ugyanattól az állattól származik a hús, mint a tej és létezik keresztallergia (asszem ez a neve.) Például vannak olyan emberek, akik allergiásak a tojásra és a csirkehúst sem tolerálják. A tapasztalatok azt mutatják, hogy sokan, akik nem bírják a tehéntejet, a marha- s a borjúhúsra is allergiások. Mindenesetre egyszerűbb volt azt mondani, hogy ugyanaz a fehérje (már csak azért is, mert az angol leegyszerűsíti a dolgot és bovine-protein néven referál az összes marhában található fehérjére), csak nem számítottam rá, hogy egy biológia tanárral találom szembe magam Kép

Kismama táblázat: ők igyekeztek elsősorban a hazua ajánlásokat figyelembe venni, úgy állították össze a táblázatot. Sajnos, a mostani oktatóanyagban, amin dolgozom, én is kénytelen vagyok egy csomó mindent úgy írni, ahogy az itthoni ajánlásoknak megfelel. Ráadásul kutatásaim eredményeképp újra és újra felül kell vizsgálnom mindazt, amit én is ajánlani szoktam, méghozzá a legfrissebb kutatási eredmények figyelembevételével. Ha meggyőznek, képes vagyok rá, hogy ne a régi nótát fújjam, végül is a naprakész tudás elengedhetetlen a szakmámban. Így jártam a cöliákiával, kénytelen vagyok elhinni Veres doktornak, hogy adhatók a gabonafélék féléves kortól.

Iboly
iboly
 
 


Jaj, bocs a rengeteg melléütésért!!!
iboly
 
 


Iboly,
akkor én ezt nem értem. Most fél éves kortól mégis adható? VAGY ÉN VAGYOK HÜLYE??? Egy kis magyarázat elkelne... Kép

Kukacz,
bika jegyű, avagy egy jó pasi? Kép

Virág
Virág
 


Iboly!

Cöliákia: merthogy ha kialakul, akkor akkor is, ha csak 1 éves kor után adjuk, ha meg nem, akor elöbb sem, viszont fontos anyagok vannak benne?

Ezt találtam az Anyák lapjában (a cikk cime "Szomorkás gyermekágyasok"):

A legsúlyosabb szövödmény, a gyermekágyi (laktációs) pszihózis ... Korábban feltételezték a szoptatás kóroki lehetöségét is: bár ez meggyözöen nem nyert még bizonyitást, az viszont kétségtelen tény, hogy ilyen esetekben a tejelválasztás leállitása elösegitheti a gyorsabb gyógyulást.

Mi a véleményed?

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Sziasztok!!!
Iboly, én sem IGAZAN értem...Kép
Viraaaag, igen, jo pasi!!!Kép Es a Tijjjed???
Beszti, nem is tudtam, hogy létezik Anyak lapja...
Vendég
 


Kukacz,
jó pasi? Nos. Van egy jó apa a közelemben. Egy jó férj. Egy jó barát. Egy jó segítség, lelkitámasz mindenben. Mindez egy személyben. Ezek után szinte pofátlanság azt kérnem, hogy ennek a a majdnem tökéletes teremtésnek legalább akkora legyen a libidója, mint az enyém. KépKépKép (Kép)

Virág
Virág
 


Virag, OFFFFFFFFFFF még mindig: jobb, mintha forditva lenne, nem??? Pusszancs: KukaczKép
Vendég
 


Kukacz OFF:

EZ UGYE NEM EGY GÓLYA??????????????????? KépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKép Elég volt a gólyákból! Kép (Hehehe, tudod, mi volt a jelem az oviban?)

Virág
Virág
 


Az enyém csiga volt...miért??? Kép
kíváncsi
 
 


Virág, Virág, hogy hogy ébren vagy még ily késői órán? Kép Igazán nem értem... Kép
iboly
 
 


Iboly,
inkább válaszolj a 05:43-as hozzászólásomra, jó? KépKépKépKépKép

Kíváncsi,
mert az enyém gólya. Csak a gyerekeim számára akartam rímelni. Kép

Virág
Virág
 


Virág,
nem azt kérdeztem, hogy a tiéd mi volt, arra rájöttem, Kép, az volt a kérdés, hogy az enyém akkor miért csiga??? Kép
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


kíváncsiga KépKépKépKépKép

Kukacz,
ezerszer jobb! Nem is mentem volna hozzá egy pepita hapsihoz soha. Kép Anyám aszonta, mikor látta, mennyire lusta vagyok (mindig elblicceltem a házimunkát Kép szegény húgom...), hogy olyan hapsit kell fognom, aki megcsinálja helyettem. Ez a szülői programozás. Kép Na azért nem azt a következtetést levonni, hogy mindent a kedvesem csinál!!! Messze nem, de segít, ahol tud. Kép (Pl. mosogat. Iboly KépKépKép)

V.
Virág
 


Viraaag, Kivancsi!Az én jelem zöld alma volt. Abban lehet kukac tulajdonképpen. A csiga nem szép allat...Kép Az én férjem is szuper, csak kissé itthonülööös, és belölem is azt farag... Na, megin OFFFFFFFFF... Mosogatni szeretek. Minden hazimunkat, tulajdonképpen. Tehat jol jart velem... A Fiamat viszont nagyon gyakran teszi tisztaba. Nagymamam merengve mesélte, hogy az én Apukam engem sose tett tisztaba...Kép Pszichés gondok innen???Kép
Virag:
Kép
Vendég
 


OFF:
Nekem szanko volt a jelem. Kép
Bocs, ezt nem lehetett kihagyni...amugy gondolkodtam rajta vagy ot percet, mire eszembe jutott.
1 hete ovodas a kozepso fiam: tele piknik kosar a jele (es utal enni a gyerek).
Kép
Zsuzsi
Mi is a topik cime?
zsuzsi74
 
 


Sziasztok!

Kicsi a témához visszaétrve(Kép),segítsetek légy szi.
Most 23 hónapos a kisfiam,és lendületesebben szopik,mint 3 hónaposan:naponta kb.5-6x,ebből min.1x éjszaka.Tejem is van még jócskán.
Egyszer abbahagyja majd magától,vagy elkerülhetetlenül kínlódnom kell majd a leszoktatással?

Köszönöm.Mariann
mariann
 
 


Virág! Kép

Virág, Beszti! Igen, Veress doktor szerint, aki nem mellesleg gasztoenterológus, cöliákia az arra hajlamos embereknél így is, úgy is kialakul, lényeg, hogy nem szabad túl korán bevezetni a gluténtartalmú gabonaféléket. Ez szerinte és a Magyar Csecsemő- és Gyermekorvosok Szakmai Kollégiuma szerint a féléves kor. (Ami nekem azért hangzik picit viccesen, mert ugye semmit sem kéne bevezetni hamarabb, de hát muszáj ezt így egyértelműsíteni a korai hozzátáplálók kedvéért.)
Ugyanakkor viszont létezik szerzett gluténallergia, ami nem biztos, hogy kialakul, ha várunk a glutén bevezetésével. Mint minden allergiára, erre is jellemző, hogy nagyobb esélye van a babának rá, ha a családban van allergiás (BÁRMILYEN allergiát értsetek ezalatt, a pollent is, ekcémát is.)! Éppen ezért a fent említett szakmai kollégium szerint érdemes várni egyéves korig a gluténnal, ha valaki allergiás a családban. Meglátásom szerint ma már elég kevés olyan család van, ahol semmiféle allergia nem ütötte még fel a fejét..., a következtetést ki-ki vonja le magának.

Beszti, kiváncsi vagyok, van-e még olyan betegség vagy probléma a Földön, aminek a megoldását nem a szoptatás abbahagyásában látják egyesek? Kép
Képzelj el egy anyukát, aki hajlamos olyasmire, mint a depresszió, akinek problémát okoz a csecsemő ellátása, mert nem bízik önmagában, nem hiszi, hogy ő tényleg jó anya lehet, aki el tudja látni a babáját, akinél gondolt okoz a kötődés kialakulása, esetleg még a szülés sem úgy sikerült, ahogy szerette volna. Ezek után jön valaki és arra bíztatja (rendkívül tudományosan megmagyarázva), hogy hagyja abba a szoptatást, mert az az oka mindennek. Anyuka abbahagyja, majd ezért is marcangolja az önvád, hogy még erre sem jó, hogy a saját tejével tudja táplálni a gyermekét. Ellenben ha valaki megerősíti őt mindabban, amit csinál, ha segítenek neki a szoptatásban, javulhat az állapota.

Egyébként a gyermekágyi depresszió az új anyukák 10-20 százalékánál alakul ki, ha jól tudom, 2-6 héttel a szülés után. (Jóval több - 50-80% - érzi meg a hormonváltozásokat és kerül bele egy érzelmi hullámvasútba 2-3 nappal a szülés után, de ez nem a gyermekágyi depresszió!!!)

Az én jelem a vitorláshajó volt, találjatok már nekem is összefüggést!

Sziasztok, most egy darabig nem jövök. (Azért az "összefüggésért" még lehet, hgy bekukkantok.)

Iboly
iboly
 
 


Mariann, egyszer abbahagyja majd a kis lurkó! Arra figyelj, hgy ne unalomból szopizzon! Ha van elfoglaltsága napközben, akkor általában csak azért szaladnak oda anyához szopizni egy kicsit, hogy biztosak legyenek benne, hogy megvan még Kép De tényleg: biztonságérzet, odabújás, vigasz, fájdalomcsillapítás, mamaillat. Aztán már szalad is felfedezni a világot. Ez így nem kóros. Az éjszakai szopi is belefér. Bármeddig, ha nem okoz neked gondot.

Iboly
iboly
 
 


Hello Iboly, a Fiam jele vitorlashajo a bölcsiben (csak néha jar...)KépHozzam nagyon illett volna a vitorlashajo, zaklatott, Vilagjaro multamat figyelembe véve...KépA szülés utani depresszio AZONNAL is kialakulhat, még a korhazban!!! Nekem nem volt, söööt, én nagyon BOLDOG voltam, amint kibujt a Fiam, de az 1ik legjobb baratnöm annyira depresszios volt a korhazban, hogy nem akarta, hogy barki is meglatogassa, 1folytaban zokogott...Kép Azota a lanya 18honapos, és imadja öt a zzzanyja!!!Sokaknal viszont akkor alakul ki a depresszio, amikor hazamennek, és a csajszi megijed, hogy nem tudja ellatni a picurt, vagy a hormonjai szorakoznak... Az enyémek ugy szorakoztak, mintha naponta 3x legalabb Extasy-t ettem volna!!!(Pedig csak 2x). (Nehogy elhiggyétek!!!Még nem "kostoltam", és nem is all szandékomban!!!)Kép SOK PUSZI MINDENKINEK!!!
Vendég
 


Hello Iboly, a Fiam jele vitorlashajo a bölcsiben (csak néha jar...)KépHozzam nagyon illett volna a vitorlashajo, zaklatott, Vilagjaro multamat figyelembe véve...KépA szülés utani depresszio AZONNAL is kialakulhat, még a korhazban!!! Nekem nem volt, söööt, én nagyon BOLDOG voltam, amint kibujt a Fiam, de az 1ik legjobb baratnöm annyira depresszios volt a korhazban, hogy nem akarta, hogy barki is meglatogassa, 1folytaban zokogott...Kép Azota a lanya 18honapos, és imadja öt a zzzanyja!!!Sokaknal viszont akkor alakul ki a depresszio, amikor hazamennek, és a csajszi megijed, hogy nem tudja ellatni a picurt, vagy a hormonjai szorakoznak... Az enyémek ugy szorakoztak, mintha naponta 3x legalabb Extasy-t ettem volna!!!(Pedig csak 2x). (Nehogy elhiggyétek!!!Még nem "kostoltam", és nem is all szandékomban!!!)Kép SOK PUSZI MINDENKINEK!!!
Vendég
 


Hello Iboly, a Fiam jele vitorlashajo a bölcsiben (csak néha jar...)KépHozzam nagyon illett volna a vitorlashajo, zaklatott, Vilagjaro multamat figyelembe véve...KépA szülés utani depresszio AZONNAL is kialakulhat, még a korhazban!!! Nekem nem volt, söööt, én nagyon BOLDOG voltam, amint kibujt a Fiam, de az 1ik legjobb baratnöm annyira depresszios volt a korhazban, hogy nem akarta, hogy barki is meglatogassa, 1folytaban zokogott...Kép Azota a lanya 18honapos, és imadja öt a zzzanyja!!!Sokaknal viszont akkor alakul ki a depresszio, amikor hazamennek, és a csajszi megijed, hogy nem tudja ellatni a picurt, vagy a hormonjai szorakoznak... Az enyémek ugy szorakoztak, mintha naponta 3x legalabb Extasy-t ettem volna!!!(Pedig csak 2x). (Nehogy elhiggyétek!!!Még nem "kostoltam", és nem is all szandékomban!!!) SOK PUSZI MINDENKINEK!!!
Vendég
 


KépNa, hogy ez mé ment at ennyiszer??? BOCS!!!Kép
Vendég
 


Engem pontosan a szoptatas mentett meg a depressziotol igy harmadszorra. Nem mondom, hogy nem viselt meg igy is a kialvatlansag, idohiany, stb. az elso nehany honapban, de zongorazni lehet a kulonbseget osszehasonlitva az elso ket gyerekkel eltoltott gyed-es idokkel!
Annnnnnyira egyszeru, es szuper dolog szoptatni, hogy el sem tudom mondani! Es a tudat, hogy vegre sikerult!
Ez itt a reklam helyen, nem?
Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Sziasztok!

Én előbb pöttyöslabda voltam, később pedig napocska. Konklúziók???Kép

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Iboly! Szerintem azért nagyon nagy különbség van gyermekágyi depreszzió és pszichózis között. Az utóbbira az a jellemző, hogy a szerencsétlen anyuka totál elveszti a kontaktusát a való világgal, totál inadekvát lesz. Agresszív lesz, vagy magát akarja megölni vagy a csecsemőjét, meg hasonló durvaságok. Egyszóval életveszélyes állapot, amit sürgősen kell infúziókkal kezelni.
Én még nem láttam ilyet, talán nem is olyan gyakori, de ha írnak róla, akkor talán előfordulhatott már. Mindenesetre ilyen esetben én is jobbnak látnám, ha a baba nem maradna arra az időre a mamájával, amíg ő nem kerül jobb állapotba. Bár azt nem tudom, hogy tényleg segít-e a terápiában az, ha elapasztják a mama tejét?
Na szóval csak annyi, hogy azért a pszichózis egy sokkal-sokkal durvább állapot, mint a depresszió.

Menta
menta
 
 


Glutén:
Szóval akkor maradjon az egyéves kor???

További allergiák:
Valakinek azt mondta bőrgyógyi, hogy a banánallergia kb olyan gyakori, mint a krumpliallergia. Igaz ez???

Ildi

Ildi
pildi
 
 


A banán maga allergizál vagy az a vegyszer, amivel lekenik, hogy szép és kívánatos maradjon a tengerentúli utazás során?
rjuli
 
 


Menta: én sajnos láttam már ilyet Kép Nem tudom, mi volt orvosilag a diagnózis, de az biztos, hogy maga ellen fordult Kép

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok. OFF.Kép
Menta, Cory, sajnos olvastam ilyenröl... Egy drogos csaj kidobta a szülészet 4. emeletéröl a pici babajat par évvel ezelött... Most is elömasznak a könnyeim, ha eszembe jut. Aztan sokaig ment itt a pereskedés, hogy ki volt a hibas??? Aki engedte a drogos csajt a RENDES szülészeten szülni, nem valami ideggondozo intézetben, vagy, az, aki nem tette fokozott felügyelet ala, vagy maga a nö, mert minek vallalt gyereket...???Kép
Egy masik szintén drogos spiné pedig hagyta éhenhalni a babajat, mert ö éppen "repkedett"... Es képzeljétek, az ügyvédjének volt pofaja megnyerni a pert, kimondtak, nem a csaj volt a hibas, nem volt beszamithato allapotban!!!Azota szült még 1 babat, hazavihette a korhazbol!!!!!!!! Ez par honapja volt. Teljesen kiakadtam!!!Kép Természetes, hogy nem készakarva hagyta éhenhalni az elsö kislanyat, de mi lesz, ha a masodikkal visszaesik a kabitoszerezésbe???Jajjj... Annyira szomoru dolgok ezek...Kép
Bocs, hogy ilyen sötétre sikeredett ez az üzi... De SAJNA ez is a valosag 1 része...
Vendég
 


Kukacz: akiről én beszélek, az egy teljesen egészséges lány volt. Járt pszichológushoz, úgy tűnt, javul már, és mégis Kép

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Cory, 1 gyerekkori iskolatarsnöm pedig vizbe fojtotta a kisfiat. Ennek mar 10 éve...Kép Na, de mindez OFF, legyünk vidamabbak... Ne irkaljunk ilyesmiröl!!!
Mi lett az ismerösöd férjével, meg a babaval???
Vendég
 


Kukacz: a férj meg a baba jól vannak, már amennyire 1 héttel a tragédia után jól lehet lenni.

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Jesszusom, hat ez ennyire friss???
Részvétem, igy latatlanban is...Kép Es drukkolok NEKIK!!!

Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Iboly,köszönöm szépen a választ.Valóban van olyan,amikor csak unalomból is cicizik("hm-hm,mit is kellene csinálni?"Ilyenkor próbálom elterelni a figyelmét.Egyébként nem zavar még az éjszakai cicizés sem,bár reggel kicsit nehezen térek magamhoz.
Még egyszer kösziKép

Mariann
mariann
 
 


Mariann, szívesen!

Menta, teljesen igazad van!
Szerintem érdemes lenne megvizsgálni azt a kérdést, hogy valóban a szoptatástól alakulhatott-e ki a gyermekágyi pszichózis? És hogy a betegségre jó hatással volt-e, ha abbahagyta a szoptatást? Ehhez kéne egy szakember, aki azt mondja, hogy igen, a szoptatás lehet ennek oka (mert fájt, nem ment, idegenkedett tőle, stb.). Létezik, hogy ilyen komoly állapotba kerüljön egy anyuka a szoptatástól, ha nincs a háttérben még valami? (Családi örökletes hajlam, régebbi szexuális erőszak, stb.)
Pele, Menta, mit gondoltok?

Iboly
iboly
 
 


Sziasztok!ON
Bocs, hogy zavarok, de szerintetek 13 honapos baba kaphat teljes értékü tehéntejet, vizzel higitva???Doki ezt tanacsolta...
Valaszokat elöre is köszönöm!!!
Vendég
 


Kukacz, igen, persze, csak nem értem, miért kéne higítani???

Banán: azt gondolom, hogy a vegyszer miatt veszélyes elsősorban. De bármi allergizálhat, így a banán is.
A krumpli a 10 legallergizálóbb ételek egyike (ki hinné), nem emlékszem, hogy a banán köztük lenne, de majd utánanézek.

Bemásolom ide Pele levelét pszichózis témában:

"Szóval tényleg van olyan, hogy laktációs pszichózis, és akkor tényleg el kell választani a babát. Nem azért, hogy ne legyen a mamájával, hanem azért, mert a szopi alatti hormonális változások váltják ki/súlyosbítják a betegséget. Ennek semmi köze a depresszióhoz, vagy a szoptatás aktusához magához. Ebben semmi racionalitás nincs, egy súlyos betegség. Úgy kell elképzelni, hogy az agyi kapcsolatok sérültek, nem működnek tökéletesen, és a hormonális változások kiváltják az összeomlást.
Szerencsére nagyon ritka, és nem keverendő össze a gyermekágyi depivel. Itt hallucinációk, a személyiség megváltozása, téveszmék, stb., vagyis igen súlyos tünetek lehetnek."

Azt gondolom, most tényleg okosabbak lettünk, köszi szépen, Pele, és Menta neked is!

Iboly
iboly
 
 


Iboly! Köszi! Nem tom, mér kell higitani, nekem igy mondta a doki...
Vendég
 


Hahó,
OFF
Nekem napocska volt a jelem az oviban, aztán meg csillagocska (évvesztesként csoportot váltottam). Egyik szebb, mint a másik - ehhez képest minden adandó alkalommal összeomlok és töksötétbe vonom a világot magam körül. Szóval létezik inverz összefüggés is Kép Kép

ON
A glutént most már értem. De a tehéntej, ha a családban van allergia (pollen, plusz vírusfertőzés esetén a szervezet túlreagál, vagy nemtom hogy mondhatnám - ez az egyik oldal, gyanítható laktóz-intolerancia a másik oldalon)? Gondolom, akkor nem egyéves kortól, vagy igen?

Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Hello Mindenki!Kriszti, miért vagy ilyen negatiiiv??? Jo, jo nagyon sok hülye ember létezik, nagyon sok igazsagtalansag is, de olyan szép a Természet, olyan jo szeretni, olyan jo élni... A csillagot Neked küldöm!!!
Ugy tudom, tejallergia azé 1 éves kor utan alakul ki, mert addig a Baba nem kap rendes tehéntejet. Csak mindenféle agyonvizsgalt-tisztitott stb tejet, tejporbol... Meg mamatejet... Régen hogy csinalhattak a nök, akiknek nem volt tejük??? Jo, jo, volt minden faluban1-2 mama, aki szoptatta az ilyen babakat, de volt belölük elég???Kép
Kép
Vendég
 


Az én jelem a piros pöttyös gomba volt Kép
Jamina
jamina
 
 


Jamina,
pedig az mérges! Kép
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Kíváncsi,
inkább bolond Kép
J.
jamina
 
 


egy kis olvasnivaló
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: