Kongresszus a családcentrikus szülészetről

A rendező nevében dr. Kis Csitári István, a salgótarjáni megyei kórház szülészet-nőgyógyászati osztályának vezetője üdvözölte a jelenlévőket. Levélben köszöntötte a kongresszust a fővédnöknek felkért dr. Lévai Anikó: ,, Amikor a mai konferencián arról gondolkodnak, hogyan tehetnék még családiasabbá, természetesebbé a gyermekszületés pillanatát, talán nem is szorosan vett szakmai szempontok vezérlik önöket, sokkal inkább a lelkükkel, a szívükkel gondolkodnak. Köszönet illeti ezért valamennyiüket!´´
Dr. Molnár Ilona, államtitkár a családbarát gondolat fontosságát hangsúlyozta. Szólt arról is, hogy a szaktárca olyan úton indult el, amelynek célja a válsághelyzetek kezelése, a szociális problémák megoldása mellett, a megrendült, a még épségben lévő családok erősítése.
Dr. Szabó István, a Magyar Nőorvos Társaság elnöke szerint az utóbbi időben elindultak olyan változások, amelyek azt mutatják, hogy ez a társadalom megbecsüli a családokat, amelyektől a léte, jövője függ. A társadalomnak, az iskoláknak azonban bőven van még tennivalójuk például az anyaságra való felkészítésben; csökken, de még mindig magas a terhességmegszakítások száma, nem elég a szexuális felvilágosítás stb.
Nagyon jó úton indultunk el négy éve, amikor a családcentrikus szülészet jegyében az első kongresszust megrendeztük. Ekkor fogalmazódott meg az elképzelés a család-barát társaság megalapításáról. Bízom benne, hogy a kezdeményezés a jövőben is sikeres lesz - fogalmazta meg dr. Bagdány Sándor, a család-barát társaság elnöke.
A kongresszus plenáris üléssel folytatódott, az első részében elhangzott előadásokban a gyermeknőgyógyászat és a serdülőkor, a veleszületett fejlődési rendellenességek, a női és férfi fogamzásgátlás újdonságai voltak  egyebek mellett terítéken. A második rész főbb témái a császármetszéssel, a kórházi otthonszüléssel és szexuál-pszichológiai problémákkal foglalkoztak - számolt be a Nógrád Megyei Hírlap.

 

2001. március 31.

 
 
 
Címkék:  

szülés

X
EZT MÁR OLVASTAD?