MIÉRT FÁJ A SZÜLÉS?

Sokszor, pontosabban majdnem mindig azzal a kéréssel fordulnak az anyák hozzám, hogy segítsek nekik abban, hogy a lehető legkevesebb fájdalommal ’vészeljék’ át a saját gyermekük szülését.

MIÉRT FÁJ A SZÜLÉS?

kép: unsplash.com

Az első alkalmakkor megpróbáltam azonosulni ezzel a hozzáállással, de valami nálam mindig fura volt, valahogy ez az elvárás nem passzolt a puzzle-ba. Évek alatt kialakut bennem egy kép a fájdalomról, ami lehet, hogy kissé tabudönegtő, de eredetinek mindenképp az.

A mai civilizáció, a szocializáció és a társadalmi szokásaink elvették tőlünk a jogot és a lehetőséget, hogy megéljünk dolgokat. A legtöbb esetben az álszentséget, a maszkokat dícsérik, értékelik, gyakran az őszinte szót semmire sem értékelik, sőt, megnehezítik annak az útját, akinek a gondolatai megmutatkoznak. Nem szívesen fogadnak be olyan egyéneket, akik eltérnek a normálistól, bár a norma az egy átlag, ami a két végletből alakul ki. Különféle fóbiák ütik fel fejüket időnként, és nem látjuk, hogy a saját fantáziánk gyümölcseitől félünk. Na, de mi is akkor a helyzet a szüléssel?

Vegyük a tényeket sorra:

  • A szülés egy élettani történés, ami arról szól, hogy a test a fokozatosan erősödő kontrakciók hatására egy folyamatot indít el, ami alatt a méhszáj megérik és megnyílik, kiengedve az addig szorosan benn tartott babácskát. Ehhez hasonló a méhszájnak a pár miliméterre történő megnyílása, amikor a menstruációs vért engedi ki magából, és van olyan, akinek ez is komoly fájdalommal jár. Eleink sokkal korábban kezdtek el szülni és nem féltek a szüléstől, ennélfogva sokkal könnyebben is át tudták adni magukat a folymatnak.

A cikk további folytatását itt olvashatod>> 

Dézsi Réka, 2017. augusztus 20.

 
 
 
Címkék:  

kismama-kisokos

X
EZT MÁR OLVASTAD?