Gyermekeink és bénaságaink
Máskor meg persze teljesen kétségbeestem. Hogy fogom én ezt a gyereket felnevelni? Tényleg készen állok erre? Vajon jó anyja leszek? Mi lesz, ha valamit rosszul csinálok? Hogy mi lett? Számtalan olyan kis sztori született a bénázásaimból, amelyeken már nemcsak én, de a gyerek is jókat rötyög.
Például nem számítottam rá, hogy etetés után fél órával talán nem kéne a gyereket emelgetni-reptetni, mert nem biztos, hogy a betermelt kaja nem fordul vissza nyomban. Így aztán egyik alkalommal a földön fekve a lábszáraimon hintáztattam, csicseregtem hozzá amúgy gügyögősen, a gyerek meg nagyokat vigyorgott, és az egyik ilyen mosoly közben egy nagy adag savval kevert tejet lövellt ki. Egyenesen a gügyögésre nyitott számba.
Egy másik alkalommal felírtak neki a fülgyulladás miatt egy cseppet – Cataflam -, mondván, ennyi és ennyi cseppet kell adagolnom. Hát én adagoltam is lelkesen – egyenesen a fülébe, mert senki sem mondta, hogy azt bizony a torkán kell lenyomnom – a tájékoztatójában sem volt erről szóló utasítás. Még csodálkoztam is, hogy jé, már majd kicsordul a füléből, pedig még csak fél adagnál tartunk. A doktornő tele szájjal kiröhögött, mikor rákérdeztem legközelebb a dologra, majd megvizsgálta a gyereket és megnyugtatott: úgy tűnik, a gyógyszer azért így is használt, meggyógyult a füle.
Karácsonykor sem úsztuk meg bénázás nélkül: a gyereket becsomagoltam az overálljába, volt rajta blúz, kardigán, harisnya is, ahogy kell. Egyedül a szoknyáját nem adtam rá, nehogy a nagyiékhoz vezető úton teljesen összegyűrődjön. De esélye sem volt erre, mert mikor megérkeztünk, észrevettük: a szoknya bizony otthon maradt. Végül, hogy mégse egy harisnyában kelljen szegény gyereknek karácsonyoznia, a kardigánját kötöttük rá szoknya gyanánt, roppant kreatív formában.
Máskor rohantunk épp valahová, ami nálam enyhén beszűkült állapotot okoz. A gyerek viszont ilyenkor is zavartalanul csacsog, így aztán az én agyam előbb-utóbb megelégeli a túl sok inputot, és úgy védi magát, hogy zizegni kezd, és minden kiesik a fejemből. Szerencsére ez csak addig tart, míg el nem indulunk, így aztán még a kapuban észrevettem, hogy a gyereken ugyan overáll van, de csizma helyett papucsban csattog a havon.
Persze, nem csak én voltam képes a családban hasonló agyamentségekre. Az én drága emberem például első alkalommal, mikor kettesben hagytam a gyerekkel, kiborulva hívott fel, hogy milyen vacak már az a pelenka, hát sehogy sem bírja rendesen ráadni a gyerekre. És bár a pelenka elején színes-mintás csík hivatott jelezni, hogy ez bizony az eleje, ő valahogy átmeneti vakságban szenvedhetett, mert mint kiderült, fordítva bár, de végül ráerőltette a gyerekre.
Anyám pedig előszeretettel mesélte el nekem, hogy amikor úgy másfél éves lehettem, a dédimamám megetetett egy kis málnával. Úgy két tálkányival, mire észrevette. És persze hiába kérte a dédit, hogy ne adjon többet, dédi közölte, hogy de én kérem annyira, nézze meg, mennyire ízlik ez nekem. A végeredményt most nem részletezném, elég annyi hozzá, hogy a kerti járókámat nagy nyomású vízsugárral kellett kitakarítani, a semmitől sem undorodó apám pedig a két csuklómnál fogva cipelt be a fürdőbe hasonló sterilizálásra. A málnát valamiért azóta sem szeretem.
Szerencsére az ilyen bakik általában nem járnak komoly következményekkel, és mindannyian átesünk rajtuk. Mert szülőnek egyikünk sem születik csak úgy, azt bizony meg kell tanulni. Ahogy arra is gyakran ráébredünk, hogy két szem, két kéz és két láb kicsit sem elég alapfelszerelés egy anyának egy gyerek mellett.
Ti milyen bénaságokat követtetek el a gyereknevelés során?
Szilágyi Diána, 2011. március 07.
Babanet hozzászólások(26 hozzászólás)
Párom részéről nálunk is volt ilyen "fordítva adom rá a pelenkát" baki. De épp hetekkel ezelőtt meg én jártam úgy, hogy nagyobbik gyermekemre utazáskor kell még pelust adni, rá is adtam, nézem, jé, kezdi kinőni ezt a méretet? Nem esett volna ám le, hogy a húga pelusát adtam rá. Ugyanazt a márkát hordják, csak más méret, más minta...a minta akkor épp nem tűnt fel.
A nagyobbik fiam másfél évesen kórházban volt,amíg hazamentem "rendbetenni" magam,apukája maradt vele.Hívott is telefonon,hogy a peluson a ragasztócsíkot a hátára vagy előre kell ragasztani? (bugyipelus volt.)
"Pelusfelcsere" és kajatömködés nálunk is rendszeres egy egy nehezebb éjszaka után. Még a teli kakaós janás üveget is beledugtam a 4 hósom szájába anno....de szerencsére nem húzta meg, csak nézett kerek szemekkel...
Meg eljátszottam azt is, hogy a nagyobb fiam épp leszokott a cumiról, marha nehezen és a délutáni közös alvás kezdetekor lazán belenyomtam a szájába Kisöcsi cuciját. Persze először édesen elkezdte szívni de pár mp boldog cumizás után azért kivette a szájából és jól le is tolt, hogy Ő mekkora fiú már, neki ez nem kell.:-)))
"Pelusfelcsere" és kajatömködés nálunk is rendszeres egy egy nehezebb éjszaka után. Még a teli kakaós janás üveget is beledugtam a 4 hósom szájába anno....de szerencsére nem húzta meg, csak nézett kerek szemekkel...
Meg eljátszottam azt is, hogy a nagyobb fiam épp leszokott a cumiról, marha nehezen és a délutáni közös alvás kezdetekor lazán belenyomtam a szájába Kisöcsi cuciját. Persze először édesen elkezdte szívni de pár mp boldog cumizás után azért kivette a szájából és jól le is tolt, hogy Ő mekkora fiú már, neki ez nem kell.:-)))
Nálunk első babák a most másfél éves ikreink. Császármetszés után másnap délben engedtek le a baba-mama-papa szobába, amit mi a friss szülőség mámorában boldogan foglaltunk el. Minden utasításra figyeltünk és be is tartottuk őket: mit mikor és hogyan kell csinálni. Aztán estefelé jött a vizit, a babák szopiznak, jól vannak, minden heppi. Na és hogy kaki volt-e. Na ekkor néztünk össze döbbenten a férjemmel: hát pelust azt bizony nem cseréltünk.... Senki sem mondta, hogy azt is kell.... Szegény picikék popsijáról úgy kellett lehámozni az újszülött szurokkakit... Azóta is szégyellem, hogy ilyen buták voltunk, de mégis olyan szivet melengető az emlék... :DDDD
illetve az első pelusozásoknál senki nem mondta,hogy a kukinak lefelé kell lennie... voltak így balesetek.
irjatok még olyan jó volt olvasni ezeket:) de várom már a gyerekszájat is:)
Nagyon jók!
Jókat mosolyogtam olvasásuk közben:)
Nálunk sok vicces jelenet volt, de a kedvencem: apja fogja a bömbölő héthóst, én meg hozom a cumit, és nagy lelkesen betolom ... az apja szájába. Akkorát röhögtünk, hogy a kicsi is abbahagyta a sírást, és velünk nevetett.
Első tisztábatevésnél a kórházban én is fordítva tuszkoltam a pelust a gyerekre....áá...tegyük hozzá hogy ápoló vagyok és többszáz pelust tettem már fel :D
A cumit pedig előfordult párszor hogy kupakkal együtt nyomtuk(volna)a szájába...
A rohanás miatti beszűkült tudatállapot nálam rendszeres, például előfordult, hogy a játszótérről kellett hazajönni, mert a gyerek mezítláb ült a babakocsiban :o) Szerencsére nyár volt :o)