Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Hú de sok mindent írtatok míg nem voltam.
Geromilo, miért nem hagyod sírni? Nem árt a gyereknek ha sír egy kicsit. Hagyod magadra kapni, így pokollá teszi az éjszakáidat, neked is szükséged van pihenésre. Enikő is megtanulta pár nap alatt, hogy jobban jár ha nem cirkuszol. Előbb utóbb Milán is rádöbbenne.
Borka, tejterméket csak egyszer adj neki, nehogy tejérzékeny legyen. A tejes dolgokat csak 8 hós kortól ajánlják. Én sok krumplit és répát adtam neki, tápszerrel turmixolva. Nekem bébiételt is evett, csak 8 hós korától eszik házikosztot, de már csak azt bébiételt egyáltalán. A bébideszerteket is kipróbálhatod Enikő imádta. A gyümölcs is jó. A banánnal vigyázz mert nekünk székrekedést okoz, így csak egyszer kap hetente.
Ha szomjas a vizet is megissza, de ha leakarod szoktatni a teáról , csak vizet adj neki, mert ha tudja , hogy kap teát is nem kell a víz. Nagyon okosak!
Sziasztok!
sagica
 
 


Kopp-kopp-kopp
Szabad bejönni????˝CSAK ÚGY˝bszélgetni.
Kép
Nekem a fiam egy éves de még mindik felkel minimum egyszer éjszaka.Kép
Örülnék ha dumcsiznánk.
Sziasztok
Heni

Kovács Roland
roli
 
 


Sziasztok!

Most volt egy elég kíméletes éjjszakánk. Kopp-kopp-koppp. Kép Talán

Nem sírt még, de attól is falnak megyek ha hallom, h gügyörészik az ágyában (idegesít, h miért nem alszik). Gergő sem tud nyugodtan aludni tőlle, bár nem kel fel, de sokat forogKép

KépKép
KépKép
geromilo
 
 

 
 

Szia Heni!
Ha a többiek is így gondolják gyere nyugodtanKép
Kicsit bővebben mesélnél a fiadról?

Zsú

KépKép
KépKép
geromilo
 
 


Sziasztok!

Örülök, hogy itt vagy Heni. Írnál magadról és a kisfiadról. Mennyi idősek vagytok? Végigolvastál minket? Ha igen akkor már bizonyosan ismersz minket, márcsak nekünk kell megismerni téged.
Várunk!

Ági
sagica
 
 


Szép estét!
Köszönöm aranyosak vagytok.Kép
Nem is tudom hol kezdjem.Elöször is.Nem olvastam teljessen végig az oldalt,csak bele-bele kukucskáltam.Láttam,hogy nektek is ugyanolyan problémáitok vannak.Gondoltam megdumcsizzuk,meg ugy egyeltalán.KépKépKép
Na a lényeg:Budapesten élünk.Nem egy hanem két fiam vam van.Tegnap csak egyet Írtam,mert ő nem alszik.A nagyobbik aludna.
Ha rákattintotok a nevemre láthatjátok őket a profilomba.De azért küldök frissebbet is.
30 éves vagyok.Nagyfiam most kezdte az első osztályt.Dodóval vagyok egész nap egyedül itthon,mert apa meg mindig dolgozik.Alig találkozunkKépKépKép
Azt hiszem hirtelen ennyi.
KépKép
Hát Íme ők az én szemem fényeiKépKépKép

Kovács Roland
roli
 
 


Szia Heni!

Most néztem meg a lurkókat. Nagyon szép karácsonyi ajándékotok lettKép
Apát mi is csak este látjukKépKépKép Akkor is folytatja a benti melótKépKép Én kettővel vok egésznap. Akkor megnyugodtam nem vunk egyedül a nemalvással. Furcsa de Milán már 21.00 óta alszik és mégcsak 1* kelt fel. Nem tudok elaludni, mert várom, h felkeljen.Kép Tuti, ha lefeküdnék egyből kelne.

Borka! Az aludj jól nekem nem gyere be.

Már az ország szinte minden feléből leszünkKép

Jó éjt mindenkinek! Zsú

KépKép
KépKép
geromilo
 
 


Szép napot!
Geromilo
Ugyanígy vagyok én is.Dodó már alszik fél 9körül.nekem akkor még pakolni,letusólni...kell.Mire lefeküdnék 10-11 óra.De ahogy leteszem a fejem abba a pillanatban feláll a kiságyba és sír.KépMintha csak megérezné.Ráadásul nem tudom leszoktani arról,hogy ne fél 6kor keljen.Mert mire ott is visszaalszik nekem már fel kell kelnem,mert Danit suliba kell vinni.
Dodó tényleg karácsonyi ajándék voltKép
25.én mentünk haza a kórházból és betettük a fa alá az ajándékok közéKépKépKép
Megyek főzni!!!
Heni

Kovács Roland
roli
 
 


Sziasztok!

Alighogy befejeztem tegnap este az írást nektek, felkelt okoskámKép A női megérzésKép De ahogy elaludtunk és betettem az ágyba(kb. fél óra) reggel ötig aludt!!!! És utánna csak apa keltett, h megy melózni, aztán meg 9-kor keltünk, mert sógornőm telefonáltKép

Heni! Ugyanez Milán is. Megvárja, amíg elhelyezkedem és amikor épp elaludnék felkel.Kép

Tök jó, hogy ilyen hamar hazajöhettetek! Melyik kórházban szültél? Saját felelősségre jöttetek haza?

KépKép
KépKép
geromilo
 
 


GeromILO
Karácsony volt és kidobtakKépMár 24én is hazajöhattünk volna,de az egyik doki mondt,hogy azért még egy napot várjunk.Danival viszont egy hetet voltam bent(nagyon besárgult)
Dodó fél 10 óta alszik.Most megyek felkeltem,mert megyünk Danciért a suliba.
Szt.Rókusba szültem VIII.ker.Oda tartozik a dokim.
Ti meddig voltatok kórházba?Hol szültél?
Heni

Kovács Roland
roli
 
 


Heni!
Szolnokon szültemKép Indított szülés voltKép (nem volt jó az NST, burokrepesztés, oxitocin,..., de legalább a gátmetszést megúsztam és a varratokatKép) Kedden szültem és köv. hét hétfőn jöttünk haza, mert Milán is besárgultKép
Gergőnél csütörtökön szültem és hétfőn jöttem vele is haza, csak 20 hónappal előbbKép Nálla spontán indult be a szülés, így ott "csak" gátmetszés voltKép, meg 17 belső varrat, meg azóta is meglévő aranyérKépKépKép
Ja és az első szülésem 4 óra volt a második 1 1/2 óraKép
Neked?
Milán már csak du. alszik 2-3 órát. Ma 2. napja visszaálltunk a csak de. gyümire és úgytűnik így nyugisabb éjjel és nappal is:o Lehet, h még korai annyifélével etetni?
Majd jövök mégKép
Zsú

KépKép
KépKép
geromilo
 
 


Zsú!
Jó hamar megvoltak a manók.Kép
Dani 41.hétre 12 óra vajúdás 3 tolófájás és gátmetszés után,
Dominik 37.hétre 17 óra vajúdás 1 óra tolófájás és gátmetszés nélkül de 12 varrattal utánna lett meg.
Mennyi idősek a fiaid,mert nem is figyeltemKép
Majd még én is jövök.legalább is megpróbálok.
Heni
Dodó még napközben 2* alszik,mert ha nem irrgumm-burrgumm van.Kép
6 hónapos korától kap gyümit és 8 hós korától főzit,de11hós kora óta nem eszi meg a bébi ételt.
Most szaladok mert Daniért kell menni edzésre.Kép

Kovács Roland
roli
 
 


Heni!
Igen hamar meglettekKép Gergő 39. héten jött, Milán a 37. hét első napján.

Dodo szopizik-szopizott?
Gergő tápis és "szigorúan" bébiétel párti voltKép Kép
Milán szopik és néha kap gyümit, főzit, v amit mi eszünkKép napi 1* 2* 3 * még nem próbáltam, de a mostani napok tapasztalatából még korai a napi 2*-i isKép Õ is 6 hós korátol kapja a kóstolókat.
Egyébként: Gergő 29 hónapos, Milán 9 hónapos.

Most lépek én is, mert lassan jön a sorozatom (sorozatunk)Kép

Zsú


Többiek???

KépKép
KépKép
geromilo
 
 


Geromilo!
Hűűűűűűűűű de lassan tudtam bejutni.Már azt hittem elalszokKép
Nagy nehezen tudtam Dodót elaltatni.Még szopizik.Egy nap 2*tuti.A többi meg éppen milyen kedve van.Van amikor kaja helyett,van olyan,hogy csak úgy.Van hogy megnyugtatásra...Este csak így alszik el.Nem tudom mi lesz ha már nem lesz.KépDani 5 hós korától tápszert kapott.A sok stressz,depi,nem evés elapasztotta a tejemKépKépKép
Ha Milán nem igényli szerintem se adj neki.

Milyen sorozatot nézel?

Tényleg hol vannak a többiek???Idejövök erre eltünnek!!!!Kép

Heni

Kovács Roland
roli
 
 


Hali!
a hetedik menyországotKép

Milán is 15 perc alvás után újra kérte a cicitKép Lassan megint kelni fogKép Bár ma csak egy kis répát kapott a levesből. Hátha.

huhh...

KépKép
KépKép
geromilo
 
 


Jó reggelt!

Tegnap nem láttam a filmet,mert edzésen voltunk.Kép

Dodó éjjel 4*kelt.Bezzeg most,hogy én már nem feküdhetek vissza,Õ bevágta a szunyát.Na mindegy.Csak már most olyan vagyok mint a mosott rongy.KépKépKép

Na majd jövök,ha nem alszok el valahol állva.Kép

Heni

Kovács Roland
roli
 
 


Halihó!

Tegnp be sem bírtam fejezni az írástKép Viszont utánna csak reggel nyekergettKépKép

Heni amikor ő alszik nappal te miért nem pihizel?

Borka?????
Sagica????

KépKép
KépKép
geromilo
 
 


Szióka!

Szoktam pihizni.Most is megyek csak Dancit elvittük a suliba meg bevásáróltunk.Most aludt el lefekszem én is.a házimunka megvárKép

Majd még jövök!!!Kép

Kovács Roland
roli
 
 


Sziasztok! Üdv Heni! Micsoda meglepetés! Kicsit nem vagyok és lám gyarapodtunk. Semmi különös nem történik nálunk. Napok továbbra is szinte ugyanazok. Apa reggeltől estig dolgozik, mi meg várjuk, hogy végre mikor jön haza. Egyébként jól vagyunk. Anna reggel, este szopizik és délután egy danonino után. A kórhát gyerek főorvosa mondta, hogyha nincs tejérzékeny a családban lehet már joghurtokat adni. Szóval Anna így kap és mondhatom imádja. Úgy morog neki, mint a bolhás kutya. Kicsit félve mondom, hogy 3 napja Anna egy tündér éjjel. Este 8-kor megy aludni, sírás nélkül magától elalszik, aztán hajnalban 4 körül kell egyszer visszaadni a cumiját és reggel fél 8 körül ébred. Mióta víz van az itatópoharában nem kell neki. Szóval most olyan jó reggel a saját ágyamban a párom mellett ébredni és még összebújni egy kicsit, hogy csuda. Nappal is egész más a hangulatom. Mindenesetre azért nem veszem készpénznek, de most így örülök minden napnak. Kaja ügyileg Anna már barackot is eszik és hétvége óta igazi levesből kivett igazi pipihusit is. Most megyek, mert felébredt a csaj a délelőtti alvásból. Heni, Pest melyik részén laktok? Puszi nektek. Ja, nagyon szépek a fiaid! Küldök még este képeket, csak most hívatok elő néhányat a fotóssal és így nincs nálam a lemez.
borkaborka
 
 


Szia mindenki!
Most ébredtem fel,és baromira nincs kedvem semmihez!!!Dodó még alszik ugyhogy jöttem ide hozzátok.De jó Borka,hogy jöttélKépKépKép
Milyen jó neked.KépDodó meg 3-4 napja szinte kiborít.Már se lehet nézni olyan nyűgiKép
Pesten a VI. kerületben lakunk Oktogonhoz közel.
Na megszólaltam...Már fent is ven.Gyorsan ebédelünk.

Heni

Kovács Roland
roli
 
 


Íme a képek. Holnap jövök.KépKép
borkaborka
 
 


Szép estét!
Hova tüntetek???Vagy csak én érek rá ennyire!?
Úgy kipihentem magam délelött,hogy este 6ig egyfolytában takarítottam(kisebb szünetekkel)Kép

Borka
Anna baba nagyon ari,gyönyőrűek a nagy kék szemei.KépKépKép
Megyek csucsu.
Ébredésmentes jó éjszakát minden babának és mamána
Heni!!!!!

Kovács Roland
roli
 
 


Halihó!
Ma pocsék napom voltKép Mindkét lurkóm hisztizett. Tutira a megkésett havazást érezték.
Borka! Anna nagyon szépKép Milánnak nagyon teccettKép
Sagica?
De jó nektek már alszotok. Mi még itt vigyorgunk MilánnalKép Még fürdeni sem voltamKép Na azt hiszem elég a sírásbólKép
Jó éjt mindenkinek!!!
Zsú

KépKép
KépKép
geromilo
 
 


Ja Borka!
És ha du gyümit adnál Annának délbe meg főziket? Bocsi de a joghurtot én is korainak érzem, pláne mindennapra.

Husit ti mindennap adtok a manóknak?

KépKép
KépKép
geromilo
 
 


Sziasztok
Este ahogy lefeküdtem,még a tv se tudtam kikapcsolni már fent volt.KépMondjuk csak 5 percre.Hajnalba csak egyszer kelt 2 percre.Szerintem semmi értelme nem volt.Most lekopogom elég jó kedve van.Nálunk éjszaka kezdett esni a hó,de alig van valami.

Borka
Én a gyerekeknek 8 hós koruktól adtam joghurtot(natúr gyümivel,Danonino)De csak picit.
Geromilo
Mikor aludtatok el?
Husit én majdnem minden nap adok.Sőt szerintem mindan nap.Valamilyen formában.Felvágott,főzelékbe...
Te nem?Mondjuk mi ragadozók vagyunk,nagyon szeretjük a husit.

Heni

Kovács Roland
roli
 
 


próbaKép

KépKép
KépKép
geromilo
 
 


Sziasztok!
Bocsika az előzőért de ma már 2* próbáltam írni, de nem küldte elKép

Heni! Létszámellenőrzés volt?Kép Milán 11 után nemsokkal aludt el, aztán negyed négy fele ébredt, fél 4 elmúlt mikor letettem és kimentem pisilni. Aztán reggel 9-kor kelt. Tegnap csak délben kapott 2-3 falat krumplit, meg ugyanennyi husit. Lehet, h még nembírná a más kajcsit?

Mi husit nem eszünk mindennap, de elég sűrűn van az is.

Borka! Mindenütt azt ajánlják, hogy joghurtot 8-9 hós kortól adjunk csak. Tudom, nem a mi szavunk a döntő, de ha 2 hónappal később kapja nem marad le semmiről.
Na majd még jövökKép
Zsú

Sagica????

KépKép
KépKép
geromilo
 
 


Sziasztok! Hála Istennek, megint jól aludtunk, fél 9 körül aludt el a csajszi, aztán reggel 5-kor mentem be hozzá, hogy betömjem a száját egy cumival. este volt némi hiszti, ugyanis visszautasította a cicit. Betettem az ágyába, ott elhallgatott, aztán negyed óra múlva elfogadta. Hiába, egy olyan akaratos picsa, hogy az nem igaz. Ha meg tudná mondani, hogy mi a fene baja van ilyenkor. Mindennap nem adok husit neki, egyelőre mégcsak most kezdtük, de egy héten szerintem úhy3-4 alkalommal biztos adok majd neki. A danoninoval kapcsolatban annyit, hogy én adom neki. Anna nagyon szereti és nem hiszem, hogy bármi baja lenne tőle. Ha a kórház újszülött osztályán a gyerekorvosnő szerint lehet neki adni, akkor miért ne. Tegnap a védőnővel is találkoztam, azt mondta adhatom, csak a bolti tejet ne. Ha belegondolok, hogy a húgom is a tehéntejen nőtt fel, mert 3 hós korában nem volt hajlandó elfogadni anyutól a cicit..Egyébként viccesnek tartom azt is, hogy minden táplálási táblázatban és tanácsban a banánt 7hós kortól lehetne adni( pl. a Kismama magazin januári száma szerint is), aztán az én lányom már 4 hósan ette a gyerekorvosnőnk tanácsára. Na akkor legyen okos az ember! Ja és nemcsak a banánnál veztem észre, hanem ugyanezt írja a körtéről, sütőtökről, apipihúsról stb.Azt is viccesnek tartom, amikor azt modják, hogy adjunk a gyereknek kiflivéget, kenyérhéjat rágcsálni a fogak miatt. Miért az nem lisztes? eza táblázat szerint 2éves korig nem lehetne babapiskótát, kekszet, csokit, tartósítószert,ízfokozót, mesterséges színezéket, aromát, édesítőszert tartalmazó bármilyen ételt!!! Jó, egyen friss alapanyagokból, házilag elkészített ételt, ennek a híve vagyok én is. De kérdem én, mi ízesítés nélkül esszük az ételeinket? Tovább írom: felvágottak, virsli, májkrém, füstölt húsok, kolbász...Mégis mit egyen a gyerek 2 éves koráig? A boltokban kapható műanyag porkajákat? Engem ebben egyébként az háborít fel, hogy szerintetek a mai napig falun élő, bocsánat a kifejezésért, parasztok mivel etetik kisgyerekeiket? Azzal a disznóval, amit önmaguk nevelnek fel. Somogyban egy pici, nagyon hangulatos faluban élnek rokonaink. Ha tehetjük minden évben legalább 2-szer elmegyünk oda, itt hagyjuk a város zaját és bűzét. Igazi paraszkajákat eszünk olyankor somogyi vörösborral és házi pálinkával. Bori kétéves lesz márciusban és mértékkel persze, de azt eszi, amit a felnőttek. Bátyja kisgyerekként majdnem meghalt leukémiában, amikor elkezdte a család a nagypapa által termelt és elkészített vörösborral itatni. A bor jó hatással volt a vörös vértestekre, Bence ma már egészséges, életerős felsős fiú, aki a mai napig ebéd után megissza a napi bor adagját. Régen a paraszt kiment a határba egész nap kapálni, vitt magával bort, kenyeret, szalonnát!, hagymát és élt 98 évig. Akkor is csendben elaludt, nem a magas koleszterinszintje miatt. És szerintem olyan háztartás is van, aholörülnek ha egy kis zsírt vagy bármi "egészségtelent " tudnak etetni a gyerekkel. Ne értsetek félre, és sem akarlak benneteket vagy bárki mást megbántani. Csak egyszerűen időnként túl lihegettnek és túlontúl urbánusnak és mesterkéltnek érzem a gyereknevelést és így a táplálást is. Tény, hogy bizonyos szabályokat én is betartok, de valahogy a józan ész határain belül. Anna 1. baba és utolsó is nálunk. Összeolvastam én is mindenfélét, mit lehet és mit nem. Az ember csak idegbajos lesz a különféle információktól. Egyikünk így csinálja, másikunk úgy, mindenki úgy, ahogy jónak érzi. És nemcsak a kajákkal kapcsolatban. Ugye nem bántottam meg senkit? Továbbra is várom tanácsaitokat, sok jó ötletet kaptam már tőletek. Ez csak egy vélemény a sok közül. A gyerekek így is, úgy is felnőnek. Küldök képet. Puszillak benneteketKépKép
borkaborka
 
 


Na kész vagyok!De beszaladtunk mind ahányan vagyunk(kivéve Sagica)
Borka
Ez aztán a levél!!!!és milyen igazad van.Részemről csak annyi.Anyumnak 4 gyereke van.Anno amikor Dani pici volt teljessen tanácstalan volt.mindenkitől mást hallottam.˝csináld így,csináld úgy˝.Totál összezavarodtam.Szinte mindig pánikoltam.Lehet adni és ha igen mennyit?Most adtam neki,de ha nem jó mi baja lesz?A gyerek is ezt érezte,tiszta dili volt.Amikor ott voltunk anyunál ,az volt maga a nyugalom.Danci evett és nyugi volt.Ott nem izgultam soha,hogy mi baja lesz tőle.
Dominiknál már teljessen másként csinálok mindent.Mindenkit meghallgatok és eldöntöm,hogy adok-e vagy nem.És tényleg mindenkinek más a jó.Hál´égnek nem vagyunk allergiásak semmire.KOPP-KOPP.nagyon sok mindent lehet olvasni,de az embernek maga kell eldönteni,hogy mi a jó.
Hűűűűha ez se semmi.
Dodó ma parikáskrumplit eszik virslivel és csemege ubival.Kép
Amúgy11hós kora óta nem hajlandó megenni a bébiételt.Íztelen.
Ja még annyi:Tüneméyes a kiscsajsziKépKépKép
Még jövök!!!!

Kovács Roland
roli
 
 


Csak annyi, hogy a 2. képen nem én vagyok, hanem anyukám. Még valami. Képzeljétek jövő hét vasárnap lesz Anna keresztelője. Keresztapja az unokatesóm lesz, Kecskeméten dolgozik. Nem tud haza jönni igazolást kérni egyházi mivoltát illetően a bejelentett lakhelye szerinti plébánián. Egyébként ott volt elsőáldozó és bérmálkozó, még ministrált is anno. Anyukája ment a paphoz igazolást kérni. Nem hiszitek el, de visszamenőleg kérte az egyházi adót. Valami 60 valahány ezer ft-ot követelt, végül U.tesóm anyja 23 ezret fizetett ki. Másnapra visszahívta, hogy majd akkor megkapja az igazolást és képzeljétek nem kapta meg. Mert annak ad igazolást, akinek a nevére szól és különben is miért nem jelentette be már hónapokkal ezelőtt. Felháborít a dolog!!!!!!!A jó k. anyját, már bocsánat, de pénzt azt bárkitől elfogad? Azt zsebre lehet tenni bárkitől? Húgom tavaly lett keresztanya és a mi egyházközségünk papja csak az az évi adót kérte el:2ezer ft-ot. Egyszerűen nem térek magamhoz. Hát ennyit az egyházról, tisztelet a kivételnek. Ha rajtam múlna nem is kereszteltetném meg, csak hát ugye az öregek és a hagyományok így kívánják. Hihetetlenül felháborít. Szóval nincs igazolás, annak ellenére, hogy 23 ezer ft. ki lett fizetve. Az őrült sok pénz!!! És nem ad papírt?! Nem hogy örülne, hogy a mai világban valaki még hajlandó erre. Szegény u. tesóm most megpróbál Kecskeméten papírt kérni, mert a munkája miatt nem tud haza jönni.
borkaborka
 
 


Sziasztok!
Borka
Ez komoly???Miért kell egyházadót fizetni?Nem vagyok jártas a témába.Viszont most szeretnénk Dodót megkereszteltetni tavasszal.Sajnos Dani sincs még.De ő már jár hittanra.Képzeljétek 3 évig kell neki járni és a végén megkeresztelik.Szerintem röhelyes.Egyszerre akartuk a két gyereket.De 3 év múlva már Dominik se lesz˝tiszta˝.No comment.Kép

Kovács Roland
roli
 
 


Borka!
Erre inkább nem mondok semmit.Egyszerűen felháborító, és .........Kép
Én annó fél évig jártam hittanra, és utánna kereszteltek meg. INGYEN! Bár keresztlevelet v mit nem adtakKép Lehet azt csak akkor kellene kikérnem, ha templomi dolgaim lennének?

A kajálást, meg a gyereknevelést is természetesen mindenki saját belátása szerint csinálja. Egy a lényeg: Szívvel lélekkel!

Jó éjt mindenkinek!
Zsú

U.I.: Milán már kidőltKépMost meg Gergőnek könyörgünkKép Természetesen semmi nem mehet gördülékenyen.

KépKép
KépKép
geromilo
 
 


„Muzsikával az újszülöttekért!”


Különleges eseménynek, a Gólyahír Egyesület javára szervezett gálakoncertnek ad helyszínt hamarosan a Magyar Állami Operaház Jókai utcai különterme!
Valóban különleges koncert ígérkezik ez estére, ami így is van rendjén: a segítendő cél sem hétköznapi!

A Magyar Állami Operaház művészei - jelenlegi és volt énekkari művészek, korrepetitorok - a Gólyahír Egyesület nemes és önzetlen tevékenységének segítésére muzsikálnak majd ez alkalommal!
A koncert fővédnöke Medveczky Ádám, a Magyar Állami Operaház karmestere.

A Gólyahír Egyesület a nem kívántként születendő újszülöttek életben maradásához és családba kerüléséhez nyújt segítséget.
Válsághelyzetbe került várandós anyák fordulnak hozzájuk, ezért egy ingyen hívható krízisvonalat működtetnek, mely Magyarország területéről az év minden napján reggel 6-tól este 22 óráig ingyen hívható.
Megyénként egy mobiltelefonos karitatív munkatárs végez szolgálatot, mely önfeláldozó munka nélkül megannyi sorsára hagyott várandós anya és születendő gyermek sorsa maradna továbbra is kilátástalan.
Fennállásuk óta végzet munkájuk eredményességéről legékesebben a tények beszélnek…

Az elmúlt öt év alatt:
- 234 anyát sikerült elhelyezniük anyaotthonban, hogy fedél legyen a fejük felett
- 311 esetben gondoskodtak kelengyéről a rászoruló újszülöttek számára

A Gólyahír Egyesület által gondoskodásba vett terhességek közül:

- 112 gyermeket előzetes örökbeadási szándékának megváltoztatásával végül
saját családja vállalt
- 220 újszülött alig egy hetesen örökbefogadó családokhoz kerülhetett
- 620 házaspárt világosítottak fel az örökbefogadással kapcsolatban.
- 39 családi találkozót szerveztek örökbefogadó családoknak Budapesten, Tatabányán, Veszprémben, Százhalombattán és Székesfehérváron
- 3 konferenciát is tartottak a nyílt örökbefogadásról szakemberek számára
- folyamatosan biztosítanak ellátást és szállást a krízishelyzetbe került várandósoknak
- 2004-ben könyvük jelent meg GÓLYAMESÉK címmel
- Az újságokban, rádiókban, televíziókban, 5 év alatt 145-ször esett szó munkájukról
Sajnos azonban az állami támogatás megvonása miatt mostanában igen nehéz anyagi körülmények között kénytelenek küzdeni pártfogásukba vett várandósaik és aprócska újszülöttjeik sorsáért…
A 2006. február 6-án, 17 órától tartandó jótékonysági operagála teljes bevétele ezen nemes tevékenység támogatására kerül majd felajánlásra!
Az este műsoráról Töreky Katalin, a koncert szervezője mesélt nekünk:

„A gálakoncert műsorának összeállításakor fontosnak tartottuk, hogy minden kedves megjelent számára emlékezetes pillanatokat jelentsen majd ez a korafebruári hétfő este!
Választásunk végül az operairodalom négy remekművére:
- Mozart: A varázsfuvola,
- Rossini: A sevillai borbély,
- Bizet: Carmen és
- J. Strauss: A denevér című művére esett.

Az opera műfaját jól ismerők bizonyára örömmel hallgatják majd e méltán népszerű művek felejthetetlen pillanatait, az operai dallamokkal ismerkedők pedig olyan ízelítőt kaphatnak, mely reményeink szerint kedvcsináló lehet az opera műfajának mélyebb megismeréséhez!
A koncert sikere a népszerű dallamokon túl természetesen az előadóművészeken is múlik.
Személyes érintettségem okán külön figyelemmel igyekeztem az operakórus olyan tehetséges művészeit - énekeseket, korrepetitorokat - megnyerni ez estére, akik személye már önmagában is garancia, hogy színvonalas és szórakoztató koncertnek lehessünk majd részesei!”


A Jótékonysági operagála időpontja tehát: 2006. február 6. (hétfő) - 17 óra.
Helyszíne a Magyar Állami Operaház Jókai utcai különterme - Bp. VI. ker., Jókai u. 4. (az Oktogontól 1 percre!)
Jegyek 2006. január 9-től kezdve válthatók a Magyar Állami Operaház jegypénztáraiban és szervezési osztályán (Bp. VI. ker., Andrássy út 22.), valamint beszerezhetők a Gólyahír Egyesület segítségével (tel. 06-30-529-8329, bankszámlaszám: 64800073-10705005).

Szívből reméljük, e nemes cél érdekében sokak döntenek majd úgy, hogy részesei kívánnak lenni a remek szórakozást ígérő koncertnek, és adomány-tartalmú jegyeik megvásárlásával - melyek ára 1400 Ft - segítik a Gólyahír Egyesület munkáját!

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Már azt hittem, megint csatlakozott valaki hozzánk. Igazából nem nagyon értem, hogy ez miért került ide. Most megyünk sétálni. Remélem jól vagytok. Ma egy éve halt meg Fülöp nevű fekete spánielem. Kicsit szomorkás vagyok. Puszi
borkaborka
 
 


Na már azt hittem ma senki nem jön.
Jó sétát nektek. Nállunk még alszanak a kölkökKép Nappal érdekes egyikkel sincs gond.Kép

Sajnálom a kutyustKép Nekem is volt egy fekete kutyusom, Bogár névre hallgatott. Nem tudom él-e még. El kellett ajándékoznomKép

Heni?

Sagica mi van veletek?

Puszi mindenkinek: Zsú

KépKép
KépKép
geromilo
 
 


Halihó!
Itt vagyok csak Dót lefektettem.
Ma 5 órától csak20 percet aludt.Remélem most legalább alszik egy órát.Kép
Mondjuk nem diliziett,de akkor is aludni kell!!!
Lányok nagyon-nagyon hideg van.Rendesen megfagytam míg Danit elvittük suliba.KépMi lehet Szibériában?

Szegény kutyus,sajnálomKépNekem nyáron lesz 2 éve,hogy elaltatták a cicámat(18 éves volt)
Anya ne légy szomi!!!Kép
Ma palacsinta lesz a vacsi,azt kért DanciKép
Ebéd majorannás csirke volt.
Már akartam kérdezni.Ti mindennap főztök?
Zsú
miért kellett elajándékozni a kutyudat?

Kovács Roland
roli
 
 


Hello. Visszatérve: egyházi adót elvileg mindenkinek fizetnie kell, aki keresztény. Minden évben a lakóhelyed szerinti egyházközségnek fizetni kell, asszem kb. 2ezer ft. körüli az éves díj. Ha Annát megkeresztelik, akkor nekünk meg kell fogadnunk, hogy keresztény szellemben neveljük: hittan, vasárnapi mise, gyónás, elsőáldozás, bérmálkozás, templomi esküvő, stb.. Az egy dolog, hogy nem biztos, hogy így is lesz. Én is csak megkeresztelve vagyok. Ha templomi esküvőt akarsz, bemész a templomba, elmondod mit akarsz, megnézik renben van-e az éves fizetésed, ha nincs visszamenőleg ki kell fizetned. Legalábbis elvileg. Tesómmal csak egy évi adót fizetett a pap, amikor keresztanya lett. Tőlünk nem kért pénzt a pap, aki kereszteli majd a csajt. A papok is különbözőek. Egyesek kiskirályok a szemétdombon. A főzéssel nagy szerencsém van. Amióta szültem ritkán főzök. Anyu ugyan egész héten dolgozik, de vasárnap főz annyit, hogy nekünk is jut. meg több félét is. Ha elfogy, akkor gyorskaja van: sült krumpli, előre panírozott pipiropi és hasonló, tojásrántotta, császármorzsa... Ma például gyorsan összedobtam egy tojásos nokedlit, vettem a zöldségesnél egy fej salátát hozzá, fincsi volt. Holnap töltött káposzta lesz, amit még vasárnap főzött anyu. Anna pedig Hippes bébikaját kapott ma: rizs sárgarépával és borjúhússal. Nekem nem igazán ízlenek, de ő szereti ezeket a kutyulékokat. Hurrá, apa ma előbb haza jön és holnap délután nem tart edzést. Ja, kaja ügyben időnként szoktunk pizzát is enni a szomszéd utcából és van szintén a szomszéd utcában egy isteni kínai-japán-thai étterem, ahonnan lehet kaját hozatni, tök olcsón: 600 ft. egy adag, de kettőnknek elég. A másik szomszéd utcában pedig Szendvics Mekka van: isteni melegszendvicsekkel és óriáspalacsintákkal.
borkaborka
 
 


Borka
Ez szép!Mármint az egyház.Nem is tudom mit mondjak rá.Tudod mit inkább semmit.Mi is szoktunk rendelni meg hazahozni kajákat.De valahogy a házikoszt finomabb.Én egy héten4*5*főzők.Tojásos nokedlit salival nagyon szeretem és a töltöttkáposzta hmmm.Lehet holnap én is azt csinálok,mármint nokedlit.Kép
Na megyek pencikélni,mert nagyon elfáradtam,és kitudja mit hoz az éjszaka...
zsú
Nem jöttél vissza.Gyerkök ma milyen passzban voltak?

Jó éjt!!!Kép

Kovács Roland
roli
 
 


Borka
Ez szép!Mármint az egyház.Nem is tudom mit mondjak rá.Tudod mit inkább semmit.Mi is szoktunk rendelni meg hazahozni kajákat.De valahogy a házikoszt finomabb.Én egy héten4*5*főzők.Tojásos nokedlit salival nagyon szeretem és a töltöttkáposzta hmmm.Lehet holnap én is azt csinálok,mármint nokedlit.Kép
Na megyek pencikélni,mert nagyon elfáradtam,és kitudja mit hoz az éjszaka...
Zsú
Nem jöttél vissza.Gyerkök ma,hogy bírtak magukkal.Itt elég tűrhető volt a helyzet.Kép

Jó éjt!!!Kép

Kovács Roland
roli
 
 


Sziasztok!

Ilyen régen voltam? Már egy fél órája csak olvaslak titeket.
Egyház, gyönyörű itt sem számít semmi csak a pénz.
Sajna nem sok időm van mostanában ugyanis szeretnék főiskolára jelenkezni, és egyfolytában a tájékoztatót olvalgatom meg persze amit a neten találok. Sajna amit érdemes lenne tanulni, mert jól el lehet vele helyezkedni az messze van. A közelünkben nem nagyon van semmi. Sajna már nincs felvételi, így az érettségi eredmény számít ami nekem 4-es. Sajna ez elég kevés pontot eredményez. Érettségizhetnék újra de akkor ötösre kellene egy vagy két tárgyból. Azt hiszem én ehhez nagyon kevés vagyok ennyi év kihagyás után. Persze valahová megpróbálom de szerintem nem sok esélyem van.
Ami ennél is rosszabb anyagi gondjaink támadtak, így állandó a feszültség és veszekedés a párom és köztem, amúgy is kivagyok így állandóan csak sírok. Ezt a gyerek is érzi nagyon nyűgi, sajnálom szegényt ő semmiről nem tehet.
Megyek , a hétvégén benézek, nem sajnáltatom magam tovább.
Sziasztok!
sagica
 
 


Sagica! Egyáltalán nem sajnáltatod magad. Szwerintem időnként már az is segít, ha leírhatja az ember a bánatát. Anyagi nehézségeink sajnos nekünk is vannak. Elég ha annyit mondok, hogy gyerektartás vagy a férjem exapósának kifizetett közel 200 000 ft. De a végrehajtó szerint még mindig tartozok több, mint 30 000-rel. Ha a páromnak nem lenne másodállása valószínűleg már nem bírtuk volna. Volt már olyan, hogy mi is veszekedtünk már bármin, amikor a háttérben az exfamília és a pénz állt. Nagyon szar, tudom. De ne forduljatok egymás ellen, próbáljatok meg egymásban és együtt megoldást találni. Szurkolok, hogy sikerüljön.
borkaborka
 
 


Sziasztok!

Borka, köszönöm!
sagica
 
 


Sziasztok!
Sagica
Teljesen megértelek.Mi is sokat veszekszünk apával.Nekünk van egy kis élelmiszerboltunk(vagyis béreljük)Kb fél éve nem úgy megy ahogy kéne.Épp,hogy a számlák,kaja meg ami kell jut.Extrákra nem nagyon van.Párom ezmiatt nagyon veszült és szinte mindenre ugrik.Sajnos ezeket az időket át kell vészelni.Biztos lesz jobb is.Már csak a gyerekek miatt is.
Képzeljétek,ma szabadestét kaptam apától.Barátnőmmel( 4gyereke van)moziba voltunk.Már nem is tudom az idejét mikor voltam gyerek nélkül valahol.Kimondottan,jó volt egy kicsit kikapcsolni.Azt mondta apa menjek,mert már nem lehet elviselni.Nagyon ügyesen megfürdette,megvacsoráztatta a gyerekeket.Kép
Na megyek is pencikélni.
Geromilo,hol jársz????
Jó éjt!Heni

Kovács Roland
roli
 
 


Jó estét!
Sehol senki.Kép
Dodó éjszaka semmit nem aludt.Mostanra meg olyan náthás lett,hogy ki se lát a fejébőll.KépKépKépvalószínű ezért nem aludt az éjjel.Délután is csak egy órát bírt aludni.Most fektettem le.Megyek én is kihasználom amíg lehet.
Jó éjszakát mindenkinek!!!
Heni

Kovács Roland
roli
 
 


Sziasztok!

Kibékültünk!!Most egy pár hónapig kicsit lejjebb szorítjuk az életszínvonalat. Bár nehéz a megszokott dolgokról lemondani. Ez persze nem tart örökké ezt a kis időt kibirjuk egy kis odafigyeléssel.
Enikő nagyon huncut, mindig csak a rosszaságon töri a fejét, bár azt mondják, hogy egy ilyen kicsi gyerkőc még nem rossz csak érdeklődő.
Heni , egy mozi a csajokkal nekem is jól esne, már egy éve nem voltam moziba. A barátnőm hívott bálba de sajna nem merem estére, éjszakára itthagyni a bébit. A drágám itt áll mellettem és sürget ő is netezni szeretne, megyek. Talán eljön az idő mikor mindent leírhatok amit szeretnék.
Sziasztok!
sagica
 
 


Szebb napot!!

Sagica
Örülök,hogy kibékültetek.KépKépKép

Tiszta dili vagyok.Mindenre ugrok.Biztos meg fog jönni,vagy nemtudom.Amióta újra megjött,az mindig 20.án volt.Decemberben 28.án jött meg.Most januárban 10.én 2napig voltmeg és most megint érzem.Nemtudom mi lehet,de nagyon rossz.Már magamat se tudom elviselni.Nagyon kimerültnek érzem magam.KépKépKép
Dodónak hál´ég nem lett nagyobb baja.Csak a nózija folyik.Kép
Nálatok milyen idő van.Itt tegnap szépen esett a hó,aztán amikor elállt nagyon-nagyon hideg lett.Rendesen csíp,és ma még ki kell menni egyszer.Kép
Szépnapot nektek

Kovács Roland
roli
 
 


Sziasztok!

Huhh... Titeket végigolvasniKép
Nekünk most (kopp-kopp9 nincsenek anyagi gondjaink. Vagy lentebb adtuk volna a színvonalat?
Sagica! Örülök, h nagyjábol rendeződtek a dolgaitok!Kép Na majd a siránkozásnak is jut hely. Csak legalább magadból add ki4 Ha egy papírra írod ki a dühödet az is segíthet néhaKép Tapasztalat. Nekem sincs rajtatokkívül senki akinek őszintén elsírnám búmat bánatomatKép

Borka! Na hogy haladtok az ügyintézéssel? Kajcsizás?

Heni!
Nekem még megsem jöttKép v Kép nem is tudom örüljek-eKép
Dodónak jobbulást!

Felénk is naon-naon hideg vanKépKép Meg olyan jó "kis szellő" van, h nem lehet a két lürkóval lemenni sétálni. Talán holnap bővebben tudok írni.
Puszi nektek: Zsú

KépKép
KépKép
geromilo
 
 


Geromilo
Köszi.
KépA cica beköltözött a kocsimba....
Kép...de én kizavarom!!!
Jobb lett a kedvem és Dodó is jobban van.Kép
Szép jó éjszakát!!!
Heni

Kovács Roland
roli
 
 


Sziasztok! Bocsi, tegnap nem volt netünk, vasárnap csavarogtunk, most olvastalak végig benneteket. Sagica, örülök, hogy jól vagy! Heni, szerintem átmegy rajtad majd ez a rossz passz. Nekem is szokott ilyen lenni, nagyon rossz. Mindenféle hülye gondolatom van, utálok mindenkit és leginkább magam. Nincs kedvem semmihez, pityergek és rohadtul sajnálom magam. Aztán a párom valahogy kirángat belőle. Remélem meggyógyult már a kis srác. Mi most jól vagyunk. Éjszaka lekopogom, még mindig alszunk. Este 8-tól reggel 7-ig, és nem kell bemenni a tündéremhez. Ma féléves! Küldök képeket!KépKépKép
borkaborka
 
 


Borka!
Nagyon nő ez a csajsziKép
Fogacskátok jön már, van már?

Sagica ha gondolod levelezhetünk isKép

Heni!
Örülök, h jobban van DodóKép Talán neked is múlik a "hisztid"?

Na én tegnap majdnem öccevesztem a párommalKép Majd talán du. kiírom magamból, most mennem kell.
Puszi: Zsú

KépKép
KépKép
geromilo
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: