Babasíró fesztivált tartottak a hétvégén: az a baba nyert, aki a leghangosabban sírt - videó

Szumó birkózok és maszkos papok ijesztgették a kicsiket Japánban. A szülők fizettek érte, hogy a kicsik részt vehessenek a versenyen.

Számunkra furcsa, de a japánoknak örömteli eseményt rendeztek 2 napja, április 28-án, ahol az a baba nyert, aki hamarabb és hangosabban sírt.

Az eseményt nem most találták ki a japánok: 400 éves hagyománya van, a templomok több száz éve hangosak a babasírástól. A versenyt japán szent helyein tartják, az egyik legnépszerűbb a Sensoji buddhista templomban tartott megmérettetés.

Az egyéves babákat egy-egy szumó birkózó tartja - de van, ahol a szüleik -, és úgy versenyeztetik őket, hogy igyekeznek rájuk ijeszteni. Az a baba lesz a győztes, aki előbb elsírja magát. Páros versenyeket tartanak, így, ha mindkét baba egyszerre sírja el magát, az a kicsi nyer, aki hangosabban sír.

Ha egy baba nevet, akkor egy maszkos pap lép közben, hogy sírásra bírja a jókedvű babát.

A szülők számára a verseny egy kiváltság, és fizetnek is érte, hogy a babájuk részt vehessen: a nevezési díj körülbelül 35 ezer forintnak megfelelő jen.

Úgy gondolják, hogy a babasírás elűzi a rossz szellemeket, az erőteljes sírás pedig az egészséges gyerek ismérve a japánok szerint.

A 2024-es év babasíró versenye:

Az előző évi, 2023-mas babasíró verseny az alábbiak szerint zajlott. Itt a szülők tartották a babákat, és annál büszkébbek voltak, minél hamarabb és hangosabban sírt a babájuk: